Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Член од
11 април 2012
Мислења
4.290
Поени од реакции
4.695
Da vo pravo si okolu 5G nego prasanjeto mi bese dali telefonot vredi za tie pari t.e cenata dali e opravdana za toj vid na specifikacii ?
Најголем дел од телефоните на Xiaomi вредат за парите. Во ценовниот ранг што би го платил за нив тешко да најдеш подобар извор, кога имаш ограничен буџет воопшто не би се мачел да гледам други брендови, и дефинитивно би го земал нивниот уред нов наместо некој подобар Самсунг/Ајфон половен

Баш за телефонов гледам дека веќе ти одговориле, за цена од 10000денари мислам дека подобро нешто нема да најдеш (а и да го најдеш веројатно пак ќе биде од овој бренд)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ми треба предлог, Xiaomi Mi 11 Ultra или S21 Ultra?
Највеќе ми е за камерата.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Док пуштат 5г мрежа низ цела мкд уште два телефони ке смениш. што се оптоваруваш со тоа не ми е јасно.
4г секако е повеке од доволно брзо за било кој телефон и нормална употреба
Јас сум уште на 3G, шиба до 8/10 mbps. Педерите не ми даваат 4G оти сум на ONE пакет и ме натеруваат да го сменам. Да одам на поскап :icon_lol:

И 3G е одлична! Кој има цел живот, знае :cool: Плус заштедуваш и на батерија :D
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
990
Поени од реакции
3.954
Xiaomi Redmi Note 10 5G вреди да се купи, да/не?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.857
Гледам нешто фураат 5џи телефони у задње време, да не планираат нашиве да пуштат 5џи наскоро?
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Со задоволство, ама за жал го нема во А1. Не гледам подобра опција за телефон до 15.000 од горенаведениот.
Јас би идел тогаш на обичниот редми ноте 10.

Има поквалитетен екран (амолед вс лцд, стерео звучници,додатна 8мх ултеа широка камера, 33вати побрзо полнење вс 18 на 5гто,подобра селфи камера итн.)

Далеку сме и реално нема што да се залетуваме по 5г телефони кога и реално нема ни услови ни потреба за секојдневна употреба.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
990
Поени од реакции
3.954
Јас би идел тогаш на обичниот редми ноте 10.

Има поквалитетен екран (амолед вс лцд, стерео звучници,додатна 8мх ултеа широка камера, 33вати побрзо полнење вс 18 на 5гто,подобра селфи камера итн.)

Далеку сме и реално нема што да се залетуваме по 5г телефони кога и реално нема ни услови ни потреба за секојдневна употреба.
Далеку дека 5G support ми игра некоја голема улога моментално во одбирање на телефон, но морав 5G верзијата да ја одберам затоа што само таа е достапна и во онака малиот избор. Ни обичната 10 верзија ја нема во понуда, иако е подобра во сите ставки кои ги наведе погоре. Сепак, фала ти на препораката (y)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Citav se izbagiral messengerot so novite updates, se ceka na update ili instaliraat postari verzii koi funkcioniraat do sledniot app restart
Sabajle bubble heads mi bea kocki i se otvaraa na tretina od ekran, plus overlapping vrz tastatura
Mnogu losa izbagirana verzija, epten loso iskustvo
Uste nekoj mesec so note 9 pro i nikad vise miui


Screenshot_2021-06-17-12-57-00-213_com.android.settings.jpg
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457

Kajgana Shop

На врв Bottom