Lyoness

G

Goldie

Гостин
Cige, еве ти како искусен лајонес/лајконет член ќе те замолам да направиш еден принтскрин од сметката твоја, да видиме колку заработуваш од лајонес на месечно ниво, колку откако си зачленет, батали ти убедувањето на предавањата, подобро е дефакто да ја видиме работава.
Сега ќе дојде класичниот лајонес одговор, не гледај само сега во моментот туку долгорочно за 5-10 години кога ќе зимам суми со 5 бројки во евра месечно :D
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.888
Gluvci mu gi jadat parite od sto nema kaj da gi stavi:D
Дава лајонес, има за сите, нека јадат и глувците и тие се душа :angel:[DOUBLEPOST=1492956194][/DOUBLEPOST]
Сега ќе дојде класичниот лајонес одговор, не гледај само сега во моментот туку долгорочно за 5-10 години кога ќе зимам суми со 5 бројки во евра месечно :D
Откако се прошири во големи размери мулти левел маркетингот, сите станаа визионери, по социјалните мрежи нема некој што е во тој „бизнис“ без тагови #vision#futurist#happines#lifeisgood сите планираат и имаат идеи за иднината со кои ќе тече мед и млеко, нема да има сиромаси, никој нема да работи, а парите ќе си се калапат на сметка.
За жал, во реалност истите јадници ако не се мама и тато по дома да донесат папо и паички, немаат ни едно еспресо да си платат.
 
Последно уредено:
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Колку луѓе во Мк се во пирамидава веќе? Колку повеќе трае толку полошо...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Zbo
C

cige

Гостин
Cige, еве ти како искусен лајонес/лајконет член ќе те замолам да направиш еден принтскрин од сметката твоја, да видиме колку заработуваш од лајонес на месечно ниво, колку откако си зачленет, батали ти убедувањето на предавањата, подобро е дефакто да ја видиме работава.
Не сум се преставил како таков
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.888
Не сум се преставил како таков
Ако си со намера да натераш некого за нешто, тогаш нема да успееш. Ти во старт не ја разбираш суштината на мрежниот маркетинг. Што е на состаноците перење мозок? Може да ни објасниш додека некој не не викнал таму и да не заебе? Едни исти луѓе постојано седат таму и слушаат и воопшто не се активираат? Досега никој не постигнал кариерно? И може да дознаеме кои се тие мистериозни луѓе што перат мозок? Од каде се? Макпетрол знаеш од кога е во приказнава? Премногу си сиромав со информации и си негативно настроен. Побарај од некого да добиеш информации за шопинг поените.
Според ова ти треба да си добро информиран и добро навлезен, го браниш лајонесот и индиректно лажеш да влезе и друг. Колку според тебе постигнале кариерно и по колку тие заработуваат?
Јас тие што ги познавам се бројат на рака и тие ги држат предавањата, истите се во ова откако е влезено во мкд и истите беа уште во еден куп други глупости пред да дојде ова, голем дел од пирамидалните шеми во мкд ги носат истите фаци и ја тераат истата приказна со години наназад.
 
C

cige

Гостин
Според ова ти треба да си добро информиран и добро навлезен, го браниш лајонесот и индиректно лажеш да влезе и друг. Колку според тебе постигнале кариерно и по колку тие заработуваат?
Јас тие што ги познавам се бројат на рака и тие ги држат предавањата, истите се во ова откако е влезено во мкд и истите беа уште во еден куп други глупости пред да дојде ова, голем дел од пирамидалните шеми во мкд ги носат истите фаци и ја тераат истата приказна со години наназад.
Добро сум информиран, ја разбрав суштината, доста време изгубив по семинари, меѓутоа не успеав затоа што мојот круг на роднини и пријатели се тешки песимисти. Во Македонија има една кариера 7 и една 6, после надоле има 5ки, 4ки се повеќе и повеќе. Дури и во Свети Николе има една 4ка, град со 10 000 жители. Семинарите се секој Вторник или Среда во Континентал од 18:00 или 19:00 не сум сигурен точно, веќе сум заборавил.
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
78
Поени од реакции
53
Колку луѓе во Мк се во пирамидава веќе? Колку повеќе трае толку полошо...
а шо е пирамида да објасниш,зато шо сите за лајонес викат пирамида е а ко ке ги прашаш шо е то појма немат,јас имам другар мој шо е кариера 4 и до сега супер си работи
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.888
Добро сум информиран, ја разбрав суштината, доста време изгубив по семинари, меѓутоа не успеав затоа што мојот круг на роднини и пријатели се тешки песимисти. Во Македонија има една кариера 7 и една 6, после надоле има 5ки, 4ки се повеќе и повеќе. Дури и во Свети Николе има една 4ка, град со 10 000 жители. Семинарите се секој Вторник или Среда во Континентал од 18:00 или 19:00 не сум сигурен точно, веќе сум заборавил.
Роднините ти се дадени и не можеш да ги бираш, може да бираш со кој ќе бидеш пријател и ќе соработуваш, никој нема 1000-2000 роднини за да направи мрежа, сите почнале да прават презентации на луѓе што ни ги знаат ни ги познаваат, а бизнисов ти дава можност дури и да работиш интернационално, ти треба само моќ на убедување и шиткај картици.
Македонија има над 2 мил народ, од тие сигурно имаш барем 20к што имаат лајонес картици, значи во толку народ можеме да изброиме на прстите од рацете колку луѓе прават пари од лајонес. хм не ќе да е така лесно пиј си тутун, пиј си каве, азното само си иди?
Епа во толку народ може да најдеш повеќе таленти за фудбал, повеќе арамии, директори, министри и останати фаци што прават пари.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.370
а шо е пирамида да објасниш,зато шо сите за лајонес викат пирамида е а ко ке ги прашаш шо е то појма немат,јас имам другар мој шо е кариера 4 и до сега супер си работи
Лајонес не е пирамида, Лајонес е мулти-левел маркетинг :icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
78
Поени од реакции
53
Лајонес не е пирамида, Лајонес е мулти-левел маркетинг :icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:
знам шо е го прашав тој горе шо спомна да објасни,и факт е дека неможи секој да го работи ова,јас пример 90% ја знам работата другарми ми има објаснато имам cloud уплатено ама не го работам ова немам време едноставно...иначе во мк има 150 000 членови и мислам дека околу 600 трговски партнери и нормално оние онлине
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.370
знам шо е го прашав тој горе шо спомна да објасни,и факт е дека неможи секој да го работи ова,јас пример 90% ја знам работата другарми ми има објаснато имам cloud уплатено ама не го работам ова немам време едноставно...иначе во мк има 150 000 членови и мислам дека околу 600 трговски партнери и нормално оние онлине
А, разликата меѓу мулти-левел и пирамида е...? :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
78
Поени од реакции
53
А, разликата меѓу мулти-левел и пирамида е...? :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
како прво пирамидална шема и мулти левел не е исто информирај се ако сакаш,како второ гледам тука сите коментирате за лајонес појма немате како функционира,ете јас ја имам картичката ја користам не стално ама кога турвам гориво,во веро,во некој кафич низ битола,aliexpress итн,добивам кеш назад,шопинг поени и пријателски бонус само од директни и индиректни членови и тука завршва лајонес.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.370
како прво пирамидална шема и мулти левел не е исто информирај се ако сакаш,како второ гледам тука сите коментирате за лајонес појма немате како функционира,ете јас ја имам картичката ја користам не стално ама кога турвам гориво,во веро,во некој кафич низ битола,aliexpress итн,добивам кеш назад,шопинг поени и пријателски бонус само од директни и индиректни членови и тука завршва лајонес.
Мулти левел не спаѓа во пирамидална структура на компан...ова, измама?
 
S

silmarillion

Гостин
Јеботе пирамида у која што "робот" заработува поише од "фараонот". Иди у секоја друга фирма да те видам заработи поише од шефот твој, е тоа е класична пирамида само ај, џабе муабетиве. Луѓето се плашат од тоа што не го знаат, и одма најлесно на прва е да се каже ПИРАМИДАААА!
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.370
Јеботе пирамида у која што "робот" заработува поише од "фараонот". Иди у секоја друга фирма да те видам заработи поише од шефот твој, е тоа е класична пирамида само ај, џабе муабетиве. Луѓето се плашат од тоа што не го знаат, и одма најлесно на прва е да се каже ПИРАМИДАААА!
Не заебавај, зар и ти си во ова?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom