MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Ja ima no kako Maxtv i ne se aktivira izgleda ke ja ogranicat samo za nivnite uredi
Ја има на Play store но е направено да не ја покажува на телевизор со Android TV oперативен систем или било каков друг тв Samsung, LG, Hisense... И бидејќи е уште нова тешко дека ќе ја најдете apk или било каква инсталација а и да ја има сигурно нема да функционира добро на смарт тв.

Би било добро да ја овозможат и за телевизори. Хрватскиот Телеком го има овозможено ама знаејќи дека оваа апликација ќе биде целосно иста со црногорскиот Телеком освен содржини нема да им текне да ја овозможат на телевизори.
 
Последно уредено:
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Ја има на Play store но е направено да не ја покажува на телевизор со Android TV oперативен систем или било каков друг тв Samsung, LG, Hisense... И бидејќи е уште нова тешко дека ќе ја најдете apk или било каква инсталација а и да ја има сигурно нема да функционира добро на смарт тв.

Би било добро да ја овозможат и за телевизори. Хрватскиот Телеком го има овозможено ама знаејќи дека оваа апликација ќе биде целосно иста со црногорскиот Телеком освен содржини нема да им текне да ја овозможат на телевизори.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
Nemozam da ja najdam makedonskata apk magenta tv na google play za tv, ja ima samo ceskata, a xplore tv ja aktivirav preku mobilen i si koristam na 5 uredi vklucitelno i android tv, toa e mnogu bitno nemoras da koristis tv za da ja aktiviras i za 300 den imas i arena i hbo
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Дали воопшто ќе функционира на телевизор?
Претходната не функционираше... односно се се отвараше, ама не можеше да се скрола бидејќи е направена за тач екрани.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Телеком Црна Гора во апликацијата имаат и опција cast да гледаш и на тв. Изгледа и македонската ќе има зошто виџов на секој канал кога ќе го пуштиш има знакче ТВ но кога кликаш на него засега не функционира.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Telekom sekogas se OUT koga e vo prasanje implementiranje nesto novo
Ни Црногорскиот Телеком не ја нуди апликацијата за телевизорите апликацијата за жал.

Телеком Македонија и Црна Гора се дел групација (сопственост) од Унгарскиот Маѓар Телеком и во Унгарија има иста апликација која кај нив се вика Telekom TV но и они не ја нудат за на телевизорите.

Имам телевизор со Аndroid и во Play store кога ќе бараш MagentaTV или TelekomTV ги наоѓа само
MAXtv Хрватска
МAXtv to Go TV Хрвватска
Мagio TV Словениа
МAGENTA TV Чешка
 
Последно уредено:
Член од
27 јуни 2009
Мислења
194
Поени од реакции
89
Ни Црногорскиот Телеком не ја нуди апликацијата за телевизорите апликацијата за жал.

Телеком Македонија и Црна Гора се дел групација (сопственост) од Унгарскиот Маѓар Телеком и во Унгарија има иста апликација која кај нив се вика Telekom TV но и они не ја нудат за на телевизорите.

Имам телевизор со Аndroid и во Play store кога ќе бараш MagentaTV или TelekomTV ги наоѓа само
MAXtv Хрватска
МAXtv to Go TV Хрвватска
Мagio TV Словениа
МAGENTA TV Чешка
[/QUOTE
Автоматски споено мислење:

Magenta Tv Go go ima na play store.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Автоматски споено мислење:


Magenta Tv Go go ima na play store.
Ама не не разбираш ја нема да ја инсталираш на смарт телевизорите. Јас имам телевизор Android tv и што ќе ми се два приемника/ресивери еден ќе земам а на другиот телевизор ќе ја инсталирав апликацијата.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Активирав Глеј дур беше сега празнично бесплатен период и вчера да деактивирам преку Телеком МК апликацијата никако не може. Копчњто за деактивирање не работи :facepalm:

Морав преку ресиверот. Што ако тој ден и вечер не сум дома пример сум на планина во викендичка кај некого на зимски одмор како ќе деактивирав?
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
916
Поени од реакции
594
Активирав Глеј дур беше сега празнично бесплатен период и вчера да деактивирам преку Телеком МК апликацијата никако не може. Копчњто за деактивирање не работи :facepalm:

Морав преку ресиверот. Што ако тој ден и вечер не сум дома пример сум на планина во викендичка кај некого на зимски одмор како ќе деактивирав?
Ќе се јавиш на 122

Sent from my phone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom