m:SAT TV Mакедонија Сателитска DVB-S телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
Пријавено е и во АЕК .Има позитивен одговор. Се направи спогодба за намалување на сметките и замена на ресиверите. Но пак се нестабилни. Аматерски однос имаат како да се почетници
Epa pocetnici se, sto ocekuvate vie operator se pravi za 1 godina?
Ne te svakjam kako se nestabilni, jas sum korisnik na Plus paketot na dva resivera ako se sluci da zablokira go gasam od struja i go vklucuvam ama toa se desava ednas u dva/tri meseci.
I sum pre zadovolen od uslugata.
Автоматски споено мислење:

Cisto za potsetuvanje LajkaMobajl (operator so najevtinite ponudi sega za sega kaj nas) zapocna so rabota vo 2016 i na pocetok imase mnogu losi ponudi i duri vo 2020 pocna da odi na podobro.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Epa pocetnici se, sto ocekuvate vie operator se pravi za 1 godina?
Ne te svakjam kako se nestabilni, jas sum korisnik na Plus paketot na dva resivera ako se sluci da zablokira go gasam od struja i go vklucuvam ama toa se desava ednas u dva/tri meseci.
I sum pre zadovolen od uslugata.
Автоматски споено мислење:

Cisto za potsetuvanje LajkaMobajl (operator so najevtinite ponudi sega za sega kaj nas) zapocna so rabota vo 2016 i na pocetok imase mnogu losi ponudi i duri vo 2020 pocna da odi na podobro.
Не знам дали примети али ти си еден од ретките кој е задоволен од нивната услуга (барем тука на форумот).И дечкото е многу јасен едноставно нестабилна услуга добива (остај тие муабети вади од струја ставај и сл,луѓето не сакаат да се замараат со такви работи а и не се стручни може за такви работи)

Добиваат многу критики со оглед дека колку грандиозно се рекламираа дека ке дојдат во МК и на крај не донесоа апсолутно ништо ново,а да не зборам за цената.

А за споредбата со Лајка....Држи до некаде вода али па они кога влегоа на пазарот влегоа ефтино а не како МТЕЛ изгор скапи и нудеа за 380ден неограничени разговори со 12 гига нет на мобилен.Нормално не нудат целосни услуги од аспект (паркинг,јсп и сл) али па се ненормално ЕФТИНИ за тоа па што го нудат (особено за пакетите за подолг рок)
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
Не знам дали примети али ти си еден од ретките кој е задоволен од нивната услуга (барем тука на форумот).И дечкото е многу јасен едноставно нестабилна услуга добива (остај тие муабети вади од струја ставај и сл,луѓето не сакаат да се замараат со такви работи а и не се стручни може за такви работи)

Добиваат многу критики со оглед дека колку грандиозно се рекламираа дека ке дојдат во МК и на крај не донесоа апсолутно ништо ново,а да не зборам за цената.
Toa so gasenjeto od strujata e samo koga zablokira resiverot i e mnogu retko, kaj mene e sosem stabilno, eve kaj moite roditeli od koga e postaveno se e okej i ne e gasen voopsto resiverot i site kanali si gi sledat i isto i kaj roditelite na moite roditeli odnosno moite baba i dedo.
-
Se soglasuvam so toa deka mnogu se reklamiraa i najavuvaa a ustvari ne ponudija nesto mnogu, no imaat plan da napravat mnogu dobra investicija, veruvajte deka imaat potencijal da bidat broj eden operator vo makedonija.
Samo mnogu sporo.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Toa so gasenjeto od strujata e samo koga zablokira resiverot i e mnogu retko, kaj mene e sosem stabilno, eve kaj moite roditeli od koga e postaveno se e okej i ne e gasen voopsto resiverot i site kanali si gi sledat i isto i kaj roditelite na moite roditeli odnosno moite baba i dedo.
-
Se soglasuvam so toa deka mnogu se reklamiraa i najavuvaa a ustvari ne ponudija nesto mnogu, no imaat plan da napravat mnogu dobra investicija, veruvajte deka imaat potencijal da bidat broj eden operator vo makedonija.
Samo mnogu sporo.
So ba bidat...???? Br:1
Wowww.......
Toa go moze samo telekom i nikoj drug, a mozese i Vip so nikola ljusev, koj si zamina od vip vo telekom, samo toj mozese toa da go napravi.....
Zamina toj zamina kacuvajneto/sega sleguvaat nadolu ....
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Toa so gasenjeto od strujata e samo koga zablokira resiverot i e mnogu retko, kaj mene e sosem stabilno, eve kaj moite roditeli od koga e postaveno se e okej i ne e gasen voopsto resiverot i site kanali si gi sledat i isto i kaj roditelite na moite roditeli odnosno moite baba i dedo.
-
Se soglasuvam so toa deka mnogu se reklamiraa i najavuvaa a ustvari ne ponudija nesto mnogu, no imaat plan da napravat mnogu dobra investicija, veruvajte deka imaat potencijal da bidat broj eden operator vo makedonija.
Samo mnogu sporo.
Не ме сфаќај погрешно ама сега за сега ни во топ 3 оператори не се.
Да почнеме од мобилната телефонија - Нормално Пост Пејд пошто тоа носи најсигунри пари за сериозна компанија што нуди комбо услуги

M Тарифа - 1000 месечно - 20 ГИГА НЕТ.
Л Тарифа - 1500 месечно - 50 ГИГА НЕТ.
Брука од понуда.
А1 и Телеком за помали пари даваат НЕОГРАНИЧЕН 5џи (читај со политика на фер користење но и тоа е 150 па после се намалува брзина).

Значи поскапи од А1 и Телеком а Полоша понуда.

Домашен Интернет

Нет М - 1000 денари - 50 ГИГА БАЈТИ - Ова е за домашен нет преку 4џи рутер.
А1 за 800 денари ти дава 500 гига. За телеком не знам цени но знам дека е многу повеќе сообраќај.
Нет Л - 1200 денари - 100 гига бајо мој.
Повеќе ти се исплати да земеш 1 пост пејд на А1 со 150 гига (со фер користење) и на хотспот да си пуштиш.

Значи - Пиши пропало и домашен интернет.


Епа брат сериозна компанија што сака јако да влезе на пазар нема вака касапски да СЕЧЕ ЛУЃЕ со ваква понуда.
Буквално 0 логика има некој да земе ниту Мобилен ниту Фикс. Интернет од Мтел. Особено коа се ПОСКАПИ а нудат ПОМАЛЦЕ од А1 и Телеком (којшто се Дуопол во Македонија).

Логика 0. Јас стварно не знам како опстојуваат како компанија во Македонија со ваква понуда.


Единствено телевизијата им е добра понуда - и тоа пак само за места каде што нема
- Локален Тв Оператор
- барем Доксис од А1
- Добра линија од Телеком

Иако не е баш ефтина телевизијата сепак имаат богата и асална понуда.
Е сеа некој се фалат од услугата и квалитетот некој не се задоволни но мислам дека за секој оператор има и добр и лоши муабети. Немам искуство со нивното Тв.


Реално Мтел моментално можат само со Тотал Тв да си го мерат и да се борат за тие корисници што се на Сателитска а не сакаат да си земат приватно и да се замараат со листи и слично. Во секој друг сегмент се утепани. И поскапи и помалце нудат од конкуренцијата.
 
Член од
13 ноември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
147
Чим го купија Неотел,може да се очекуваат поповолни понуди барем за домашниот интернет,а за мобилната стварно не знам шо е работата,пошто и Лајка и Телекабел се кираџии па имаат поповолни пакети за мобилна телефонија...
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
667
Поени од реакции
1.105
Незнам со кој памет покрај Телеком и А1 со сопствена мрежа и веќе намирисан овој пазар, очекувате овие да направат нешто. Телеком Србија е вошка за Дојче Телеком и Карлос Слим (Телеком, А1)

На секој испад со цени ќе добијат шлаканица. Не се толку наивни моменталните па да остават некој дојден од пред 2 дена да си игра курот овде со нив.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
667
Поени од реакции
1.105
Во меѓувреме во Словенија..

 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Во меѓувреме во Словенија..

A што има врска ова со M Sat?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom