Maкедонија - БиХ, 05.09.2011 20:00

Статус
Затворена за нови мислења.

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.215
Поени од реакции
4.959
Ако коментира вечер Игорче 100% победуваме !!! :D:D:D
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Моментално сум у Сараево, вечер у маалскиов кафич ке се глеа, глејте да не ги убиеме да неме убијат :pos:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Чекајте прво вечерва да се нацепиме сараевски ќепабчиња... :ROFLMAO:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Моментално сум у Сараево, вечер у маалскиов кафич ке се глеа, глејте да не ги убиеме да неме убијат :pos:
Готово...ќе се боидеме да се погрижиме за твојата безбедност и веднаш ќе стапиме во контакт со Лестер мадерфакер Боб да не се појави на теренот:D..за другото е само формалност...освен Гечевски и Чековски ако почнат и влезови да прават:pos:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Прегледај го приврзокот 33656

Се надевам дека вицов нема да заврши со култното: ... и босанац побједио :pos:
Домеркант е на рангот на Бо наш, и двајцата ги имаат свртено најјаките евроклубови. Само што имаат различни јаки елементи од играта, треба да се внимава на црнчугата. Овој игра подолго време за Босна мислам, да се надеваме дека Бо ќе продолжи да игра за нас. :D
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Готово...ќе се боидеме да се погрижиме за твојата безбедност и веднаш ќе стапиме во контакт со Лестер мадерфакер Боб да не се појави на теренот:D..за другото е само формалност...освен Гечевски и Чековски ако почнат и влезови да прават:pos:
Боби рече немало да се замара. Само ради Гече ми е :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Прегледај го приврзокот 33656

Се надевам дека вицов нема да заврши со култното: ... и босанац побједио :pos:
шо ви е бе, ви реков уште по првото коло ова ќе заврши со: - и Македонецот ги заебал сите... :D

Инаку, у првите 5 играчи со најмногу изиграни минути се Бо, Илиевски и Антиќ. Перо нема гајле, али овие двајца мора да ги поштедиме малку. Знам дека има 2 дена пазуа после али може да дојде до несакани работи при преголем замор вечерва...

Од друга страна, босанциве, иако им зависи пласманот од утакмицава мислам дека ќе ги плеснеме лесно.

Ја би почнал со еден од Владо или Бо, и Мираковски или Соколов место нив, и би сакал на оваа утакмица да има многу поголема ротација од претходните, да се користат и Димчевски и Симоновски доколку резултатот го препушти тоа...

Како и да е, и со комбиниран, ма и со втор состав да излеземе, дечките ќе одат на победа. Се надевам дека нема да имаме цел тесен натпревар и дека ќе го решиме у првото полувреме... нешо ко гејциве со хрвативе моментално.
 
H

HITCH

Гостин
Нашиов нај приврзан ми изгледа,вистински МАКЕДОНЕЦ.

:cool:
Опасна конкуренција му е Хрватот. :pos:

Ѕверка е Бо!

Хрватските новинари во обид да дознаат некои интересни пикантерии за феноменалниот Мекејлеб го прашале Перо Антиќ за неговите прекари, односно како му се обраќаат соиграчите од репрезентацијата, на што нашиот капитен одговорил:

- Мекејлеб? Не знам кој е тоа. Тој е Борче Македонски.

Но, освен Борче го нарекуваат и Бошко и Боби Мекалебовски. На прашањето кој му е омилен прекар, Бо одговорил:

- Немам омилен прекар. Сите ми се драги.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Победата вечерва и тоа како е значајна. Мора да се продолжи со одличната игра и да им покажеме на Босанците кој владее во групата ц :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom