Mesan brak

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
ne bas...prosla nedela bev na edna takva svadba od MESAN BRAK,,,soprugot-mladozenjata izgoren VMRO-vec,cetrvrto koleno so tradicija,so brada kako Nikola Karev,bar za svadba da ja izbricel,ama i pola gosti slika i prilika negova,cela familija zabegani samo za MAKEDONIJA da ja vidat CELA, a soprugata-nevestata taze SDS- severgjanka sto bi se reklo po najnovo i taa treto koleno more od vremeto na Lenin dedo i bil vo takva organizacija.A da ja prepoznav bese vo prvite redovi od sarenite sto mafaa po fasadite.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
ne bas...prosla nedela bev na edna takva svadba od MESAN BRAK,,,soprugot-mladozenjata izgoren VMRO-vec,cetrvrto koleno so tradicija,so brada kako Nikola Karev,bar za svadba da ja izbricel,ama i pola gosti slika i prilika negova,cela familija zabegani samo za MAKEDONIJA da ja vidat CELA, a soprugata-nevestata taze SDS- severgjanka sto bi se reklo po najnovo i taa treto koleno more od vremeto na Lenin dedo i bil vo takva organizacija.A da ja prepoznav bese vo prvite redovi od sarenite sto mafaa po fasadite.
Јуху Мешан брак помеѓу фамилија т.н. Северџани-Комуњари и Антички Љепотани-Патлиоти (Маќедоња цела да је секој да ја знаје) ... :aplauz: :ROFLMAO:
 
Член од
17 ноември 2019
Мислења
59
Поени од реакции
38
ne bas...prosla nedela bev na edna takva svadba od MESAN BRAK,,,soprugot-mladozenjata izgoren VMRO-vec,cetrvrto koleno so tradicija,so brada kako Nikola Karev,bar za svadba da ja izbricel,ama i pola gosti slika i prilika negova,cela familija zabegani samo za MAKEDONIJA da ja vidat CELA, a soprugata-nevestata taze SDS- severgjanka sto bi se reklo po najnovo i taa treto koleno more od vremeto na Lenin dedo i bil vo takva organizacija.A da ja prepoznav bese vo prvite redovi od sarenite sto mafaa po fasadite.
Se sto pisa se mi e jasno,samo edno ne mi e jasno....decata sto ke bidat?Levica,Desnica,Danica,zbuneta sum
Автоматски споено мислење:

Па мора да е мешан, каков да е? Машко и женско, мешано значи. Геј (немешани) бракови уште не се дозволени кај нас.
Ti si ateist,tebe ti e seedno
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.678
...а што подразбираш под мешан брак? :toe:
и што ти значат овие бројки? 1574086350 ?
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Ti si ateist,tebe ti e seedno
Не ми е сеедно, шо ако сум атеист, женцки си сакам јас. ;)

Што се однусува верски, пак не ми е сеедно, атеистки жени сакам.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Во принцип немам ништо против таков брак. Ама...
Пишував некаде (одамна). Што ќе бидат децата? Православни? Муслимани? Шиптаpи? Каури?
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Во принцип немам ништо против таков брак. Ама...
Пишував некаде (одамна). Што ќе бидат децата? Православни? Муслимани? Шиптаpи? Каури?
Абе златен атеизам....... :D Така нема да има пролем.
 
Член од
17 ноември 2019
Мислења
59
Поени од реакции
38
Во принцип немам ништо против таков брак. Ама...
Пишував некаде (одамна). Што ќе бидат децата? Православни? Муслимани? Шиптаpи? Каури?
Temava ja otvoriv,gledav edna emisija vika Norveska gi saka nasite deca
Абе златен атеизам....... :D Така нема да има пролем.
Ve
kako bez vera?
Абе златен атеизам....... :D Така нема да има пролем.
Автоматски споено мислење:

За другарка прашувам... :LOL::LOL::LOL::LOL::cautious:
Da se nemalo smisla za humor
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Ја лично без проблем би земал шиптаpка за жена, секако со претходно крстење. Иначе нажалост кај нас многу почесто се дешава жената да е наша, а мажот шиптаp, пошо нели, според куранот така смее, а обратно не. Сепак, за најнајнајголемата курва имам многу поише поштовање него за некоја шо иде со шиптаpи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom