Lycamobile Македонија

Член од
29 август 2008
Мислења
5.211
Поени од реакции
3.594
Fala decki!!!
Ova se kompetntni odgovori!!!

Uste edno prasanje , sega za sega imam eden broj sto e kaj A1 prijaven pred edno 7-8 godini i e Takanarecen Fixen broj so povikuvacki 048 .... sto togas go prezede A1 od Makedonska Posta.

Ama vo sustina e eden mobilen Telefon so Sim Karticka i mozam da go nosam sekade i da povikuvam i dobivam povici.

Se prasuvam dali toj broj mozam da go prefrlam kaj Lyca.

Inace godisnava Tarifa e super eftina.A tie 5GB i se povejce od dovolni vo slucajov.:вонзем::вонзем::вонзем:
Imam i jas takov fix 048,so a1sim i alcatel mob, telefon, ama jas kartickata si ja koristam vo stariot gsm telefon,
Toa e fiksen br, ne. Mozes vo mobilna da go portiras tie broevi bea od cosmofon fix Gsm.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.691
Поени од реакции
5.731
Imam i jas takov fix 048,so a1sim i alcatel mob, telefon, ama jas kartickata si ja koristam vo stariot gsm telefon,
Toa e fiksen br, ne. Mozes vo mobilna da go portiras tie broevi bea od cosmofon fix Gsm.
Imas prasano?

Jas lani prasav vo Telekabel imi rekojs da prasam vo A1.
I idiotite od A1 ne znaea da mi odgovorat u posle 5 E-Mail
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.211
Поени од реакции
3.594
Imas prasano?

Jas lani prasav vo Telekabel imi rekojs da prasam vo A1.
I idiotite od A1 ne znaea da mi odgovorat u posle 5 E-Mail
so prepaid fix gsm, dolga i siroka ja napraevme so one.vip i so a1 ,pisimi pp,da neja rasipuvame temava e za Lyca.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.211
Поени од реакции
3.594
Vo iscekuvajne sto ke ponudi Mtel i dali ke odi preku A1,
Lyca standardno dobar....
Pa koj dava za 133denari povici/sms/data 5gb na,ovie brzini...
 

Attachments

Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
Кога бев во Бугарија, кога некој ќе ми звонеше покажуваше како да ми се јавува број од Германија, сега во Грција ми покажува Private number. Нема никаков напредок и овие се прават енглези.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.211
Поени од реакции
3.594
Кога бев во Бугарија, кога некој ќе ми звонеше покажуваше како да ми се јавува број од Германија, сега во Грција ми покажува Private number. Нема никаков напредок и овие се прават енглези.
Haaaaa... Englezi se, tie vikaat dobro e sto voopsto zvoni...
Koj ima problem so nemajne voopsto mreza bugarija i grcija sim swap da napravi so novite sim karticki na koi logoto na display na telefon nema da pisuva lycamobile tuku ke pisuva LycaMobile toa e soopsteno insajderski, a od anglija se ocekuva odgovor za roamingot....
Ako ne napravat nesto ova ke ostane za domasna MK, upotreba i za zapaden balkan samo, koga odis nadvor kupisi od tamosnata drzava sim.!
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
Абе не е тоа решение да купувам нова сим картичка, еве на некој му треба телефонот за работа, му звонат секојдневно сака да види кој му се јавува, а не вака на слепо ќе звони некој сза муабет му се правело, а ти трошиш без потреба во роаминг. Тоа е колку пари толку мизика. И не ми е јасно толку ли кошта бројот да ти го покажува во роаминг или едноставно толку им се техничките можности да средат ?
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
На тој што му зависи работата не се занимава со Lyca..

Ако си седиш тука немаш мака :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.211
Поени од реакции
3.594
На тој што му зависи работата не се занимава со Lyca..

Ако си седиш тука немаш мака :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Gore/dolu realno taka e, za rabota nadvor od Mk, roaming preku virtuelen operator tesko odi...
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
Gore/dolu realno taka e, za rabota nadvor od Mk, roaming preku virtuelen operator tesko odi...
Не ми одговори на прашањето до што е проблемот, дали се плаќа дополнителен трошок за да ти го очитаат бројот или едноставно толку им се техничките можности. Претходно бев на телекабел и не се сеќавам дали и кај нив беше така.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.211
Поени од реакции
3.594
Не ми одговори на прашањето до што е проблемот, дали се плаќа дополнителен трошок за да ти го очитаат бројот или едноставно толку им се техничките можности. Претходно бев на телекабел и не се сеќавам дали и кај нив беше така.
Rabotata e sto virtuelnite operatori(ne se obvrzani so identifikacija na br/vo drzavata kade sto raboti da) a isto ne im se vo site drzavi registrirani nivnite prefiksi/broevi.. Lycamobile samo vo drzavite kade raboti go ima toa napraveno.. Vo ostanatite e ako pokazuva ok ako ne toa e....
Ne mislam deka skoro ke gi resat problemite so roamingot, ovde vo Mk, ke si tera rabotata preku a1, za nadvor nikoj ne znae kako ke kaze indiecot/ centrala London taka ke se tera....
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.211
Поени од реакции
3.594
Еве една интересна ситуација, ми се јави грчки број и бугарски број и уредно ги покажува, нашите не.
samo makedonski broevi ne gi pokazuva(identifikuva?) vo grcija... ?
Автоматски споено мислење:

Еве една интересна ситуација, ми се јави грчки број и бугарски број и уредно ги покажува, нашите не.
Aj pisi mi pp,broj da vidime sms dali ke stigne i na sms 99.99% mora da pokaze broj, + i dojdovni sms se free ...
 
Последно уредено:
Член од
22 мај 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво. Пред еден месец купив два пакети од 399ден за пријатели преку веб страната на лајка како гостин без логирање. Денес лајка од мојата маестро картичка самостојно без никакво мое одобрение си одзема 2х399ден иако на пакетите пишува дека се обновуваат само доколку имате кредит на лајка картичката. Незнам дали некој се нашол во слична ситуација. Незнаев дека можат фа прават нешто вакво и колку е законски тоа пошто досега од картичка сум плаќал на 1000 места и никогаш ниедна компанија подоцна самостојно не си земала пари.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.211
Поени од реакции
3.594
Здраво. Пред еден месец купив два пакети од 399ден за пријатели преку веб страната на лајка како гостин без логирање. Денес лајка од мојата маестро картичка самостојно без никакво мое одобрение си одзема 2х399ден иако на пакетите пишува дека се обновуваат само доколку имате кредит на лајка картичката. Незнам дали некој се нашол во слична ситуација. Незнаев дека можат фа прават нешто вакво и колку е законски тоа пошто досега од картичка сум плаќал на 1000 места и никогаш ниедна компанија подоцна самостојно не си земала пари.
Zakonski/nezakonski treba da gi procitas uslovite za koristejne, ako si kliknal avtomatska obnova toa i sledniot mesec ke odi taka, za da prekine avtomatska obnova na paketot. vnesi *190#
Ili javise na 1212 da ti ja izbrisat kartickata od sistemot za naplata...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom