MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Како што дознав Телма HD најверојатно ќе биде пуштена наскоро. Дали само за европското или постојано ќе биде незнам точно.
Od kade ti e informacijava bidejki jas se javiv vo Telekom i mi kazaa ne se znae dali i koga bi ja emituvale Telma vo HD.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.906
Поени од реакции
7.574
Vo kontakt centar sekako deka ako pustaat novi tv kanali vrabotenite znaat koj tv kanali ke bidat pusteni.
Знаат вработени контакт центар затоа што сигурно мое мислење е дека они пред да ги пуштат каналите тестираат таму одреден период.

Јас често ги прашувам на фејсбук по порака вакви и слични работи. Кога не им беше Фејсбук страната споена се во едно туку имаа посебна за Макс тв еднаш се изнаправив разговори по порака и така кога први Vip го пуштија RTL пакетот хрватски јас ги прашав кога и на Макс тв и ми кажаа дека ќе ги има и стварно ги пуштија.

Така да ако често ги потпрашуваш нешто одговараат на некој прашања кога се расположено за разговор :D Мене секој пат кога и да прашам нешто ми пишува таа Тања.

Супер би било Телма да ја пуштат HD ама нека ги пуштат и другите МРТ канали па макар и многумина не можеле добро да ги гледаат заради слаб интернет.[DOUBLEPOST=1515687466][/DOUBLEPOST]Во понеделник ќе пуштат превод на BBC Earth a сигурно и Food network бидејќи гледам веќе и тој канал им е регистриран во листата канали.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Знаат вработени контакт центар затоа што сигурно мое мислење е дека они пред да ги пуштат каналите тестираат таму одреден период.

Јас често ги прашувам на фејсбук по порака вакви и слични работи. Кога не им беше Фејсбук страната споена се во едно туку имаа посебна за Макс тв еднаш се изнаправив разговори по порака и така кога први Vip го пуштија RTL пакетот хрватски јас ги прашав кога и на Макс тв и ми кажаа дека ќе ги има и стварно ги пуштија.

Така да ако често ги потпрашуваш нешто одговараат на некој прашања кога се расположено за разговор :D Мене секој пат кога и да прашам нешто ми пишува таа Тања.

Супер би било Телма да ја пуштат HD ама нека ги пуштат и другите МРТ канали па макар и многумина не можеле добро да ги гледаат заради слаб интернет.[DOUBLEPOST=1515687466][/DOUBLEPOST]Во понеделник ќе пуштат превод на BBC Earth a сигурно и Food network бидејќи гледам веќе и тој канал им е регистриран во листата канали.
Ja pustile Telma vo HD na 703 e kaj mene na MAX TV
:bravobe: za Telekom.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.906
Поени од реакции
7.574
Да пуштена :jeeee:

Мора да ја пуштат за да се оправдаат за гасењево атрактивни канали.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Od site 5 nacionalni televizii samo Kanal 5 ne e vo HD
Alfa e vo HD
Sitel e vo HD
Alsat M e vo HD
Telma e vo HD
Da se nadevame deka i Kanal 5 vo skoro vreme ke pocne da emituva vo HD.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
хаахахха колку сте смешни , па нели сте се јавиле и ви рекле дека ке нема Телма ХД ?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.906
Поени од реакции
7.574
И Food network е пуштена. Телма HD пуштив и се закочија сите канали а да пуштам на едниот ресивер HD другиот ќе се закочи и гледање се додека не исклучам еден ресивер.

Туку HD сликата е џам ама со проклетиов интернет ретко кога да гледаш саглам раат HD.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
И Food network е пуштена. Телма HD пуштив и се закочија сите канали а да пуштам на едниот ресивер HD другиот ќе се закочи и гледање се додека не исклучам еден ресивер.

Туку HD сликата е џам ама со проклетиов интернет ретко кога да гледаш саглам раат HD.
Kaj mene FOOD NETEORK ja ima na dve pozicii na 115 i na 122 neznam zosto dali na edniot broj e vo HD ke vas na koj broj e FOOD NETWORK.
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
И глеаш утре на телма, нема HD ракомет...Ок вести ќе глеаме у HD.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.906
Поени од реакции
7.574
Kaj mene FOOD NETEORK ja ima na dve pozicii na 115 i na 122 neznam zosto dali na edniot broj e vo HD ke vas na koj broj e FOOD NETWORK.
Да едниот е HD Кај мене е исто како кај тебе редниот број на каналот.[DOUBLEPOST=1515694414][/DOUBLEPOST]
И глеаш утре на телма, нема HD ракомет...Ок вести ќе глеаме у HD.
Абе HD ќе биде ќе видиш и самиот.

Сега ресетирав интернет и се среди HD се уклучува не сецка многу при прво уклучување.
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Да едниот е HD Кај мене е исто како кај тебе редниот број на каналот.[DOUBLEPOST=1515694414][/DOUBLEPOST]

Абе HD ќе биде ќе видиш и самиот.

Сега ресетирав интернет и се среди HD се уклучува не сецка многу при прво уклучување.
Се заебавам, закон слика има HD каналот на Телма, го иам гледано и претходно, не се сомневам дека ќе гледаме HD ракомет.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.906
Поени од реакции
7.574
Aj без псуење ако може.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom