Mетал

Метал

  • Обожавам

    Гласови: 619 54,4%
  • Слушам чат-пат

    Гласови: 285 25,0%
  • Не ми прави толку мерак

    Гласови: 102 9,0%
  • Неможам органски да го поднесам

    Гласови: 132 11,6%

  • Вкупно гласачи
    1.138

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Пу да не пукнеш ме изнасмеа х) Колку само е најтапа спотов! До пред пола саат со другар глеавме 10 најтапа спотови (блек метал) и освен 2,3,4 место шо беа имортал, овие беа прво! И сеа па ти си го стаил овде х) А типов колкава уста има ќе не голтне сите!
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Ептен глупи спотови имаат ова блекериве х) Еве глејте :)

ја се изнасмеав :):pos2::pos2: Па овие збореле ли дома со родителите бе одкако го напраиле спотоиве х) мене да ми се деца не ги пуштам дома да ме брукаат пред комшиите у маало х)
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Ептен симпатични спотчиња и песни бе :pos2:
 
R

Reve0ke

Гостин
на оваа песнава од ancient на 3:32 минута е најотепаниот дел :pos2::pos2::pos2::pos2:
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
А зарем има добар дел? :pos2: Ова блекериве не да не знаат да напраат спот брее! Боље бугарки ќе соберам у спот, барем поличен ќе биде х) Ај сеа сите блекери шо праат спотови :kesa:! Се е у шума и е дебилно со глуп корпспеинт! Глејте го тоа со 10те најлоши обавезно! Се бркаат низ шуми и свират на АКУСТИЧНИ! После има еден исто ко од ВОЛШЕБНИКОТ ОД ОЗ!
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
163
Поени од реакции
23
abe ne mi diraj DETE! pogotovo ne Immortal ke kolam za niv :D
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Блекери?
Добро бе, има и детери? и готикери? и курци палци?
Металот на партии треба да се дели? Ај разбирам да понижуваме металкор, зашто стварно два грама мозок нема музиката, де-еволуција.
Згора на тоа што се малце луѓе што слушаат метал, уште ке се делат на кој што слушал. Ограниченоста дели.
Повраќаници се све тоа, металци. . . деволуција на мозокот.
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Во право е Гижо никогаш не сум нападнал некој правец на металот(освен њу метал)
и нема да нападнам.Секој со свој вкус ама кога ќе почнете со кењање на правци кои навистина не заслужуваат да бидат серени стварно ме нервирате.Шадоу слушај си брутал,Томи држи си се до трешот и пауерот,јас ќе си слушам треш,блек и грув и сите среќни и весели
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Блекери?
Добро бе, има и детери? и готикери? и курци палци?
Металот на партии треба да се дели? Ај разбирам да понижуваме металкор, зашто стварно два грама мозок нема музиката, де-еволуција.
Згора на тоа што се малце луѓе што слушаат метал, уште ке се делат на кој што слушал. Ограниченоста дели.
Повраќаници се све тоа, металци. . . деволуција на мозокот.
Всушност металкорот го гледам како отскочна штица кон Мелодик Детот :) .
Знам бајаги другари кој слушнале нешто од Смат чат-пат на пиволенд , па на свирка. Па почнале со Хардкор , па Металкор. И на крај оп ги глеаш утредента со Ет Д Гејтс , Најтрејџ итн. мајци :).



А инаку да , не треба да се категоризираат тие помали групи на луѓе кој слушаат метал.
Немојте да ми кажете дека нема од по секој стил скоро бар еден бенд кој не ви се свиѓа?
Некој кој што слуша Дет , може да му се допадне некој Блек бенд и Треш бенд ,па сигурно утредента нема да го викате Детблектрешер !

Едит :

Наидов на една стара песна од Сикс Фит Андр доека си слушав нешто сосема трето , Крис Барнс е Бог !


:music3:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom