Mindhunter

Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
Дали оваа сезона е добра и релативно надпросечна? -Да.
Дали е на исто рамниште како и првата? - Не би рекол.

Премногу избрзано некако се издешаваа работите, пребрзо ги интервјуираа убијциве и на менсон доста малце време се посвети. Баш тие разговори беа подолги и по in-depth што би се рекло во првата сезона, тука беа многу на трчање. Тоа е мој дојам.
Малку на моменти се осети и влијанието од true detective (1 сезона) што серијава несомнено го има.
Ја одделија и и доделија сосема нова улога на професорката, што мене лично не ми се допадна, и едноставно ликот беше sidelined со нејзината љубовна авантура, прича што беше искористена доста често за непотребни и неповрзани филери.
Се на се и вторава отскокнува од просечноста, ама некако потфрли во однос на првата сезона.
Тоа е мој впечаток.
 
Последно уредено:
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Прочитав вчера дека ја планирале за пет сезони и дека стварно толку ќе имала.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Тиња крај.


Загинав на сценава особено на "I think we've been made".
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Мене до средина на сезоната ми се свиѓаше балансот меѓу интервјуата и случајот со децата, ама после кога се фокусираа само на децата не ми беше тоа тоа, иако пак си беше ок. Ми фалеа интервјуа повеќе.

Ако не се лажам, до денес само за тие двете убиства е осуден тој.
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Ако не се лажам, до денес само за тие двете убиства е осуден тој.
Да да, само за тие две убиства е осуден, за убиствата на 23 од децата е осомничен. Оваа година ги имаат отворено пак случаите, со надеж дека технологијата ќе помогне да се решат.

 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Само мене ли ми е скроз напорна жената на Бил? Не памтам од првата сезона дали толку на нерви ми одела, не ја ни покажаа многу што се вика, али сега ми ствара некоја нервоза кога и да ми се појави. Значи напаст.

Имам уште три епизоди и сега случајот со децата е примарен. Интервјуата се тие, нема сите да се ко Кемпер зборливи и да им се добар извор на инфо, али не ми се допаѓа што не ги води Холден.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.665
Поени од реакции
12.061
Да решаваш сериски убиства од голем калибар, а да си немоќен да си го средиш...се насе, првата сезона беше повеќе сконцентрирана на развој на овој дел од крим науката, како полудокументарец. Оваа сезона се развиваше дејствие од нула со искуството од претходните истражувања. Лике ит
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Жена му на Тенч е калапот на секој втор Македонец. Во denial за проблемите и што ќе кажат комшиите синдром.
На пола од втора сезона сум и уште не сум видел што е пишано на темава (spoilers) ама муабетов е скрос он поинт. Би додал хистерична како секоја втора, без навреда :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
На пола од втора сезона сум и уште не сум видел што е пишано на темава (spoilers) ама муабетов е скрос он поинт. Би додал хистерична како секоја втора, без навреда :D
Така си е, нема лутење :D
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
Го ослободиле цел кастинг од договорите поради Финчер, прашање е дали некад ќе има трета сезона, а ако евентуално има, богзнае кога истата ќе биде реализирана.
Причина е распоредот на Финчер и проектите што ги планира во иднина, еден од нив на Нетфликс.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom