MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
Te ovlastuvame da pocnes pregovori so Telekom za vrakjanje na Hrt1..go ima Telekabel..Neotel..Mtel..zosto ne i nie
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.412
Поени од реакции
2.753
нека ги изгасат бе и онака Монголиска лига ќе има од идна година само
Па не е уште до таму стигнато. Имат тенис мастерси, Ф1, МотоГП, НФЛ. Дека им е падната понудата тоа апсолутно и тие 10 канали може да ги преполоват.
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
Па не е уште до таму стигнато. Имат тенис мастерси, Ф1, МотоГП, НФЛ. Дека им е падната понудата тоа апсолутно и тие 10 канали може да ги преполоват.
taka e jboof..svetskite prvenstva vo kosarka i odbojka odat na sk kanalite vo 2022
.tuka e i dijamantska liga vo atletika
Автоматски споено мислење:

ako gi stavat ovie kanal 5i i sitel ke odat u bula
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
А некој да им пише за Nat Geo Wild дека со години е без превод, и уште некои други канали? Па срамота е, супер канал да нема
никаков превод. Дај пишувајте им, јас до сега 100 пати им пишав.


Screenshot_14.png
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
А некој да им пише за Nat Geo Wild дека со години е без превод, и уште некои други канали? Па срамота е, супер канал да нема
никаков превод. Дај пишувајте им, јас до сега 100 пати им пишав.


Прегледај го приврзокот 320740
Колку што знам мора законски да пуштаат исклучиво македонски или албански превод. Освен ако самиот тв канал си преведува сам па не е опција на бирање.

А овој канал мислам нема македонски превод или албански.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Колку што знам мора законски да пуштаат исклучиво македонски или албански превод. Освен ако самиот тв канал си преведува сам па не е опција на бирање.

А овој канал мислам нема македонски превод или албански.
Може Хрватски или Српски, дури и програмската шема им е на Хрватски иста прича и со The Food Network која има супер готвачи емисии на Телекабел можеш да ја направиш со Бугарско Аудио и Хрватски превод како одлична комбинација. Да не спомнувам што сите Никелодон канали имаат Хрватско/Српско аудио, а кај Телеком ништо нема од ова.
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
Може Хрватски или Српски, дури и програмската шема им е на Хрватски иста прича и со The Food Network која има супер готвачи емисии на Телекабел можеш да ја направиш со Бугарско Аудио и Хрватски превод како одлична комбинација. Да не спомнувам што сите Никелодон канали имаат Хрватско/Српско аудио, а кај Телеком ништо нема од ова.
podnauci malce angliski.ne e na odmet
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
podnauci malce angliski.ne e na odmet
Хаха тоа е ок но оди преведувај цело време на лице кое не знае Англиски, емисии како Grocery Games или Diners drive-in Diners, Girl meats Farm и слични натјецања. Тоа е работа на Телеком, а Никелодон е наменет за помладата популација, па треба да има синхронизирано аудио, пошто секако го преземаат Хрватската верзија (според епг водичот) и намерно го отстрануваат аудиото.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Нели имаше и Eurosport news канал? Тој нема да го додадат?
 
Член од
24 мај 2012
Мислења
52
Поени од реакции
12
Дали и кај вас на Еуроспорт 1 нема графика на епг пиши само нема информации?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom