mIRC (oфицијална тема)

Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Порано кога беФме мали се збираФме 5-6 деца и мирцавме :) Лажевме и многу ни беше интересно :) А сега воопшто го немам на компјутер, иако првите контакти со интернетот ми се преку мирц
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Тоа уште постои? Порано мирцот беше сериозна работа, но со тек на време кога почнаа да се јавуваат профили на Здраво5 , Фејсбук итн, постепено се изгуби популарноста на мИРЦ от и исто така не можеш да си најдеш човек со кој сериозно ќе можеш да разговараш.
 
Член од
29 март 2009
Мислења
110
Поени од реакции
1
Не баш, порано повеќе користев по 4-5 часа дневно бев на мирц. Сега ретко само кога ми е досадно.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Порано го користев само за квизовите што ги имаше на некои канали.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
само еден пат влегов.. не дека јас сакав.. туку братучедми.. тогаш имаше 26 и вика ајде а фатиме пи*ка хахахха ....мн глупаво е без слика .. без ништо..
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Го посетувам уште барем ми стојат корисничките имиња и акцеси на канали од порано
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
238
Поени од реакции
4
Ехе порано коај идев кј имав ацеси охоо. На јаки канали а сеа не одам и све избришано и јузерот и све... Досадно стана више :)
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Некаде на 7 8 години ми беше интересно да зезам луѓе ама сега више Никој не користи Мирц :toe:
И Џабе , тапа е ... си има затоа сега секакви начини почнувајќи од Месинџерите , па сајтовите ко Мајспејс , хај фајв , фејсбук и натаму..... се до Скајп ејм.... :helou:
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Порано Мирцав цел ден ама сега избришан ми е и не Мирцам така да знајте.
Сега МСН-ам Фејсбукам и Хајфувам.

Порано го користев само за квизовите што ги имаше на некои канали.
И јас на квизови само спиев.
Ги работев ама што да се прае.
Сега Без Мирц Нема Работа.
 
N

navivacka

Гостин
Зар има некој кој го користи тоа денес?сега е модерно скајп,мсн,фејсбук...порано кога немав адреса на мсн го користев а сега дури и заборавив како изгледа.
 
T

theTinule

Гостин
абе ја врска неам како треба да се закачам на некој канал :)
понекад коа ќе збудалевме на информатика се зафркававме лажевме нешо ау..сеа нишо..
абе имаш мсн, скајп, фејсбук, имаш чат на точка :)хахаха..слични...не ти треба тоа :)
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Не
никогаш во животот немам користено Мирц..:nesum:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
никогаш не сум користел а нема ни да користам:smir:
тоа е стара мода:tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom