Lycamobile Македонија

Член од
29 август 2008
Мислења
5.211
Поени од реакции
3.594
Постот се однесуваше на бројчиња 079 од Lycamobile за верификација на фб профил.
od desktop ps logiraj se na fb, odi na report a problem pisuvas deka ne mozes da se logiras so nov br, od lyca 079 2 xx xxx ke ti vratat za brzo[DOUBLEPOST=1492899820][/DOUBLEPOST]Super e- stavam 100den kredit aktiviram data xs(prethodno imav okolu 50den), za proba mi stigaat 2gb net,aj si vikam sto e ova ok, nadopolnuvam uste 3 vauceri po 100 ,-stiga uste 3 gb,net=5 gb. abe vikam daj ke aktiviram Lyca maxi +8 gb =13 gb, pa da mozes raat sto sakas da pravis....haaaa (ova minatiot mesec 27/28, dane dojde do zabuna)i kako slag na se imam Lg spirit 4G- koj sto mnogu si go sakam epten onaka na raka mie legnat- a slabicok siE kupen od vip so dogovor zaklucen- daj si vikam da stavam lyca da vidam sto ke pisi stavam sim gledam lycamobile na ekran,aj si vikam ni roaming ni data roaming, sija gleda kako negova dasi e mrezata-staviv telekom sim vika (sim lock) cudno ama si raboti cekame Lyca uste 4G i da bide slag na se,
Napred Lyca dase oseti deka ima mesto za 3ca igraci na pazarot na mobilni uslugi vo MK,
 

Attachments

Последно уредено:
B

bngj45

Гостин
Како да го стопирам интернетот да не ми се обнови и за следните 30дена?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
kupen od vip so dogovor zaklucen- daj si vikam da stavam lyca da vidam sto ke pisi stavam sim gledam lycamobile na ekran,aj si vikam ni roaming ni data roaming, sija gleda kako negova dasi e mrezata-staviv telekom sim vika (sim lock) cudno ama si raboti cekame Lyca uste 4G i da bide slag na se,
Napred Lyca dase oseti deka ima mesto za 3ca igraci na pazarot na mobilni uslugi vo MK,
VIP кодирани телефони примаат Lycamobile картици затоа што е истата мрежа. Затоа нема sim lock.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.211
Поени од реакции
3.594
VIP кодирани телефони примаат Lycamobile картици затоа што е истата мрежа. Затоа нема sim lock.
da ama ne site imam 3 tel, od vip zaklucni 2primaat 1 ne-vika sim lock,[DOUBLEPOST=1493216768][/DOUBLEPOST]
Како да го стопирам интернетот да не ми се обнови и за следните 30дена?
Stopirajne se vrsi na *190# potoa1
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.670
Поени од реакции
38.849
kako znaete koga vi istekuva paketot? dali avtomatski se obnovuva ako ima kredit?
 
B

bngj45

Гостин
Screenshot_2017-04-26-19-56-49-1.png
kako znaete koga vi istekuva paketot? dali avtomatski se obnovuva ako ima kredit?
Јас имав интернет активирано 2GB и прееска ми дојде оваа порака.[DOUBLEPOST=1493230343][/DOUBLEPOST]
da ama ne site imam 3 tel, od vip zaklucni 2primaat 1 ne-vika sim lock,[DOUBLEPOST=1493216768][/DOUBLEPOST]
Stopirajne se vrsi na *190# potoa1
Фала ти :)
Инаку и јас пробав сега на HTC телефон од вип земен ставив лајка картичка но кодиран е.Дали може да ми го дадат кодот овие од ВИП за да го откодирам истечен ми е договорот со нив?
 
Последно уредено од модератор:
Член од
21 декември 2014
Мислења
111
Поени од реакции
23
Здраво, со бројот се префрлив од телеком на лајка,се помина супер.
е сега проблемот е кога ме бараат од фиксен телефон од дома, кажува дека телефонскиот број не постои.
фиксниот тел. ми е на телекабел.
пријавив во лајка,пријавив во телекабел и пак исто.
имате идеја каде да го пријавам проблемот,можда агенција за електронски комуникации???
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.211
Поени од реакции
3.594
Здраво, со бројот се префрлив од телеком на лајка,се помина супер.
е сега проблемот е кога ме бараат од фиксен телефон од дома, кажува дека телефонскиот број не постои.
фиксниот тел. ми е на телекабел.
пријавив во лајка,пријавив во телекабел и пак исто.
имате идеја каде да го пријавам проблемот,можда агенција за електронски комуникации???
moze imav vakov problem so fiksen br,portiran od neotel vo vip-komboM od site fiksni kazuvase ne postoecki br,a od mobilen si zvonese fiksniot- problemot go resi aek-prijaviv na 190,i mi kazaja tamu vo data bazata voopsto ne bil kako sto trba portiran brojot tuku seuste se vodel kako na neotel da izgleda istoto i kaj tebe,(i probaj ti dali mozes da zvonis kon fiksniot)[DOUBLEPOST=1493244958][/DOUBLEPOST]
Прегледај го приврзокот 169403
Јас имав интернет активирано 2GB и прееска ми дојде оваа порака.[DOUBLEPOST=1493230343][/DOUBLEPOST]
Фала ти :)
Инаку и јас пробав сега на HTC телефон од вип земен ставив лајка картичка но кодиран е.Дали може да ми го дадат кодот овие од ВИП за да го откодирам истечен ми е договорот со нив?
po pravilo treba da ti go dadat od vip kodot NO;gledam deka i lyca mozat da ti go otkodiraat-ova na nivnata strana go ima a za den/dva ke probam i jas daim se javam da vidam sto ke kazat,
 

Attachments

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Мала дигресија. Дали некој знае што се деси со најавениот друг виртуелен оператор? Го збореа по медиуми и пак штама. Нема ни кај да се праша
 
Член од
21 декември 2014
Мислења
111
Поени од реакции
23
moze imav vakov problem so fiksen br,portiran od neotel vo vip-komboM od site fiksni kazuvase ne postoecki br,a od mobilen si zvonese fiksniot- problemot go resi aek-prijaviv na 190,i mi kazaja tamu vo data bazata voopsto ne bil kako sto trba portiran brojot tuku seuste se vodel kako na neotel da izgleda istoto i kaj tebe,(i probaj ti dali mozes da zvonis kon fiksniot)[DOUBLEPOST=1493244958][/DOUBLEPOST]
po pravilo treba da ti go dadat od vip kodot NO;gledam deka i lyca mozat da ti go otkodiraat-ova na nivnata strana go ima a za den/dva ke probam i jas daim se javam da vidam sto ke kazat,
Da, od mobilen mozam da svonam
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Мала дигресија. Дали некој знае што се деси со најавениот друг виртуелен оператор? Го збореа по медиуми и пак штама. Нема ни кај да се праша
Регистриран е во АЕК колку што знам. Стануваше збор за австријскиот BOB, односно фирма ќерка на Телеком Австрија, т.е. на нашиот vip. Најверојатно и овој ќе ја користи мрежата на vip. Се збореше дека ќе профункционира до крајот на годинава, ако не и порано, според тоа што јас го читав на по интернетов.
Интересно е што уште во 2011та е регистриран домејнот за операторов: http://whois.marnet.mk/?domain=bob.mk :)
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Регистриран е во АЕК колку што знам. Стануваше збор за австријскиот BOB, односно фирма ќерка на Телеком Австрија, т.е. на нашиот vip. Најверојатно и овој ќе ја користи мрежата на vip. Се збореше дека ќе профункционира до крајот на годинава, ако не и порано, според тоа што јас го читав на по интернетов.
Интересно е што уште во 2011та е регистриран домејнот за операторов: http://whois.marnet.mk/?domain=bob.mk :)

Каде е регистриран на АЕК? Има линк некаде?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Каде е регистриран на АЕК? Има линк некаде?
Е тоа не знам. Јас не најдов никаде линк, но знам дека во некоја емисија или во некое интервју директорот на АЕК рече дека е веќе регистриран тој оператор што ќе започне со работа наскоро.
Наскоро е релативно широк поим, но еве да речеме до крајот на годината нека биде.
 
B

bngj45

Гостин
Ќе има ли и следниов месец ако ставиш кредит интернет добиваш или тоа беше само за овој месец?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom