Lugje Vo Crno

Член од
8 јануари 2020
Мислења
813
Поени од реакции
2.008
Mnogu serioznost denes, ushte ednash potvrda na principot na polaritet i ritam kako eden od esencijalnite vo prirodata, no i dokaz deka samo so cista percepcija na principite se doagja do vnatreshno ultimantivno spoznavanje na nashata priroda kako ekspresija na etericnata svest na univerzumot koja kako takva e nesovrshena bez svojata ekspresija vo ovaa trodimenzionalna materijalna realnost so cel da proba sladoled od cokolado.... poshto vo eterot sladoled nema....
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
878
Поени од реакции
827
Mnogu serioznost denes, ushte ednash potvrda na principot na polaritet i ritam kako eden od esencijalnite vo prirodata, no i dokaz deka samo so cista percepcija na principite se doagja do vnatreshno ultimantivno spoznavanje na nashata priroda kako ekspresija na etericnata svest na univerzumot koja kako takva e nesovrshena bez svojata ekspresija vo ovaa trodimenzionalna materijalna realnost so cel da proba sladoled od cokolado.... poshto vo eterot sladoled nema....
Другпат кога ќе фарбаш ѕидовите, глеј помалку да дишеш од мирисот на бојата :P
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.572
Поени од реакции
4.990
Mnogu serioznost denes, ushte ednash potvrda na principot na polaritet i ritam kako eden od esencijalnite vo prirodata, no i dokaz deka samo so cista percepcija na principite se doagja do vnatreshno ultimantivno spoznavanje na nashata priroda kako ekspresija na etericnata svest na univerzumot koja kako takva e nesovrshena bez svojata ekspresija vo ovaa trodimenzionalna materijalna realnost so cel da proba sladoled od cokolado.... poshto vo eterot sladoled nema....
Кои халуциногени ТИ ги кркаш на дневна база, да ми е да знам?
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
7.629
Поени од реакции
7.947
Mnogu serioznost denes, ushte ednash potvrda na principot na polaritet i ritam kako eden od esencijalnite vo prirodata, no i dokaz deka samo so cista percepcija na principite se doagja do vnatreshno ultimantivno spoznavanje na nashata priroda kako ekspresija na etericnata svest na univerzumot koja kako takva e nesovrshena bez svojata ekspresija vo ovaa trodimenzionalna materijalna realnost so cel da proba sladoled od cokolado.... poshto vo eterot sladoled nema....
Брате јас те разбрав....секогаш помисли на мене кога ќе се најдеш во ваква ситуација како денеска :)
Автоматски споено мислење:

Mnogu serioznost denes, ushte ednash potvrda na principot na polaritet i ritam kako eden od esencijalnite vo prirodata, no i dokaz deka samo so cista percepcija na principite se doagja do vnatreshno ultimantivno spoznavanje na nashata priroda kako ekspresija na etericnata svest na univerzumot koja kako takva e nesovrshena bez svojata ekspresija vo ovaa trodimenzionalna materijalna realnost so cel da proba sladoled od cokolado.... poshto vo eterot sladoled nema....
Само да додадам.....убавината(златно правило) е производ на совршеноста додека животот(како мерлива ствар кај битијата) е производ на несовршеноста....така да колку повеќе сфаќаш дека си глуп животот автоматски ти се продолжува :)
Автоматски споено мислење:

Со прашалникот се преиспитувам, да не случајно сум јанлаш, пошто сум глупа и неретко знам да кикснам. Ако веќе се честиме со епитети и ти си ми некако anal retentive personality, според Фројд.
@BenDover пријателе...доказ дека е човек во црно :love:
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2020
Мислења
813
Поени од реакции
2.008
@BenDover пријателе...доказ дека е човек во црно :love:
eden od liderite.....

u proces na osoznavanje e
na toj biten fakat...
a nie kje go primame,
sekoj nejn lakat.

dur da vidi deka,
site sme nie isti...
napateni od razni,
na sistemot cisti...

ooo ahile...
sudbo kleta,
zashto morashe...
da te pogodat vo peta!
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
11.008
Поени од реакции
11.500
eden od liderite.....

u proces na osoznavanje e
na toj biten fakat...
a nie kje go primame,
sekoj nejn lakat.

dur da vidi deka,
site sme nie isti...
napateni od razni,
na sistemot cisti...

ooo ahile...
sudbo kleta,
zashto morashe...
da te pogodat vo peta!
и @Bafra грбот ти го сврти
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
878
Поени од реакции
827
@Bafra stvarno li? Daj da razreshime kaj e problemo....
Ма тоа @Ron Burgundy сака да те одвои од стадото, сака заедно да одите по патот со облаците, т.е. те сака само за себе.


и @Bafra грбот ти го сврти
:neetaka:
Не вртам јас грб ни на женски, а уште помалку на машки. Во заебани времиња живееме, дупе само према ѕидот :D
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
813
Поени од реакции
2.008
Ма тоа @Ron Burgundy сака да те одвои од стадото, сака заедно да одите по патот со облаците, т.е. те сака само за себе.:neetaka:
Не вртам јас грб ни на женски, а уште помалку на машки. Во заебани времиња живееме, дупе само према ѕидот :D
сакав само да чуе од тебе....

љубофффф!
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.572
Поени од реакции
4.990
eeeeeeee.... toa e nareden leer na kromidot..... mal hint... besplatno e....
Ако си од Скопје и викаш дека е бесплатно... Хм, мора да е до воздухот! Смрдкам и јас, ништо страшно.

84087214_10156949890923317_3518533411855663104_n.jpg
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
1.152
Поени од реакции
8.259
bendover e od Dover juznu Englesku i se vika Ben? Nosi crno i e mason na ayahuasku i nekoj star clan tuja ss novo ime i pusi bitpazarski tutun?

Ne,nego on e najaktivan clan y zadnjo vreme. Ne clan kako wu tang clan nego clan kako члан
А зшто ја пишују на латиницу?
Тема колко е забегана и колко забегуе од тему.
Култ оф сома,салвија,Угринофски, сарма парва дарма карма, Натан јузернејм матан, али искрен и начитан.
Сфе се збори само за људи у црно не.
Томи Ли Џонс и Вил Смит.
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
813
Поени од реакции
2.008
Regresivnite tendencii na oblacniot den mora da se izdrzat vo imeto na kauzata etablirana od lugjeto vo crno vizavi haosot na mracnata strana koja defakto saka da izleze kako princip na prirodata, svesnosta deka taa postoi e samo po sebe iluminat, no vo duhot na poznatiot francuski psihoanaliticar Pjer LeKuracNaBiciklu bi ve pozdravil so negovata poznata...

LeDont LeGiv LeFak!

Ajjjj ljubofff
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
7.629
Поени од реакции
7.947
Regresivnite tendencii na oblacniot den mora da se izdrzat vo imeto na kauzata etablirana od lugjeto vo crno vizavi haosot na mracnata strana koja defakto saka da izleze kako princip na prirodata, svesnosta deka taa postoi e samo po sebe iluminat, no vo duhot na poznatiot francuski psihoanaliticar Pjer LeKuracNaBiciklu bi ve pozdravil so negovata poznata...

LeDont LeGiv LeFak!

Ajjjj ljubofff
Мрачен ден пријателе.....нешто со колективната потсвест. Уште сабајле го приметив тоа....чекав да се стабилизирам. Затоа пишав буљашка времена, немаше врска со препирањата хахахах
Стравов од вирусот е...нема врска со облачињата :)
P.S. Иначе комплименти што го примети и два пати нагласи.....и што е најбитно даде лек а тоа е љубов...тачно :)
 
На врв Bottom