Mindhunter

Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
No offense aма а се види во серија жена, црнец, ЛГБТ одма е пропаганда како да го нема тоа во реалноста. Не викам сега дека нема по светов Is it cause Im black - ism и изигрување жртва и кога треба и кога не треба ама дај олабавете, во секоја можна тема за серија истиов коментар го гледам. И мене и на други може ми смета сериине на Fox што со reverse psychology ги пумпаат Републиканците па ме нема во секоја тема.
Извини што си го искажувам мислењето. Реков дека за оваа серија е само шпекулација.
Лично само за ОИТНБ и за стенд-ап комедиите го имам искоментирано ова, бидејќи реално се претера. Може и за некои од новиве комедии ала Mr Rodrigez со fluffy комичарот.

Каков е тој муабет дај олабавете. У истиот момент ќе кажам 50 работи кои мене ми сметаат по форумов, па никаде не повикувам на олабавување. Можеш комотно да го игнорираш мислењето и да си тераш, наместо да имплицираш да го олабавам своето право да напишам шо год сакам колку год и да замара истото (затоа е и форумов, зар не?) :)

Дотолку повеќе што овде го шпекулирав истото, пошто преку глава ми е прејаки серии да се поѓубруваат со вакви наметнати срања.

@Chronysync првава сезона колку што се сеќавам немаше никаква поврзаност со настанов нит пак со Атлантаи според трејлерот не можев да претпоставам дека се базира на настаните од Атланта во доцни 70ти.
Пред и ти да ме нападнеш, шпекулирав.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
No offense aма а се види во серија жена, црнец, ЛГБТ одма е пропаганда како да го нема тоа во реалноста. Не викам сега дека нема по светов Is it cause Im black - ism и изигрување жртва и кога треба и кога не треба ама дај олабавете, во секоја можна тема за серија истиов коментар го гледам. И мене и на други може ми смета сериине на Fox што со reverse psychology ги пумпаат Републиканците па ме нема во секоја тема.
80% од коментарите се од истиов член, не знам како не му здосади се тоа, па тоа да го вергла.

Серијава тргнува од вистински сериски убијци и нивни злодела, може треба да одбираат само бели жртви ко да се дешавале работите на Балканот, кајшто нема педери и црнци, а не во Америка.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
80% од коментарите се од истиов член, не знам како не му здосади се тоа, па тоа да го вергла.

Серијава тргнува од вистински сериски убијци и нивни злодела, може треба да одбираат само бели жртви ко да се дешавале работите на Балканот, кајшто нема педери и црнци, а не во Америка.
Океј е, еве нека бидат и 100% од мене. :)

Не ми е досадно пошто Мајндхантер ми е една од појаките серии у последно време и едноставно не сакам да се посере со истите приказни кои сега дознав дека се верглани 80% од мене.
Дата бази вадење од ракав :D

Само шпекулирав, nothing more.
Гледам дека се извади скроз од контекст муабетот.
Можеби ќе ме етикетирате ко женомразец, расист и хомофоб во некој од следните постови.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Извини што си го искажувам мислењето. Реков дека за оваа серија е само шпекулација.
Лично само за ОИТНБ и за стенд-ап комедиите го имам искоментирано ова, бидејќи реално се претера. Може и за некои од новиве комедии ала Mr Rodrigez со fluffy комичарот.

Каков е тој муабет дај олабавете. У истиот момент ќе кажам 50 работи кои мене ми сметаат по форумов, па никаде не повикувам на олабавување. Можеш комотно да го игнорираш мислењето и да си тераш, наместо да имплицираш да го олабавам своето право да напишам шо год сакам колку год и да замара истото (затоа е и форумов, зар не?)
Едно е да кажеш свое мислење, друго е континуирано коментирање една иста работа која се окарактеризирува и преоѓа во спам а дополнително како што забележувам, повеќе членови те забележале и не се согласуваат со твоите ставови. Никој не те прави хомофоб и женомрзец :) ама истите муабети на сите теми за серии се верглаат и после тапа бил форумов, па тапа ќе биде. Има генерална тема за серии за вакви работи.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
Можеби ќе ме етикетирате ко женомразец, расист и хомофоб во некој од следните постови.
А не си!?
Треба да бидеш.
Јас сум.
Многу од жените се канцер, многу поголем е процентот на криминалци црнци во Америка, многу поголем процент на терористички напади се прават од муслимани и LGBT се искомплексирани луѓе што сакаат да глумат угнетеност.
Патем
пошто преку глава ми е прејаки серии да се поѓубруваат со вакви наметнати срања.
прејаки серии не можат да бидат „поѓубрени“ од работи кои ти сметаш дека со сила се наметнуваат.
Или ќе биде добро тоа направено или нема да биде, не зависи од дали ќе стават угнетен црнец или угнетен елџибитикјуец.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Океј е, еве нека бидат и 100% од мене. :)

Не ми е досадно пошто Мајндхантер ми е една од појаките серии у последно време и едноставно не сакам да се посере со истите приказни кои сега дознав дека се верглани 80% од мене.
Дата бази вадење од ракав :D

Само шпекулирав, nothing more.
Гледам дека се извади скроз од контекст муабетот.
Можеби ќе ме етикетирате ко женомразец, расист и хомофоб во некој од следните постови.
Ако идат и двете од Нетфликс, не значи дека OITNB и оваа се исти со пропаганда.
Првата не ја гледам, зашто го делам мислењето дека освен хомо делот се друго е второстепено, според мене тралалајка серија. Мајндхантер е сосема друга тематика и серијата има друга тежина. Ако случајов со децата ти е пропаганда, иако е вистински, еве не знам, преиспитај се каква серија гледаш.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
Едно е да кажеш свое мислење, друго е континуирано коментирање една иста работа која се окарактеризирува и преоѓа во спам а дополнително како што забележувам, повеќе членови те забележале и не се согласуваат со твоите ставови. Никој не те прави хомофоб и женомрзец :) ама истите муабети на сите теми за серии се верглаат и после тапа бил форумов, па тапа ќе биде. Има генерална тема за серии за вакви работи.

Овој е единствениот сличен коментар кој сум го напишал за пропагандите и на Маја и се причинило дека тоа е 80%, а пази, не ја ни гледала серијата (ОИТНБ) што може да се види од цитатот подолу =)
Повеќе членови my ass :D


Ако идат и двете од Нетфликс, не значи дека OITNB и оваа се исти со пропаганда.
Првата не ја гледам, зашто го делам мислењето дека освен хомо делот се друго е второстепено, според мене тралалајка серија. Мајндхантер е сосема друга тематика и серијата има друга тежина. Ако случајов со децата ти е пропаганда, иако е вистински, еве не знам, преиспитај се каква серија гледаш.
По 100ти пат шпекулирав и го кажав тоа во насока дека НЕ САКАМ да има такви елементи.

А не си!?
Треба да бидеш.
Јас сум.
Многу од жените се канцер, многу поголем е процентот на криминалци црнци во Америка, многу поголем процент на терористички напади се прават од муслимани и LGBT се искомплексирани луѓе што сакаат да глумат угнетеност.
Патем

прејаки серии не можат да бидат „поѓубрени“ од работи кои ти сметаш дека со сила се наметнуваат.
Или ќе биде добро тоа направено или нема да биде, не зависи од дали ќе стават угнетен црнец или угнетен елџибитикјуец.
Гледај ја Мр Родригез и ќе сфатиш дека има и те каков удел.
Коментирав за ОИТНБ, и сам знаеш пошто тебе те цитирав последен. Мене искрено серијата ми е супер, иако е пуна со такви ствари. Значи може да се ужива и во серии каде што има многу "пропаганда".

И се согласувам дека е така, a и сам си свесен дека има моменти кај поедини серии кога стварно станува неиздржливо и тие суптилни ствари и те како можат да имаат импакт врз серијата генерално.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
a и сам си свесен дека има моменти кај поедини серии кога стварно станува неиздржливо и тие суптилни ствари и те како можат да имаат импакт врз серијата генерално.
Да ама свесен сум и дека тоа не им пречи на сите :)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
@jamey jasta , изгледав една сезона од затвореничката сага, и тоа беше многу ако сум искрена.
Пак ќе кажам, тоа што ти НЕ САКАШ да има црнечки елементи во серии (очигледно лезбејскиве не ти сметаат), не значи дека убиствата не се десиле и дека не треба да се покажуваат во серија, која пази, ги обработува сериските убиства.
Треба да си ја прегледаш прва сезона, нешто си збунет ко што ми изгледа.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
@jamey jasta , изгледав една сезона од затвореничката сага, и тоа беше многу ако сум искрена.
Пак ќе кажам, тоа што ти НЕ САКАШ да има црнечки елементи во серии (очигледно лезбејскиве не ти сметаат), не значи дека убиствата не се десиле и дека не треба да се покажуваат во серија, која пази, ги обработува сериските убиства.
Треба да си ја прегледаш прва сезона, нешто си збунет ко што ми изгледа.
Ок, нема да коментирам пошто веќе отидовме скроз off topic. Нема потреба уште повеќе да се иде надвор од темава.
Нема да ви го нарушувам мирот и растот на форумов ( @Ilumious :D ) со моето потење за нетфликс и левичарењето.
Let's call it a day.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Фасцинантен е случајот со убиствата во Атланта, а тизерите со BTK веројатно се најава за сезона 3
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
Фасцинантен е случајот со убиствата во Атланта, а тизерите со BTK веројатно се најава за сезона 3
Некаде читав дека од самиот почеток планирано е да има 5 сезони, да заврши во 2005 со фаќањето на BTK.
Ама најверојатно ќе има 3 сезони (не би требало сега да ја прекинат, а за 5 тешко), ќе треба да се направи голем тајм џамп за да го фатат - повеќе од 20 год. Ќе се прескокнат многу работи што се развиваа сезонава, темпото ќе се размрда, ама може ќе го видиме Брајан како возрасен и убиец.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Некаде читав дека од самиот почеток планирано е да има 5 сезони, да заврши во 2005 со фаќањето на BTK.
Ама најверојатно ќе има 3 сезони (не би требало сега да ја прекинат, а за 5 тешко), ќе треба да се направи голем тајм џамп за да го фатат - повеќе од 20 год. Ќе се прескокнат многу работи што се развиваа сезонава, темпото ќе се размрда, ама може ќе го видиме Брајан како возрасен и убиец.
Да, оваа сезона ептен големо внимание посветија на личните проблеми на Тренч и очигледно тоа ќе биде кулминацијата во серијата. Еден од основачите на проектот да не може или не сака да ги препознае сигналите што ги проучува кај другите во својот син.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom