Microsoft Office 2013

Дали ви се допаѓа новиот Office 2013?

  • Да, одличен е!

    Гласови: 42 71,2%
  • Не, преферирам Office 2010

    Гласови: 17 28,8%

  • Вкупно гласачи
    59
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Тука дискутираме за најновиот пакет, Microsoft Office 2013!
...............................................................................................................................​
Што е ново?
Touch Mode along with touch enhancements.
Flatter look of the Ribbon interface
Microsoft Outlook now has a new visualization for scheduled tasks
New Start Experience
New alignment lines when moving objects
Online picture support with content from Office.com, Bing.com and Flickr
Resume Reading in Word and PowerPoint
New slide designs, animations and transitions in PowerPoint 2013
Support for Hotmail.com in Outlook
Подетални информации:
Минимални системски побарувања:
Процесор: 1GHz или подобар x86/x64 процесор​
Меморија: 1GB RAM (32 Bit) | 2GB RAM (64 Bit)​
Простор: 3GB слободен простор​
Дисплеј: 1024 x 576 резолуција или повисока, DirectX 10 графичка карта​
Оперативен систем: Windows 7 / 8, Windows Server 2008 R2 / 2012​

...............................................................................................................................​
Активација:
Сеуште нема безбеден начин.​
Останете на BETA верзијата, додека се најде активатор.​
Линкови за преземање:
Има RTM и BETA торенти на Zamunda и Pirate Bay!​
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Да му се серам на овие од мајкрософт... намерно не вадат поддршка за Vista, ни за Office, ни за Internet Explorer, ниту пак Media Player... Само од 7-ца нагоре компатибилни се... шо, Vista-ва многу различни со 7-цата се... :mad:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Да му се серам на овие од мајкрософт... намерно не вадат поддршка за Vista, ни за Office, ни за Internet Explorer, ниту пак Media Player... Само од 7-ца нагоре компатибилни се... шо, Vista-ва многу различни со 7-цата се... :mad:
Чисто информативно користиш уште виста?
--- надополнето: 31 октомври 2012 во 11:30 ---
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
L

Luki Junior

Гостин
Добар е.. Користам оште превју (може да си го купам евентуално, ако ептен ногу ме ареса.

Проблеми:
Чат пат не му работат шорткатите на тастатура, често го зафркава ренедеринго на другите прозорци/програми/интернет пребарувачи. Пишах на Мајкрософт, и за 2 дена извадија некаков пач, апдејт, и сега за сега тија проблеми ги нема. Манипулацијата у ворд со табели, слики, и други елементи и објекти е подобрена 10пати споредбено со 2010....
И е ногу мазен..смоооооооооооооооооооот бејбе... дури сам ептен пријатно изненаден...
Исто пауер поинт е премногу подобрен, сите шорткати за презентација са достапни експлицитно (да затемнеш, да побелееш слајд, да зумираш на слајд за да покажеш нешто у детали, да паузираш... Сега ногу потсеќа на Киноот на Епл... Ама е добар...стварно добар... )

И кажах ли оти е smooooooooooooooooooooooooth.... како крем од убави еклери...

ОнеНоте исто добар, скриин клипинго е нешто неверојатно... има го од 2010ката ама и сега се ќефам коа го користам, и коа си праам прибелешки... И речиси не јаде никакви ресурси, споредено со 2010ката 2007цата и 2003ката...

у наредните денове ќе користам аксес, ексел, и визио, па ќе видеме како ќе се покаже....
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.262
Го користам веќе неколку дена , најчесто word / excel ... супер е поедноставен е , рибон интерфејс, јузер френдли , новиот старт е фантастичен, работата иде глатко што се вика како да рабптиш со notepad ... најдоброто направен office до сега :D
 
Член од
22 април 2011
Мислења
323
Поени од реакции
105
2013 подобар е и од 2010 верзијата брзината му е добра на стартирање на било која апликација се фунционира одлично и задоволен сум инаку го имам ставено на Windows 7 Ultimate и Windows 8 Pro (овој систем го тестирам од интерес не дека го сакам многу ама да видам што е има само ова метрово никако не ми се допаѓа).
--- надополнето: 31 октомври 2012 во 11:42 ---
Добар е.. Користам оште превју (може да си го купам евентуално, ако ептен ногу ме ареса
Имаш финална верзија пробај ја неа нема мани засега ...
 
Член од
22 април 2011
Мислења
323
Поени од реакции
105
Знам оти има, ама неам пари да ја купам... :icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:
Кој рече пари дали спомнав такво нешто горе ;) ако сакаш линк да ти дадам од финална верзија да е пробаш за активирање можам да ти помогнам преку ПП. :) Мислиш дека овде на форумов повеќето користат лиценцирани верзии оригинал платени само 5% мислам да другите се сите кој со активатори кој со лоадери или слично.
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Го користам веќе неколку дена , најчесто word / excel ... супер е поедноставен е , рибон интерфејс, јузер френдли , новиот старт е фантастичен, работата иде глатко што се вика како да рабптиш со notepad ... најдоброто направен office до сега :D
Го имам истото мислење :)
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Да му се серам на овие од мајкрософт... намерно не вадат поддршка за Vista, ни за Office, ни за Internet Explorer, ниту пак Media Player... Само од 7-ца нагоре компатибилни се... шо, Vista-ва многу различни со 7-цата се... :mad:
Кратко кажано Виндоус 7 е се што требаше да биде Виста.
Ако користиш Виста иди најбрзо што можеш барај 7-ца да ти инсталираат или кој било друг оперативен систем.Вистата за к*р не ја бива, а разликата со 7 е колосална.

Он: Направиле голем чекор напред со 2013.
Како што кажа членот погоре дизајнот е смууут.Конечно сватија дека минимализмот е каде каде подобар и дека во случај со интерфејс на апликации помалку е повеќе.
За дизајн пак ќе кажам одличен е.Во врска со функционалноста сеуште го немам користено значително време меѓутоа сега за сега работи без проблеми.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Чисто информативно користиш уште виста?
Користам оти ми е лиценцирана на лаптопот. Имам 7-ка Про, ама на десктоп ми е инсталирана... А немам намера да ставам пиратски виндовс кога веќе сум дал стотици евра за лиценци. Само ме нервираат вакви работи со компатибилносва, те приморуваат на некој начин да купиш нов виндовс или апгрејд да направиш (т.е. пак да платиш)
--- надополнето: 31 октомври 2012 во 13:17 ---
Кратко кажано Виндоус 7 е се што требаше да биде Виста.
Ако користиш Виста иди најбрзо што можеш барај 7-ца да ти инсталираат или кој било друг оперативен систем.Вистата за к*р не ја бива, а разликата со 7 е колосална.
Можда за тебе „за к** не ја бива“, ама јас ја користам 4 години без да имам ни најмал проблем до сега. Така да, не гледам причина да се откажам од производ кој совршено добро ме служи, за понов кој не сум сигурен дали ќе биди исто добар како стариот.
 
L

Luki Junior

Гостин
Кој рече пари дали спомнав такво нешто горе ;) ако сакаш линк да ти дадам од финална верзија да е пробаш за активирање можам да ти помогнам преку ПП. :) Мислиш дека овде на форумов повеќето користат лиценцирани верзии оригинал платени само 5% мислам да другите се сите кој со активатори кој со лоадери или слично.
Не знам кој како користе. Ама јас се трудам да користам лиценциран софтвер, или е shareware/freeware. (Освен за Игрите.. признавам...)
Иначе да, користил сам и нелегален софтвер и сам чистил доста вируси, додека еден ден не си кажах, епа доста е
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Користам оти ми е лиценцирана на лаптопот. Имам 7-ка Про, ама на десктоп ми е инсталирана... А немам намера да ставам пиратски виндовс кога веќе сум дал стотици евра за лиценци. Само ме нервираат вакви работи со компатибилносва, те приморуваат на некој начин да купиш нов виндовс или апгрејд да направиш (т.е. пак да платиш)
--- надополнето: 31 октомври 2012 во 13:17 ---

Можда за тебе „за к** не ја бива“, ама јас ја користам 4 години без да имам ни најмал проблем до сега. Така да, не гледам причина да се откажам од производ кој совршено добро ме служи, за понов кој не сум сигурен дали ќе биди исто добар како стариот.
Порано беше скапо да купиш лиценцирано, но сега за 40$ можеш да направиш апгрејт. Што е ефтино за лиценциран систем.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Користам оти ми е лиценцирана на лаптопот. Имам 7-ка Про, ама на десктоп ми е инсталирана... А немам намера да ставам пиратски виндовс кога веќе сум дал стотици евра за лиценци. Само ме нервираат вакви работи со компатибилносва, те приморуваат на некој начин да купиш нов виндовс или апгрејд да направиш (т.е. пак да платиш)
--- надополнето: 31 октомври 2012 во 13:17 ---

Можда за тебе „за к** не ја бива“, ама јас ја користам 4 години без да имам ни најмал проблем до сега. Така да, не гледам причина да се откажам од производ кој совршено добро ме служи, за понов кој не сум сигурен дали ќе биди исто добар како стариот.
Се е во ред што велиш лиценцирана и си ја користиш.
Друго ми беше поентата ете еден проблем ти е комптибилноста јас искрено можам да наредам 50 проблеми со Вистата што ги имав(исто лиценцирана) ама еве не мора мене да ме слушаш на интернет има 1000 споредби и ревјуа и на секое од нив Вистата губи.
Поспора е повеќе крахира и што не.
Дури и со ХП ја споредуваа и пак беше поспора.
Не ме разбирај погрешно не дека ја хејтам вистата туку едноставно не е тоа што требаше да биде, а 7 е каде каде подобра.
За да не осеќаш разлика помеѓу Виста и 7 треба ептен јак(перформанси) да ти е лаптопот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom