Mетал

Метал

  • Обожавам

    Гласови: 618 54,4%
  • Слушам чат-пат

    Гласови: 285 25,1%
  • Не ми прави толку мерак

    Гласови: 101 8,9%
  • Неможам органски да го поднесам

    Гласови: 132 11,6%

  • Вкупно гласачи
    1.136
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
Keine Lust spotot bese koga se naduvani kako baloni? Amerika spotot e na Mesecinata, a Mein Teil e mnogu gaden spot. Kosturi se vlecat po zemja na ist nacin kako sto se dvizat lugje koi imaat tetanus. Stvarno loso izgleda, osobeno zgrcenite muskuli.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
SpAcE_c0wb0y напиша:
Keine Lust spotot bese koga se naduvani kako baloni? Amerika spotot e na Mesecinata, a Mein Teil e mnogu gaden spot. Kosturi se vlecat po zemja na ist nacin kako sto se dvizat lugje koi imaat tetanus. Stvarno loso izgleda, osobeno zgrcenite muskuli.
keine lust е кога се дебели богаташи
 
Член од
20 мај 2005
Мислења
140
Поени од реакции
11
Los и Stein um stein - добар текст (незнам дали разбирате германски)
Dalai Lama арна
Moskau-најфаца е...Со тоа во позадина: москва, рас два три, ростов, ленин, робаљуц... Кул
Иначе значи Keine Lust без желба нешо, демек немат нагон, па зато е со јаки пички спотот а тие демек дебели и богати па гајле им е за пичките.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
ја разбирам германски, текстот од Лос е многу интересен.А за Keine Lust, во право си, ко демек немаат желба за ништо, дебели богаташи, ја изгубиле смислата за живот, во еден дел вика, -Ich hätte Lust zu onanieren, Hab' keine Lust es zu probieren- или сакам да мастурбирам, немам желба да пробам-
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Za mene Metallica postojat do 91'-Black.Toj bese taka-taka,no vo nikoj slucaj ne moze da se sporeduva so Kill'em All,Ride the Lighting,Master of Puppets ili
...And Justice For all...(posebno so Master,koj im e najbolji album ubedlivo).
Na vremeto ko kopilj nemase klupa ili zid kade nemav napisano Metallika i nemase pesna so ne ja znaev na pamet od a do s,ali fakat e deka mnogu fanovi izgubija so poslednive stvari.
Kapak na se mi bese koa gi vidov kako javno(ne mi teknuva uste koi grupi bea so niv)izjavuvaat deka celosno gi podrzuvaat uck vo nivnata borba za sloboda protiv slavonskite represori.Aman molim te,sto koj k*r pa oni znaat za sranjava so bea ovde i od koga stanaa politicki figuri.Ili ne znaat vise kako muzika da praat pa aj da barame publicitet po sekoj cena.Od togas nekju da gi cujam.
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Mad Maxx напиша:
Za mene Metallica postojat do 91'-Black.Toj bese taka-taka,no vo nikoj slucaj ne moze da se sporeduva so Kill'em All,Ride the Lighting,Master of Puppets ili
...And Justice For all...(posebno so Master,koj im e najbolji album ubedlivo).
Na vremeto ko kopilj nemase klupa ili zid kade nemav napisano Metallika i nemase pesna so ne ja znaev na pamet od a do s,ali fakat e deka mnogu fanovi izgubija so poslednive stvari.
Kapak na se mi bese koa gi vidov kako javno(ne mi teknuva uste koi grupi bea so niv)izjavuvaat deka celosno gi podrzuvaat uck vo nivnata borba za sloboda protiv slavonskite represori.Aman molim te,sto koj k*r pa oni znaat za sranjava so bea ovde i od koga stanaa politicki figuri.Ili ne znaat vise kako muzika da praat pa aj da barame publicitet po sekoj cena.Od togas nekju da gi cujam.
Убаво речено.....
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
БРАВО!! :hey3: :hey3: :hey3:
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Mesaja напиша:
БРАВО!! :hey3: :hey3: :hey3:
Зашооо бе браво ти.....
Да не си расист.....
Аааа, ке видиш ти!!! :bal: :bal: :bal:
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Абе ја го подржувам со она...Металика беа до 91..
 
Член од
20 мај 2005
Мислења
140
Поени од реакции
11
Да ги ебам јас металика во газо. Јас го почнав топикот ама ако стварно рекле за учк племето нивно да го ебам!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom