Microsoft Office 2013

Дали ви се допаѓа новиот Office 2013?

  • Да, одличен е!

    Гласови: 42 71,2%
  • Не, преферирам Office 2010

    Гласови: 17 28,8%

  • Вкупно гласачи
    59

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Не знаев кај да прашам, па еве тука ќе пишам. Треба да напраам ваков график у Ексел: http://en.wikipedia.org/wiki/Lineweaver–Burk_plot
Сеа не знам, како лево од нулата да има линија. Ако знае некој да објасни нека пише.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Да, одличен е. 2013 е суууууууупер брз!
 
S

staycalm

Гостин
Успеав да го активирам :)

Прегледај го приврзокот 51642

Кој сака инструкции+клуч, нека ми пише во пм најбрзо што може!
Пишано, иначе јас пробав преку Skype да го активирам и ми вика можда сум жртва на пиратска бла бла а од официјалната страна го спуштив, пред да го преинсталирам PC во Win 8 го активирав на тој начим ама сега неможам и неможам :(
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.473
Поени од реакции
4.630
aj ve molam dajte mi link za da si go downloadiram imam win8 inace , so se aktivator moze li nekoj da mi pomogne da mi dade link za da downloadiram i da mi pokaze kako da go aktiviram , fala vi mnogu odnapred
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.473
Поени од реакции
4.630
дај ве молам некој нека ми каже како да го направам ова, рамка со големина 21cm x 29.7, и порамнувањето исто и проредот, не го познавам добро офисов, а ми е потребно според упатствово да ја направам семинарскава... ве молам помогнете ми, појма неам шо е воа рамка со големина а не па да најдам каде се наоѓа и како да направам... фала ви многу од напред !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
--- надополнето: 10 октомври 2013 во 19:25 ---
исто и воа alight left right... ве молам ако знае некој да ми појасни да ме посочи !!!
 

Attachments

Член од
9 април 2011
Мислења
810
Поени од реакции
1.043
дај ве молам некој нека ми каже како да го направам ова, рамка со големина 21cm x 29.7, и порамнувањето исто и проредот, не го познавам добро офисов, а ми е потребно според упатствово да ја направам семинарскава... ве молам помогнете ми, појма неам шо е воа рамка со големина а не па да најдам каде се наоѓа и како да направам... фала ви многу од напред !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
--- надополнето: 10 октомври 2013 во 19:25 ---
исто и воа alight left right... ве молам ако знае некој да ми појасни да ме посочи !!!

Проред



порамнување/маргини


рамка 21x29.7


и пред да почнеш да го куцаш текстот или кога ќе куцаш селекторј го целиот текст и иди оваа опција (мислам дека ова е single space)


alight left right ова е тоа


 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.473
Поени од реакции
4.630
kako gi dobi vamu marginive, kaj mene u inci e nema cm i izguben sum, da ne znaes kako da smenam od inci vo cm ??
 
L

Luki Junior

Гостин
kako gi dobi vamu marginive, kaj mene u inci e nema cm i izguben sum, da ne znaes kako da smenam od inci vo cm ??
Еден инч е 2.54 сантиметри.

Плус, у ворд коа ја напишеш големината на маргините, може да напишеш која единица мерка да ја користе. дали инчи, дали цм, дали пиксели. :)
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.473
Поени од реакции
4.630
дајте ве молам кажете ми како да додадам страна на вордов, испуштив неш на семинарскава и сакам да додадам 3та страна еден текст ве молам за помош!!!!!!!!!
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
дајте ве молам кажете ми како да додадам страна на вордов, испуштив неш на семинарскава и сакам да додадам 3та страна еден текст ве молам за помош!!!!!!!!!
Кликни го табот Insert и првата група од левата страна ти е за додавање страна.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.473
Поени од реакции
4.630
луѓе дај кажете ми како да избришам бројки после нумерирање, оти правам семинарска, и незнам како да го избишам бројот на содржина, и уште на 2 страни под тоа, сакам првите 4 да ми бидат без бројка... ве молам помош!!!
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.761
Поени од реакции
20.473
Нумерирам страни, сакам нумерирањеот да почне од втората страна со број 1 на неа. Проблемот е секоја втора наредна страна се нумерира како 1.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom