MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
На тие tring m i fantasy m даваат многу добри филмови ама често пати на распоредот не пишува ништо кој филм е и што е следно, незнам зошто

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
На тие tring m i fantasy m даваат многу добри филмови ама често пати на распоредот не пишува ништо кој филм е и што е следно, незнам зошто

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Исто и често пати го нема преводот на тие канали. Истите канали ги има и на претплата некаде 131 број се и гледам таму Tring Max e пишан Tring Action.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Треба да почнат да се прават наши специјализирани македонски кабелски тв канали. Србите и хрватите се растурија од правење такви тв канали. Имаат они канали само за музика, само за филмови, за деца, за возрасни, за лов и риболов, за спорт а ние во Македонија ништо.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Сигурно ќе ги лупнат во пакет. претплата. Дај бре нека пуштат нешто што може сите да го разбереме а нема да е во пакет за дополнителна претплата.

Гледам има доста канали кој завршуваат на 31. 12. 2017 па баш ме интересира на кој ќе му продолжат авторски права а кој ќе ги шутнат од понуда.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Dali nekoj ima problem na MAX-TV pri menuvanje od kanalite treba da se poceka od 5 do 7 secundi ne gi otvara kanalite odma eve veke 30-tina minuti.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.796
Поени од реакции
33.612
Дали постои некоја андроид апликација со која би можел да го контолирам Моторола ресиверот за MaxTV од T Home? Денес мислам дека инсталирав и одинсталирсв преку 50 апликации, и ништо не ми успеа. Забелешка: телефонот нема инфраред.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.361
Поени од реакции
513
Дали постои некоја андроид апликација со која би можел да го контолирам Моторола ресиверот за MaxTV од T Home? Денес мислам дека инсталирав и одинсталирсв преку 50 апликации, и ништо не ми успеа. Забелешка: телефонот нема инфраред.
Ти се расипа даљинското?
Андроид апликација за него нема да најдеш сигурно, едино да најдеш некоја апликација со која би го контролирал ресиверот, ама таа сигурно мора да функционира преку инфраред
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.796
Поени од реакции
33.612
Ти се расипа даљинското?
Андроид апликација за него нема да најдеш сигурно, едино да најдеш некоја апликација со која би го контролирал ресиверот, ама таа сигурно мора да функционира преку инфраред
Не ми се расипа, 2 имам, и двете функционални, друг е проблемот. Мислев да не може некако преку IP адресата на ресиверот, или што знам како.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
На RTL хрватскава има програмска шема од германската RTL

Приметувам деновиве на првите ресивери (не знам дали и на другите) кога ќе кликнеш на даљинскот на жолтото копче се отвара дел каде пишува Грешка при вчитување на страницата Код:0 Опис: Failed to load resource, има и копче Детали кога ќе кликнеш уште нешто пишува Код:0 што ти ја знам таму уште нешто. :facepalm:

И добро кога планираат да ја променат платформата (изгледот на МaxTV), заостанати со времево се.

Плаќаш поскапо и мислам треба да биде тип топ средено се а не вака сеуште со застарена платформа. Нема смисла ова.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom