m:SAT TV Mакедонија Сателитска DVB-S телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Во меѓувреме во Словенија..

Pisi so 2 recenici sto e ova,da znaeme vaka sekoj treba da otvara da vidi i pak nikoj ne znae sto e...
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
999
Поени од реакции
423
Pisi so 2 recenici sto e ova,da znaeme vaka sekoj treba da otvara da vidi i pak nikoj ne znae sto e...
Toa vi e deka United Media go potpisala dogovorot so UEFA za fudbal neso ne se razbiram toa, ama toa e za Sport Klub Slovenia, tamu Telekom Srbija ne operira, vidi dali vo Srbija, Bosna, CG, MK ke go zemat, vucic ne dava.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Toa vi e deka United Media go potpisala dogovorot so UEFA za fudbal neso ne se razbiram toa, ama toa e za Sport Klub Slovenia, tamu Telekom Srbija ne operira, vidi dali vo Srbija, Bosna, CG, MK ke go zemat, vucic ne dava.
imam iptv od hrvatska, i bas me briga i za fudbal i za cel sport,btw ima +300 kanali sport od koe exyu + 100 ...
taka da ne mi menuva koi kanali ke biudat na a1/telekom/msat total ....i sl, gi imam site ...
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
667
Поени од реакции
1.105
imam iptv od hrvatska, i bas me briga i za fudbal i za cel sport,btw ima +300 kanali sport od koe exyu + 100 ...
taka da ne mi menuva koi kanali ke biudat na a1/telekom/msat total ....i sl, gi imam site ...
Очигледно не ја сфаќаш поентата. Не е муабетот дали јас или ти имаме нешто, туку кој се рсзвива и нуди повеќе


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Очигледно не ја сфаќаш поентата. Не е муабетот дали јас или ти имаме нешто, туку кој се рсзвива и нуди повеќе


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja svajkam poentata no sekoj razlicno gleda na naestata, nekoj se pali na grand i pink paket ....mene me mi e gajle za toa ....
a koj se razviva se znae samo monopolot/duopl, se drugo e mackajne oci ...
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
813
Поени од реакции
474
fox life uste go nema
Автоматски споено мислење:

UM e klasa za TS. Ednoto e cist biznis (vrvna usluga za da vlece klienti), a drugoto politika (da se fura propaganda) i tuka nema dilema!

dovolno da se otvori www.vivacom.bg www.telemach.si i www.telemach.hr svetlosni godini pred www.mts.rs

Zalno e sto nie si imame rabota so vtorite i na niv cekame da napraat nesto, ali toa se ke se rasprodade eddn den zs nieden vladetel ne vladee vecno (vucicu)
 
Член од
21 јануари 2019
Мислења
149
Поени од реакции
96
imam iptv od hrvatska, i bas me briga i za fudbal i za cel sport,btw ima +300 kanali sport od koe exyu + 100 ...
taka da ne mi menuva koi kanali ke biudat na a1/telekom/msat total ....i sl, gi imam site ...
Hahaha i neznaes vo koj moment ke prekine kanalot da funkcionira... I jas koristam iptv 5 god ama ne e toa toa. Dzabe imas i po 10 000 kanali koga se plasis sekoj moment ke pocne ka secka ili da prekine kanalot da funkcionira. Nemozes piraterijata da ja sporeduvas so legalen provajder
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Hahaha i neznaes vo koj moment ke prekine kanalot da funkcionira... I jas koristam iptv 5 god ama ne e toa toa. Dzabe imas i po 10 000 kanali koga se plasis sekoj moment ke pocne ka secka ili da prekine kanalot da funkcionira. Nemozes piraterijata da ja sporeduvas so legalen provajder
Nee bas taka,ali ok sekoj rszmisluva na svoj/razlicen nacin...
Автоматски споено мислење:

Hahaha i neznaes vo koj moment ke prekine kanalot da funkcionira... I jas koristam iptv 5 god ama ne e toa toa. Dzabe imas i po 10 000 kanali koga se plasis sekoj moment ke pocne ka secka ili da prekine kanalot da funkcionira. Nemozes piraterijata da ja sporeduvas so legalen provajder
A listata ako e od ip tv platforma ,od united media,?i nivna app ??
 
Последно уредено:
Член од
13 ноември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
147
Hahaha i neznaes vo koj moment ke prekine kanalot da funkcionira... I jas koristam iptv 5 god ama ne e toa toa. Dzabe imas i po 10 000 kanali koga se plasis sekoj moment ke pocne ka secka ili da prekine kanalot da funkcionira. Nemozes piraterijata da ja sporeduvas so legalen provajder
Vo pravo si,do pred nekoe vreme i jas gleav LS samo na Arena,duri ja nemase na kabelskite,i sekogas seckase slikata,a preku den se bese ok...Menuvav internet,aplikacii,uredi,sekade bese isto...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Кога бев на гости имаа mSat таму и набрзинка извртев но скоро сите канали не беа HD.

Од бесплатни канали оние Free to air што се фаќаат се слична понуда како на Тotal tv германски и уште некој плус на кој не ни имав време да проверувам што јазик се.


Од она што многу набрзинка провeрив се каналите што се на сајтот пишани. Некој канали ги немаше или можеби јас не сум ги забележал.
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
813
Поени од реакции
474
Кога бев на гости имаа mSat таму и набрзинка извртев но скоро сите канали не беа HD.

Од бесплатни канали оние Free to air што се фаќаат се слична понуда како на Тotal tv германски и уште некој плус на кој не ни имав време да проверувам што јазик се.


Од она што многу набрзинка провeрив се каналите што се на сајтот пишани. Некој канали ги немаше или можеби јас не сум ги забележал.
nema hd nisto tamu
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
999
Поени од реакции
423
Некој канали ги немаше или можеби јас не сум ги забележал.
kako mislis gi nemase, tie sto gi ima na vebsajtot gi nemase na tv? Ako mislis taka najverojatno si greska, jas imam msat gi ima site a i novite poslednite dojdoa ovie uste ne se gi dodale na vebsajtot. A za hd nema mislam deka rts svet e hd, arenite ama samo nekoi i toa e.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
kako mislis gi nemase, tie sto gi ima na vebsajtot gi nemase na tv? Ako mislis taka najverojatno si greska, jas imam msat gi ima site a i novite poslednite dojdoa ovie uste ne se gi dodale na vebsajtot. A za hd nema mislam deka rts svet e hd, arenite ama samo nekoi i toa e.
Набрзинка вртев нити прашував што пакет имаат. Кај што бев на гости на ручек таму плус уште некој гости имаше и крај памет не ми беше да прашувам.

Имаа и МaxTV и mSАТ, кобинација си направиле. Кога го пуштив mSAT ми даде прво пребарување и после нешто како ажурирање имаше дур ги вртев каналите.
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
813
Поени од реакции
474
Набрзинка вртев нити прашував што пакет имаат. Кај што бев на гости на ручек таму плус уште некој гости имаше и крај памет не ми беше да прашувам.

Имаа и МaxTV и mSАТ, кобинација си направиле. Кога го пуштив mSAT ми даде прво пребарување и после нешто како ажурирање имаше дур ги вртев каналите.
epten ako nema nikakva opcija inaku denes da gledas programa vo sd rezulucija e mizerija... posebno ako imaat ponov tv
Автоматски споено мислење:

A1 Srbija, vrvna tv preku 4G mreza

 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
epten ako nema nikakva opcija inaku denes da gledas programa vo sd rezulucija e mizerija... posebno ako imaat ponov tv
Автоматски споено мислење:

A1 Srbija, vrvna tv preku 4G mreza

А1 Македонија соработува со A1 Хрватска колку јас што сум информиран.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom