Mетал

Метал

  • Обожавам

    Гласови: 618 54,4%
  • Слушам чат-пат

    Гласови: 285 25,1%
  • Не ми прави толку мерак

    Гласови: 102 9,0%
  • Неможам органски да го поднесам

    Гласови: 132 11,6%

  • Вкупно гласачи
    1.137

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394

Незнаев баш кај да го сместам бидејќи малце специфични се со жанровско сместување, па решив тука, бар сите почитуваат техника.
Денес искочи најавава за нов албум на прогресив бендот Periphery (такоџе наречени Djent што лично ми е мало глуп термин) во кој учевствуваат и John Petrucci и Guthrie Govan.

Прва прилика, pre-order на албумов, мислам ќе вреди да се преслуша.
 
Член од
23 септември 2010
Мислења
645
Поени од реакции
385
Незнаев баш кај да го сместам бидејќи малце специфични се со жанровско сместување, па решив тука, бар сите почитуваат техника.
Денес искочи најавава за нов албум на прогресив бендот Periphery (такоџе наречени Djent што лично ми е мало глуп термин) во кој учевствуваат и John Petrucci и Guthrie Govan.

Прва прилика, pre-order на албумов, мислам ќе вреди да се преслуша.
Глеј го ова прво па одлучи се
овие твоите по суратите се гледаат дека се чкарт
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Глеј го ова прво па одлучи се
овие твоите по суратите се гледаат дека се чкарт
Браво друже, браво.

Ако по сурат цениш, алал ти вера. Прво преслушај го Misha Mansoor (гитаристот на бендов) па после со вакви игнорантни муабети.
Демек незнам кој се Death. Демек Periphery се бенд споредлив со BFMV или Asking Alexandria. :pos:
Ако така мислиш, браво, голема улога ќе ти има видеово со real и fake метал кога неможеш да препознаеш квалитет. Знаеш, лесно е да чуеш вокал и да осудиш каков е бендот, нели?
 
Член од
23 септември 2010
Мислења
645
Поени од реакции
385
Браво друже, браво.

Ако по сурат цениш, алал ти вера. Прво преслушај го Misha Mansoor (гитаристот на бендов) па после со вакви игнорантни муабети.
Демек незнам кој се Death. Демек Periphery се бенд споредлив со BFMV или Asking Alexandria. :pos:
Ако така мислиш, браво, голема улога ќе ти има видеово со real и fake метал кога неможеш да препознаеш квалитет. Знаеш, лесно е да чуеш вокал и да осудиш каков е бендот, нели?
Како и да е у глобала кога ке видам\слушнам посебно тоа педерскиот вокал:facepalm:
може имаат добра техника ама за кој како, ја не ги поднасам
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Како и да е у глобала кога ке видам\слушнам посебно тоа педерскиот вокал:facepalm:
може имаат добра техника ама за кој како, ја не ги поднасам

Твој избор друже, ама ги изруга на нечуено.
Страшно плитко.
Патем еве ти инструменталче кратко.
 
M

Muranyi

Гостин
Кога ја слушам песнава,се чувствувам семоќно,адреналинот ме збудалува и се наоѓам во константна оргазмична состојба.Ремек дело.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Кога ја слушам песнава,се чувствувам семоќно,адреналинот ме збудалува и се наоѓам во константна оргазмична состојба.Ремек дело.
Немој да си спомнал нирвана, одма ќе долета Гурџи на темава :pos:

 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Хехе,како атеист се заколнав дека нема да употребувам такви "духовни" поими:)
Имаш предлог како да ги прекрстиме Нирвана, во некое недуховно име? Кутриот Кобеин в гроб ќе се превртува. :pos:
Упсссс.... Повторно духовен поим :LOL:
 
Член од
23 септември 2010
Мислења
645
Поени од реакции
385
Сигурно ја знаете нумерава ама со ваков квалитет ретко кој ја слушнал
на каналот има и други во HD
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Вака за 2010 имаше повеке избор на карти нешо као:
3 дневна со место за камп
3 дневна без место за камп
Full Week
Full Week Fun pack

Е сеа ако ме држи меморија и двете Full Week карти беа со платено кампување, али ако имаш кола и сакаш паркинг место се доплаќаше 3 евра од ден. Е сеа ако сакаш да кампираш е малце заебано пошо се дешава да заврне така гадно и цела недела да поминеш у кал до гуша и пливање со се шаторот. Тоа е единствената лоша работа у кампирање.
Ние бевме сместени во куќа 2-3 километри од Толмин. Е сеа таков смештај ти нуди боље провод у смила имаш асално ВЦ туш и сите тие гомнарии али у моментот не се исплатеше од најголема причина што заврна само еднаш и плус моравме да плаќаме превоз и смештај, и најбитната ствар не си таму за сите заебанции шо се дешаваат по сабајле/навечер у кампот.
Е сеа ако имаш малце повеќе пари за фрлање можеш да побараш куќа баш во Толмин, али мислам дека е касно малце за тоа пошто имаше муабети дека скоро се е издадено за 1 година однапред. Али да не те разочарувам побарај слободно може да излезе нешто.

Покрај сите овие работи Metal Camp е лудило од фестивал, организациjа до природа и луѓе. Сум бил на поише фестивали... али ништо не се споредуе со Metal Camp и многу ми е криво што не бев во кампот 24/7. Планирам за 2013 да одам пак али генерално земено е малце скапа ствар за наш џеб.

Е сеа мои препораки се:
Ако не ти сметаат ствари као дожд, кал и Toifor вецеа а не ти се фрлаат повќе пари кампирај.
Ако сакаш асален смештај и имаш екстра кеш побарај куќа во Толмин.
Ако не успееш да најдеш смештај блиску до Толмин мора некако да се снајдете да имате ваш личен превоз.
И последна опција да пробаш да кампираш и ако не иде така да пробаш да се префлиш у некоја куќа.
И не е лошо да се соберете повеќе луге као 4-5 и ке ви биде лудило!

Ако ти требаат по конкретни информации пиши и ако одлучиш да одиш со среќа!
Фала многу за исцрпните информации, најверојатно ќе се иде со камп зошто кад је бал нек је маскенбал е работава, поинтересно е така, да се осети у целост фестивалот. Најмногу ми беше заради тоа, да не треба да се малтретирам плус за камп-место и слично.
За дождови калови и такви работи нема проблем, обучени сме за лов на змии :pos: се зезам, се прошло и полошо, кој бил на Пелистер на зимување во детското си знае :pos:
Како и да е фала ти многу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom