Microsoft Office 2013

Дали ви се допаѓа новиот Office 2013?

  • Да, одличен е!

    Гласови: 42 71,2%
  • Не, преферирам Office 2010

    Гласови: 17 28,8%

  • Вкупно гласачи
    59
B

BooBojan

Гостин
Има ли некој кој знае да среде содржина со хединг,у офис 2013 цел ден се мачам,никако не можам се нешто ме зафркава,за семинарска ми треба.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Прв пат куцам на ова чудо ,стискам ентер и многу ми скока просторно,има ли некое магично копче кое не го знам јас?
Untitled.jpg
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.761
Поени од реакции
20.473
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Може ова било објаснето но некако не најдов/не разбрав па еве ќе прашам директно, доколку на некој не му е тешко поконкретно да ми одговори:

Купив нов компјутер (со В8) и за да го активирам офисот ми вика дека кошта 100 евра годишно :rolleyes: Во принцип не сум по пиратски софтвер и не ми пречи да платам за лиценциран, но 100 Евра годишно да плаќам ми е премногу, па сакам да прашам дали има друг начин како да го решам проблемов..?

Од тука што прочитав, требало во Англија да ѕвонам и некој КОД да дадам, но кај да го дознаам тој код и пред се: колку би коштала таквата активација?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
дали има друг начин како да го решам проблемов..?
Да му пишеш на Дедо Мраз да ти го подари за 2014.

Не ми глуми поштен, симни си пиратски и не замарај.
Уствари не, јави се во Англија, дај им го кодот. :icon_lol:
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Да му пишеш на Дедо Мраз да ти го подари за 2014.

Не ми глуми поштен, симни си пиратски и не замарај.
Уствари не, јави се во Англија, дај им го кодот. :icon_lol:
Што имаше тука потреба од оваква иронија, самиот прашав како да го активирам без да платам. Ако сакаш да одговориш кажи, ако не не само непотребно шири вакви саркастични одговори...
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
79
Прв пат куцам на ова чудо ,стискам ентер и многу ми скока просторно,има ли некое магично копче кое не го знам јас?
Прегледај го приврзокот 80743
Има, shift + enter. Се користи за кога не сакаш paragraph break, туку само line break. Мегу параграфите според мене баш треба да има толку простор, ама можеш и тој да го намалиш.
 
H

HoT IcE

Гостин
Многу ми се допаѓа новиов Оffice, мислам дека до сега ова е најиспегланиот, најбрзиот и нај user friednly office пакет до сега. Не сум некој Ајнштајн за компјутери, ама пакетиве ги користам прилично многу за работа, и новиов ми ептен прави ќејф. За разлика од 2007 и 2010 е подобар у секоја смисла, ама најбитното е колку брзо работи, колку брзо се подига и слично. Браво за Мајкрософт, конечно извадија асален пакет.
Иначе, за кракови уште не се замарајте, сеуште е рано за такви работи, и плус на нетов сеуште нема никаков активатор за 13ка, ја си ја користам RTM верзијата од Замунда. 700мб е негде.
 
H

HoT IcE

Гостин
Fuck my life. Ми истече trial верзијава сеа неможам да го користам. Кажујте како да го активирам ако знаете, оти ми треба многу. Windows 7 користам.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.761
Поени од реакции
20.473
Fuck my life. Ми истече trial верзијава сеа неможам да го користам. Кажујте како да го активирам ако знаете, оти ми треба многу. Windows 7 користам.
KMS Activator или ако најдеш активацион код и преку Скајп.
 
Член од
26 ноември 2013
Мислења
153
Поени од реакции
181
Ја уште неможам да се снајдам да го активирам. Се изгубив според туторијаливе што имате пишано претходните страни. А ми истече бета верзијава..
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
112
Поени од реакции
14
Многу ми се допаѓа новиов Оffice, мислам дека до сега ова е најиспегланиот, најбрзиот и нај user friednly office пакет до сега. Не сум некој Ајнштајн за компјутери, ама пакетиве ги користам прилично многу за работа, и новиов ми ептен прави ќејф. За разлика од 2007 и 2010 е подобар у секоја смисла, ама најбитното е колку брзо работи, колку брзо се подига и слично. Браво за Мајкрософт, конечно извадија асален пакет.
Иначе, за кракови уште не се замарајте, сеуште е рано за такви работи, и плус на нетов сеуште нема никаков активатор за 13ка, ја си ја користам RTM верзијата од Замунда. 700мб е негде.
колку си сигурен дека нема активатор за 13ка ???/

има download microsoft toolkid и со неа ке го активираш за секогаш :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom