Mesan brak

Член од
17 ноември 2019
Мислења
59
Поени од реакции
38
Ја лично без проблем би земал шиптаpка за жена, секако со претходно крстење. Иначе нажалост кај нас многу почесто се дешава жената да е наша, а мажот шиптаp, пошо нели, според куранот така смее, а обратно не. Сепак, за најнајнајголемата курва имам многу поише поштовање него за некоја шо иде со шиптаpи.
Sto si se fatil za Albancite
И библија и куран имам прочитано и затоа сменив мислење и станав атеист.
E stom e taka ti si nepopravliv nevernik
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Мешан брак може да биде трнлив пат...Ако се разбрани и културни луѓе, почитта и љубовта надминува различности.
 
Член од
8 ноември 2019
Мислења
106
Поени од реакции
35
Nikako samo ako e stranec inace tie sto ziveat tuka ima mamata da i ja ebat ke se kae cel zivot samo stranec
 
Член од
8 ноември 2019
Мислења
106
Поени од реакции
35
Sto e toj a i od kade e?
Автоматски споено мислење:

Ako e crnec ako e arap,ili ako e od druga drzava moze
Автоматски споено мислење:

E pa ne e taka,procitaj biblija i moze ke smenis mislenje
On e bezvernik so eden zbor nadvor od site veri e
 
Последно уредено:
Член од
17 ноември 2019
Мислења
59
Поени од реакции
38
Podobro nevernik otkolku nepopravliv vernik.
Ili si vernik ili ne si,za tie izmegu ne trosam muabet
Автоматски споено мислење:

Sto e toj a i od kade e?
Автоматски споено мислење:

Ako e crnec ako e arap,ili ako e od druga drzava moze
Автоматски споено мислење:


On e bezvernik so eden zbor nadvor od site veri e
Ne go poznavam licno
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Ја лично без проблем би земал шиптаpка за жена, секако со претходно крстење. Иначе нажалост кај нас многу почесто се дешава жената да е наша, а мажот шиптаp, пошо нели, според куранот така смее, а обратно не. Сепак, за најнајнајголемата курва имам многу поише поштовање него за некоја шо иде со шиптаpи.
Тие што одат со нив одат за пари не оти се Албанци и се курви,како што во Битола и Гевгелија одат со Грци.Но гарант има сега во Скопје помеѓу младите каде некои девојчиња се заљубуваат во некор рандом Албанец на нивна возраст и одат со него од љубов за разлика што обратната ситуација е сигурно во далеку помал број од повеќе причини.На дел од муслиманите(барем од тоа што го гледам од циганите и турците во мојата околина) им е фетиш да земат жена која е Македонка и да ја натераат да смени вера.Ваквите девојчиња најчесто се исто курви и лесни жени ама интересен е фактот што преку ноќ овие стануваат послушни и верни.


Инаку за главната тема на мешан брак јас мислам дека се зависи од ситуацијата.Кога утре би сретнал девојка од друга релегија и вера која ми одговара според нејзиното однесување и карактер а и не е радикална,не сака да променам вера или па децата да бидат следбеници на нејзината вера тогаш не би имал ништо против,но ваквите бракови како погоре не ги подржувам затоа што тие најчесто завршуваат со помодрено лице кај жената и оставена со едно дете во рака а друго во стомак.

Деликатна тема е оваа за секого,не е ни црна ни бела па имашсамо еден став.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Јас сум од мешан брак, како религиски, така и етнички. Двете страни наводно атеистички, со текот на годините секој по своето тргна. Едната страна се обидуваше да ме втурне во неговата приказна, ми честиташе Бајрам и слично, и јасно дадов до знаење дека тоа не е нешто со кое би можел да се идентификувам. Кога се венчавав во Црква, таа страна не ми дојде на венчавање ниту на свадба, бидејќи наводно сум ја навредил.

Сакам да кажам, Муслиманите се ретардирани. Воглавно. Брак со нив не.
 
Последно уредено:
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.701
Поени од реакции
24.161
Ако нема почит за идеолошките или религиозните убедувања на другиот, или ако едната страна пробува да го наметне она во кое верува, тури му курот.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.701
Поени од реакции
24.161
Не мора да значи. Познавам луѓе со мешани бракови, па слават и Божиќ и Бајрам и сѐ заедно, или пак не слават ништо воопшто. Сѐ зависи од поединецот.
Ама ете, за жал има случаеви како родителите на @Solaire of Astora... Не знам, јас би реагирала многу бурно во таков случај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom