Man of Steel - Супермен 2013 (Маn of Steel 2 - 2016)

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
Старите филмови со Christopher Reeve се повеќе од одлични, со нив имам израснато како дете и навистина преку такво од римејкови за секој постар класик. Сега ќе му шлапнат CGI ефекти и ќе направат многу $$. Не дека нема да го гледам, ама морам да промрчам. :)

Следен римејк Flash Gordon?
 

MEDDLE

уставен кривичар
Член од
19 февруари 2008
Мислења
1.995
Поени од реакции
1.406
Старите филмови со Christopher Reeve се повеќе од одлични, со нив имам израснато како дете и навистина преку такво од римејкови за секој постар класик. Сега ќе му шлапнат CGI ефекти и ќе направат многу $$. Не дека нема да го гледам, ама морам да промрчам. :)

Следен римејк Flash Gordon?
Еј па како иначе! хах!
Ја чекам и Flash и Wonderwoman да ги напраат! :D
--- надополнето: 16 декември 2012 во 14:26 ---
Малку заебанции, со оглед да главниот негативец во Man of Steel ќе биде Генерал Зод..


Генерал Зод


Коце Трајановски



Сличности?! Коинциденција?! или Реалност?! o_O

:pos::pos:
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.424
Поени од реакции
28.620
Не се однесува за твојот пост тоа, за некои предходно :)

Па еве, супермен летал, кревал 100 тони, имал ласери во очите...

Па супермен е ебаго. xD

Sent from my Nexus
Самиот сценарист планира реален пристап. Што не значи дека филмот ќе биде лош.
За супермен сите очекуваме такви моменти, незнам зошто планира Нолан да го бетменизира Супермен.
Имаш филмови како Avengers што ги прифаќаат ликовите како такви и не ги ставаат во некоја пореална димензија.
 
Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
DC никогаш немале среќа со адаптација на нивните ликови на филм освен само со Бетмен и Супермен. Имаа шанса сега со Green Lantern ама спрскаа пари премногу безпотребно на недокажан производ и се зафркнаа. А штета, можеше тој филм да биде отскочна даска за понатамошни DC ликови и за на крај да се направи Justice League како што беше првиот Iron Man за Avengers. Може пак да се направи сето тоа ама многу подолго време ке треба да мине.

Него за Men of Steel, Хенри Кавил од Тудори го памтам и типот е квалитетен глумец, Мајкл Шенон (алез гуд!) и Лери Фишбурн одлични а и еве Нолан има замешано прсти така да не би можело лошо да е. Единствено би ми пречело доколку филмов е origin приказна ама гледајки дека Зод е тука ми дава надеж дека не е.
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Еј па како иначе! хах!
Ја чекам и Flash и Wonderwoman да ги напраат! :D
--- надополнето: 16 декември 2012 во 14:26 ---
Малку заебанции, со оглед да главниот негативец во Man of Steel ќе биде Генерал Зод..


Генерал Зод


Коце Трајановски



Сличности?! Коинциденција?! или Реалност?! o_O

:pos::pos:
Треба да се спојат трите слики со натпис дека Коце е Зод. Кој може да го стори тоа?
 

MEDDLE

уставен кривичар
Член од
19 февруари 2008
Мислења
1.995
Поени од реакции
1.406
Треба да се спојат трите слики со натпис дека Коце е Зод. Кој може да го стори тоа?
Ако некој успее да го среди ова, онака саглам.. нека изволи..

во секој случај, Коце т.е. Зод си има двојник....

Иначе еве како ќе изгледа Зод во Man of Steel.




 
Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
Него MEDDLE таткото на Супермен го глуми актер кој е познат по ликот кој краде од сиромашните а дава на богатите. Почнува веќе да проќелавува, задебелен е и е познат по својот лош темперамент на филмскиот сет па и надвор од него. Погоди кој е од следниов избор.

А) Кевин Костнер

Б) Расел Кроу
 

MEDDLE

уставен кривичар
Член од
19 февруари 2008
Мислења
1.995
Поени од реакции
1.406
Него MEDDLE таткото на Супермен го глуми актер кој е познат по ликот кој краде од сиромашните а дава на богатите. Почнува веќе да проќелавува, задебелен е и е познат по својот лош темперамент на филмскиот сет па и надвор од него. Погоди кој е од следниов избор.

А) Кевин Костнер

Б) Расел Кроу

Овој ли е? :)

 
А

Анноун

Гостин
Ме нервираат насловите... Dark Knight, Man of Steel, who are these guys?
Бетмен си е Бетмен, Супермен си е Супермен. Станува смешно, како Trash talk од 80-те.
Ќути , дури и кај нас дојде модата со "Воин На Коњ" :pos:
 

MEDDLE

уставен кривичар
Член од
19 февруари 2008
Мислења
1.995
Поени од реакции
1.406
Ех, култен... јас би гледал и за Хи Мен ако направат нешто модерно...
Хи Мен? Шо ти текна баш Хи Мен?

Никад не сум можел да го сфатам Хи Мен, одсекад ми бил агресивно мажествен.. мислам името се кажува He (Тој) Man (Маж).. .. дури ме плаши помислата :pos: ..

Не знам дали ти текнува на Marshal Bravestar, од типците што го прават Хи Мен.. е беше одличен цртан.. тоа би можело да се филмува...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom