Mетал

Метал

 • Обожавам

  Гласови: 614 54,4%
 • Слушам чат-пат

  Гласови: 282 25,0%
 • Не ми прави толку мерак

  Гласови: 101 9,0%
 • Неможам органски да го поднесам

  Гласови: 131 11,6%

 • Вкупно гласачи
  1.128
Член од
20 мај 2005
Мислења
141
Поени од реакции
11
MSV(support) напиша:
SpAcE_c0wb0y напиша:
Јас од Метал ги слушам Bon Jovi, Aerosmith, Scorpions и Metallica. Првите три групи не спаѓаат целосно во метал, туку се повеќе хард рок, ама нивниот стил некогаш преоѓа во Heavy Metal или Hair Metal.
Абе знаеш ли што збориш?Од ова што си набројал освен Металика другово ти е тежок pop, не целесно туку ич не припаѓаат во метал.
Сега читај што е метал и хеви метал:
Metallica,Pantera,Machine Head,Lamb of God,Death,God Forbid,Caliban,Slipknot,Slayer,Soulfly,Sepultura,Dream Theater(so Train of Thought i Octavarium),Stampin Ground,Control Denied... :msc3: :msc3: :msc3:
Еве ти учте потежок метал: HIM, Marilyn Manson (комерцијала се овие, али ај арни се), Meshuggah, Motörhead, Dimmu Borgir, Cradle Of Filth, Marduk, Helloween, Megadeth (не се вика Megadeath), Metal Church и толку, ме мрзи да мислам други. A Linkin Park НЕМА НИКАКВА ВЕЗА СО МЕТАЛ... Ги имаш тие скречојте на Џо Хан, хип-хоп,, после Бред Нелсон незнај да свири на гитара... Ко видиш то не е метал... Али то је, јебига...
 
Член од
20 мај 2005
Мислења
141
Поени од реакции
11
Dark Knight напиша:
MetallicA, edni od najgolemite metal giganti (spored mene zad Iron Maiden).
Deckite pocnaa so mnu energija i mnogu kvalitet koga go pushtija "Kill em all" stanaa poznati samo od koncerti, ne pushtaa nivni pesni po radio (ili na bilo koja metal grupa vo toa vreme). James dobro se pokazuva zaedno so ostatokot od ekipata. Posle sleduva Ride The Lightning. Mojot vtor najomilen album. So pesni kako Ride The Lightning ili Creeping Death (mojata najomilena pesna od Metallica), Metallica se usovrshuvaat ushte povekje. Posle sleduva Master Of Puppets (mojot najomilen album) so pesni kako Battery, Damage INC, Metallica se izdignaa ushte povekje. And Justice for all isto taka donese golem pridones na nivnata kariera (tuka e i prviot spot "One"). E sega drugarchinja..........ako me prashate mene jas mislam deka od Black album pochna kvalitetot poleka da se namaluva (tip: glasot na James, na pr. Ride the lightning i Enter sandman), posle Load, ReLoad, i Garage, ne sakav da chujam za Metallica, a i St. Anger ne pomogna mnogu. Metallica totalno se zaebaa, iako uzivam vo straite albumi sepak krivo mi e shto moraa taka da zavrhat i mislam deka nema da gi dobieme straite Metallica nazad.
Sad But true.
МЕталика не се завршени брат!
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
15
guitardemon666 напиша:
MSV(support) напиша:
SpAcE_c0wb0y напиша:
Јас од Метал ги слушам Bon Jovi, Aerosmith, Scorpions и Metallica. Првите три групи не спаѓаат целосно во метал, туку се повеќе хард рок, ама нивниот стил некогаш преоѓа во Heavy Metal или Hair Metal.
Абе знаеш ли што збориш?Од ова што си набројал освен Металика другово ти е тежок pop, не целесно туку ич не припаѓаат во метал.
Сега читај што е метал и хеви метал:
Metallica,Pantera,Machine Head,Lamb of God,Death,God Forbid,Caliban,Slipknot,Slayer,Soulfly,Sepultura,Dream Theater(so Train of Thought i Octavarium),Stampin Ground,Control Denied... :msc3: :msc3: :msc3:
Еве ти учте потежок метал: HIM, Marilyn Manson (комерцијала се овие, али ај арни се), Meshuggah, Motörhead, Dimmu Borgir, Cradle Of Filth, Marduk, Helloween, Megadeth (не се вика Megadeath), Metal Church и толку, ме мрзи да мислам други. A Linkin Park НЕМА НИКАКВА ВЕЗА СО МЕТАЛ... Ги имаш тие скречојте на Џо Хан, хип-хоп,, после Бред Нелсон незнај да свири на гитара... Ко видиш то не е метал... Али то је, јебига...

Ај уште еднаш ќе повторам, очигледно некој не сфаќа!
Metallica,Pantera,Machine Head,Lamb of God,Death,God Forbid,Caliban,Slipknot,Slayer,Soulfly,Sepultura,Dream Theater(so Train of Thought i Octavarium),Stampin Ground,Control Denied,Killswitch Engage,Antrax,Megadeth,Rage,Morbid Angel,Therion,Bodom,Damageplan.
Овие Dimmu Borgir слушнав биднале комерцијала!
 
Член од
20 мај 2005
Мислења
141
Поени од реакции
11
Gizo напиша:
St.Anger е права катастрофа за разлика од претходните (сега у моментов ја слушам Fade to Black), а знам еден интересна случка за металика, Хетфилд рекол на фановите дека никогаш нема да направат спот, но кога го направиле спотот за One, некој фан му дошол на Хетфилд и го плукнал затоа што не го одржал ветувањето.Ова Хетфолд го раскажуваше кога ја имаше емисијата на MTV кога беа прогласени за MTV Icon.
Хммм... знам за то со спотот... ама гајле им е на МеталикА, пак се полнат пари....

Али видиш се заебаја металика од ко имре Клиф Бартон. После онај Џејсон Њустед, ама за кур не го бива... Ко Клиф немаше маж... Иначе арен беше Black Album и Garage Inc., ама Load и ReLoad, немаја ниедно соло... St.Anger пак е њу метал, и во њу метал нема соло зато и металика немат соло на цел албум... Иначе ко сза њу метал арен е албумот, вервале или не, ама во однос на то шо го имаја металика изваено порано овај е срање. Ама Роб Труџило е поарен басист од Џејсон па така да... МеталикА ќе се подобрат (се надеваме)
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
15
Им пројде времето на Металика, денес има нови бољи бендови:
Lamb of God,Stampin Ground,Slipknot....
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
15
Dark Knight напиша:
Bon Jovi, Aerosmith, Scorpions и Metallica
Значи да разјасниме:
Aerosmith - Rock
Bon Jovi - Hair Metal
Scorpions - Hair Metal
Metallica - Trash Metal.
Браво,кратко и јасно. :msc3: :msc3: :msc3: :msc3: :msc3: :msc3: :msc3: :msc3: :msc3: :msc3: :msc3: :msc3: :msc3: :msc3:
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
SpAcE_c0wb0y напиша:
Тие спаѓаат во нешто што се вика поп-панк.:)
Е сеа ме изнасмеа..... :lol: :lol: :lol:
 
Член од
20 мај 2005
Мислења
141
Поени од реакции
11
MSV(support) напиша:
Dark Knight напиша:
Bon Jovi, Aerosmith, Scorpions и Metallica
Значи да разјасниме:
Aerosmith - Rock
Bon Jovi - Hair Metal
Scorpions - Hair Metal
Metallica - Trash Metal.
Браво,кратко и јасно. :msc3: :msc3: :msc3: :msc3: :msc3: :msc3: :msc3: :msc3: :msc3: :msc3: :msc3: :msc3: :msc3: :msc3:
Hmmm.... pocnav da se somnevam deka MSV support ne znaj so e muzika... Ama ete znael
 
Член од
20 мај 2005
Мислења
141
Поени од реакции
11
Slipknot...кул. Абе треш и дет се најбољи метали, ама и етно треш ко шо беа сепултура е арна ствар. Њу метал нема техника за свирење макаршо е добра музика ко КоРн нешо Рамштајн (индустриски метал) и то..
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Е никој од вас не е во право..
Сеа кога видов у периоден систем НАЈтежок метал е ОСМИУМ.....
Не тука така таму да трескате глупости.....btw.....Ова е совет за сите вас metalheads....
ANARCHY
PUNK-ROCK
FREEDOM!!!

.......и нештата ќе бидат подобри......
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
530
Поени од реакции
14
Gizo напиша:
SpAcE_c0wb0y напиша:
Линкин Парк дефинитивно не се метал. Тие спаѓаат во нешто што се вика поп-панк. Ама јас мислам дека и самите не знаат што музика прават. :)

тотално си грешка, линкин парк у никој случај не се поп-панк, поп-панк можеш да ги наречеш Good Charlote, i Busted.
Да. Видов покасно дека згрешив, ама ме мрзеше да го едитирам постот.
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
530
Поени од реакции
14
Aerosmith: Hard Rock, Heavy Metal, Album Rock, Pop/Rock, Arena Rock, Pop-Metal

Bon Jovi: Hard Rock, Pop/Rock, Hair Metal, Pop-Metal, Arena Rock, Heavy Metal, Album Rock

Scorpions: Hard Rock, Heavy Metal, Album Rock, Hair Metal, Arena Rock

Metallica: Thrash, Heavy Metal, Speed Metal, Hard Rock
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
MSV(support) напиша:
Им пројде времето на Металика, денес има нови бољи бендови:
Lamb of God,Stampin Ground,Slipknot....
Сале како се нашле Stampin Ground у целава дисхармонизирана низа....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom