Metallica

Yan Gillan

Iron Maiden - my religion
Член од
12 мај 2006
Мислења
642
Поени од реакции
19
oni za mene se edni od najdobrite metal izveduvaci na 80-setite i 90-desetite
denes se tapa
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
абе не збори така ... и ја мислев дека денес мејден се тепа у живо .. али коа ги видов у белград , не беше баш така !
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
аии .. грешка ... ми се видело дека за у живо збориш .... шо ми е и на мене :pos:
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
Metallica за мене се закон група. Ги слушам често и сега за сега највеќе ми се свиѓа Enter Sandman :)
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Frantic, St. Anger и Whiskey In The Jar ми се најомилени.
А, да и Motorbreath.
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Иако не слушам којзнае колку метал, сепак Metallica многу ги имам засакано. Едни од најубавите песни според мене се: One, nothing else matters, unforgiven I i II, Mama said, Master of puppets, Fade to black, Enter sandman...
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Мој најбољи другар :poss:

Респект за Turn The Page, иначе не слушам ваков стил на музика, знам онака неколку песни...:smir:
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Леле ептен ги сакам Metallika...Многу ми се допаѓаат а како најдобри песни ќе им ги издвојам се разбира легендарната Nothing Else Matter како и не толку познатата Low Man's Lyrics....
 
Член од
12 септември 2007
Мислења
502
Поени од реакции
4
Металика, дефинитивно легенди,иако мислам дека се паднати малку во формата последниве години. Им треба албум како Ride the Lightning или
And Justice for all за (по мое) да се вратат на стариот саунд. Но како и да е металика е тоа што е и треба да се респектира.


mmmmmmmmmm The Almighty Bungholioooooooooooo
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
металика за мене претставуваат бенд. едно време ги слушав ептен, али сеа не баш. инаку - Мастер Оф Папетс не е песна, ремек дело е. али препорака од мене: Слушнете ги Мегадет бољи се.
 
Член од
21 декември 2007
Мислења
53
Поени од реакции
1
Metallica се супер бенд. Иако не сум многу по металот, ама нив ги слушам. Песни кои би ги издвоила се Fade to black, Seek & destroy, Unforgiven II, Turn the page. Extra се
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
78
Поени од реакции
0
Металика...од ко знам за мене знам и за Металика закон се типциве, прв бенд шо го иам сакано и го сакам уште и да не беа тие сега сигурно ќе се трескав на турбо фолк (блах) и не знам шо...одлични песни и за гитара (со задоволство ги свирам сите рифови и солази)значи сите песни ги обожавам, сите албуми ги имам ии луда сум по нив :) А вака песна шо ми лежит на срце најмногу дефинитивно Enter Sandman !!!!!!!! Респект за МЕТАЛИКА!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom