Mетал

Метал

  • Обожавам

    Гласови: 619 54,4%
  • Слушам чат-пат

    Гласови: 285 25,0%
  • Не ми прави толку мерак

    Гласови: 102 9,0%
  • Неможам органски да го поднесам

    Гласови: 132 11,6%

  • Вкупно гласачи
    1.138

DeathControlmk

Will are?
Член од
7 февруари 2009
Мислења
124
Поени од реакции
9
тешка работа да ги знае.....
Taka e Opeth i Nevermore fanovi ne ni trebaat, ne da znam da ja sviram Masters Aprentice od Opeth ali ja nauciv za drugar... Dosadni mi se jbg... Obscura, Demilich (FTW!) ke si pustam onaka ke si se raspolozam, odjebi toa mekoto :P
Постов беше за rr i Тромбе а.к.а. "томислеер"

Проресивниот дет метал не е лош како правец, листата со омилени бендови ми е воглавно со технички и прогресивни дет метал бендови. Ама Opeth не ги поднесувам, лошата копија на Edge of Sanity.
Хехе, не ми текнало... па може да се каже... Ијјааа Сепултира и Еџ Оф Санити ме внесоа у growls! Twilight многу закон песна, ме потсеќа на Carcass! :vozbud:
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Ристе убаво си кажа.....имаат влијание, не се копија...Друго е да се влијае,та друго е да се копира...затоа ти се спротиставив:smir:
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
Opeth и Nevermore се бендови кои до крајот на животов ќе ми ги препорачуваат, ама и јас никако не можам да ги поднесам.
ај уште еднаш да ти ги препорачам. Opeth се закон

Проресивниот дет метал не е лош како правец, листата со омилени бендови ми е воглавно со технички и прогресивни дет метал бендови. Ама Opeth не ги поднесувам, лошата копија на Edge of Sanity.
Opeth копија?! овоа не знам од дека го извади, ама секако дека не се копија, напротив ногу се оригинални . јес да Crimson e супер албум, ама сеа Opeth ... нема споредба . иначе Dan Swano е супер талентирано типче , бендисува ми се работа со Bloodbath

Треба да си напраиме група ОПЕТ И НЕВРМОР фанови не ни требаат х)
абе дај ..

Како бе далеку од копија? Во Opeth се осеќа премногу влијанието од Edge of Sanity, ама некако не им се така добро склопени песните.
немој жити се .. не биле добро сколпени песните пффффф ...свашта, сеа не поради тоа што сум фан на Оpeth ama коментари од тој тип не држат вода у никој случај. можеш да ги мразиш Opeth колку шо сакаш ама не и да ги обезвреднуваш ... не ти се по ќеф .. твое си е ..
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Како и да е, Акерфилд никогаш нема да ги достигне совршенствата на Свано.
 

TheSunCries

фак.......i am dead!
Член од
16 јули 2008
Мислења
194
Поени од реакции
5
Вчера свиреа Bloody Phoenix од сад.Многу моќен и див граиндкор,едноставно растурија и баш ме изненадија позитивно со нивниот енергичен настап.Проверети ги обавезно,имаат мислам само едно издание:war,hate&misery.Овој бенд е роден од правта на еден многу добар и легендарен прљав граинд бенд exruactiating terror. =)
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
А да кажеше каде свиреле??? Зашо ај ја ќе речам вчера свиреа дистракшн, лом напраија! Закон! Треш се иначе х) Дај кажи кај свиреле :)
 

TheSunCries

фак.......i am dead!
Член од
16 јули 2008
Мислења
194
Поени од реакции
5
А да кажеше каде свиреле??? Зашо ај ја ќе речам вчера свиреа дистракшн, лом напраија! Закон! Треш се иначе х) Дај кажи кај свиреле :)
=))Ете ти одговор предвреме,свиреа во гаражите кај веро.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Еден поздрав од мене до сите:
Слушајте убаво и текстот.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
24
Поени од реакции
3
kako ne be
metalot go digna black sabbath i led zeppelin
a da ne bese pantera metalot u 1991 ke go snemase

storm angel vrska nemas od metal
kao prvo metalika svirat thrash
a kao vtoro ne se najbolje led zeppelin se najbolje heavy metal

Абе знаеш ли што збориш?Од ова што си набројал освен Металика другово ти е тежок pop, не целесно туку ич не припаѓаат во метал.
Сега читај што е метал и хеви метал:
Metallica,Pantera,Machine Head,Lamb of God,Death,God Forbid,Caliban,Slipknot,Slayer,Soulfly,Sepultura,D ream Theater(so Train of Thought i Octavarium),Stampin Ground,Control Denied... :msc3: :msc3: :msc3:

metallica pantera slayer se thrash a death e death metal
so zboris koa vrska nemas od metal heavy metal se iron maiden black sabbath led zeppelin i drugi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom