Mетал

Метал

  • Обожавам

    Гласови: 619 54,4%
  • Слушам чат-пат

    Гласови: 285 25,0%
  • Не ми прави толку мерак

    Гласови: 102 9,0%
  • Неможам органски да го поднесам

    Гласови: 132 11,6%

  • Вкупно гласачи
    1.138

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
Во право е Гижо никогаш не сум нападнал некој правец на металот(освен њу метал)
и нема да нападнам.Секој со свој вкус ама кога ќе почнете со кењање на правци кои навистина не заслужуваат да бидат серени стварно ме нервирате.Шадоу слушај си брутал,Томи држи си се до трешот и пауерот,јас ќе си слушам треш,блек и грув и сите среќни и весели
Поштено! Само под услов секаков кор да се исфрли...заедно со њу метал.
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Ја од њу само соулфлај слушам... и ги поштуем многу :)
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Ja да се умешам зашо лошо сте ме разбрале! Значи глупи им се спотовите! Не серам за музиката! Ама ко шо се уфилмани блекерите на спотовите нишо не е х)
 

DeathControlmk

Will are?
Член од
7 февруари 2009
Мислења
124
Поени од реакции
9
Пу да не пукнеш ме изнасмеа х) Колку само е најтапа спотов! До пред пола саат со другар глеавме 10 најтапа спотови (блек метал) и освен 2,3,4 место шо беа имортал, овие беа прво! И сеа па ти си го стаил овде х) А типов колкава уста има ќе не голтне сите!
ХАХАХАХАХАХАХА! Бакетхед на бас!!! ЛЕЛЕЛЕ!!!
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.440
Поени од реакции
7.906
Поштено! Само под услов секаков кор да се исфрли...заедно со њу метал.
јеа рајт... кор???
дај молим те... баш блек металот треба да се исфрли пошто е најглупата ствар што може да постои у металот според мене... Сепак секој си има право на свој став и свое размислување, кое никој неможе да го одземе...
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
јеа рајт... кор???
дај молим те... баш блек металот треба да се исфрли пошто е најглупата ствар што може да постои у металот според мене... Сепак секој си има право на свој став и свое размислување, кое никој неможе да го одземе...
блекот да се исфрли , дека? ти, изгледа не си доволно слушал блек , затоа така збориш, али имаш време .. ја ич неќам корови, ама за тоа не може да се дискутира.. ти ги сакаш коровите ногу..друг ич..тамн си е .. ама овоа за блекот не ти чини..
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Ја на пример неќам ништо што има кор! :) За мене металкор, деткор, тоа не е метал! Срање ми е :)
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Блекери?
Добро бе, има и детери? и готикери? и курци палци?
Металот на партии треба да се дели? Ај разбирам да понижуваме металкор, зашто стварно два грама мозок нема музиката, де-еволуција.
Згора на тоа што се малце луѓе што слушаат метал, уште ке се делат на кој што слушал. Ограниченоста дели.
Повраќаници се све тоа, металци. . . деволуција на мозокот.
Да бе брат, има и блекери, има и бруталци, има и трешери, па и њу-металци. :)

Немам ништо против музиката, ама стилот на блекерите им е :nenene:


:pos::pos::pos:

Немојте да ми кажете дека нема од по секој стил скоро бар еден бенд кој не ви се свиѓа?
Има бе брат, воопшто не можам да слушам њу-метал, индустриски метал и готик и дум метал.
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
jamey блекерите што имаат тапа стил имаат...немора да се коментира за тоа...на тоа само се смееш и готово ама исто се нафурани со добри приказни песните (зборам за асален блек со митските суштества) многу по поштено него да кенкаат луѓе за лоша состојба у општество, тешко детство и така натака. Језда да научат да пеат блекерите не би им било на одмет. :pos2:
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Joey, yeah. :music3::music3::music3:



Типов можда си свири квалитетно, али има и подобри од него...
Како на пример "George Kollias" од Nile, "David Haley" од Psycroptic, "John Longstreth" од Origin, "Charlie Zeleny"од Blotted Science и т.н. да не ги редам.... па види слушни од овие тапани на јутуб, па ќе видиш кај е Joey :helou:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.440
Поени од реакции
7.906
блекот да се исфрли , дека? ти, изгледа не си доволно слушал блек , затоа така збориш, али имаш време .. ја ич неќам корови, ама за тоа не може да се дискутира.. ти ги сакаш коровите ногу..друг ич..тамн си е .. ама овоа за блекот не ти чини..
чист металкор океј, може да се каже дека е срање, ама помешан со некои др. жанрови си е добар - за мене зборам...
незнам зашто кога се рече кор сите ве асоцира на металкор...
Ама сега се поставува прашањето дали металот е тапа кога има деткор,порнгринд,горегринд и гриндкор елементи?? одговорот е НЕ! особено брутал дет метал, у кој неможам да слушам некој таков бенд без да има да речемо порнгринд у него...
А за блек метал, верувај ми имам чуено доста групи... само Мардук и Мејхем вредат, она другото е за у пм!
И кажи ми според тебе друже, за што треба да се пее у песните, т.е каква треба да биде тематиката на текстовите и сл?
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
за се може да се пее у песните дали за политика/религија/живот-смрт/митски ствари и фантазија..само да биде на поштен начин направено. Да не се свати уште од прво читање на текстот за што е песната...да не натера да размислиш малце. А да и да не биде ептен кенкање у стил на корн или слипкнот...такви ѕмиздрења од такт ме вадат...мене барем. Ипак секој со својот вкус.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom