m:SAT TV Mакедонија Сателитска DVB-S телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.546
На мтел броевите им почнуваат со 8 пример 0738ХХХХХ
Od 073, povejke operatori imaat broevi no komercijalno 073 2xx xxx cela 2ka serija e zakupena od aek od a1,koj iznajmuva usluga na green
A 073 8xx xxx odnosno cela 8ma serija ili 100 000 broicina se zakuoeni od Mtel
Inaku poedinecno i dr,operatori imaat pomala serija 073 zakupeno br, telekom/neotel
 
Член од
13 ноември 2009
Мислења
300
Поени од реакции
144
Што FTA канали има на М-Тел?!?
 
Ф

Флеш

Гостин
Дали имате лошо искуство со техничка подршка на Мтел?

Од октомври,пријавено за над 10тина ресивери за телевизија кои се ресетираат сами постојано/фирма се работи, само два пати имаат дојдено и не го решаават проблемот. Закажуваш да дојдат ,или немаат екипи доволно или одложуваат или надомест.

Многу се паднати.
 
Член од
21 јануари 2019
Мислења
147
Поени од реакции
95
Begajte sto podaleku od ova zlo... Mene vo noemvri mi zavrsuva dogovorot i oci ne sakam da i vidam
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
943
Поени од реакции
380
Дали имате лошо искуство со техничка подршка на Мтел?

Од октомври,пријавено за над 10тина ресивери за телевизија кои се ресетираат сами постојано/фирма се работи, само два пати имаат дојдено и не го решаават проблемот. Закажуваш да дојдат ,или немаат екипи доволно или одложуваат или надомест.

Многу се паднати.
Ne sum siguren ama koga se prijavuva tehnicki problem isprakjaat firma zastapnik isto kako i za instalacijata. Probaj prejavi se pak na 15010 i ubavo obrazlozi.
Автоматски споено мислење:

Begajte sto podaleku od ova zlo... Mene vo noemvri mi zavrsuva dogovorot i oci ne sakam da i vidam
Na sto se dolzi tvoeto nezadovolstvo
 
Ф

Флеш

Гостин
Ne sum siguren ama koga se prijavuva tehnicki problem isprakjaat firma zastapnik isto kako i za instalacijata. Probaj prejavi se pak na 15010 i ubavo obrazlozi.
Автоматски споено мислење:


Na sto se dolzi tvoeto nezadovolstvo
Пријавено е и во АЕК .Има позитивен одговор. Се направи спогодба за намалување на сметките и замена на ресиверите. Но пак се нестабилни. Аматерски однос имаат како да се почетници
 

Kajgana Shop

На врв Bottom