Феминизам!

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
А зошто си глупа и повторуваш? Кај реков јас дека поради ова се оспорува се друго од нејзе?
Имам едит, читни го постот пак.
Дискусиите треба да се сведуваат само на контра аргументи?
Јас мојот пост го почнав со „Не е важно тоа што била паметна и смислила начин за шифрирано комуницирање, она била слат“?
Постот ми е од пред 11 минути, а ти си едитирал пред 7? Извини, јас се придржувам до онаа: "Repetitio est бла, бла..."
Автоматски споено мислење:

Можеби, а можеби свесна за моќта која ја има во нејзиното меѓуножје, ја употребила, па овој се согласил дека ништо не помогнал, а уствари се сработил :toe:
Мора да е така! Всушност, како жена, како смеела воопшто да се дрзне нешто да иновира?!

Ко што и ти во една прилика рече, а и сите факти се на твоја страна, цурава плачела за клада:

419abf33676315624b9b7288eebf3409.png
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Постот ми е од пред 11 минути, а ти си едитирал пред 7?
Што е со прашалников???
Ти изгледа го имаш проблемот на „ехо“. Ти се причинува дека нешто соговорникот рекол, како на 36та секунда во ова видео каде што соговорникот вика „молам“ а водителот ништо не му кажа.

Јас само ти кажав дека имам едит, да прочиташ, не те прекорувам нешто.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Уствари се се сведува на ова:

Eve @Anon se razbira od statistika(matematika), neka go elaborira ova.
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Што е со прашалников???
Ти изгледа го имаш проблемот на „ехо“. Ти се причинува дека нешто соговорникот рекол, како на 36та секунда во ова видео каде што соговорникот вика „молам“ а водителот ништо не му кажа.

Јас само ти кажав дека имам едит, да прочиташ, не те прекорувам нешто.
Со прашалникот се преиспитувам, да не случајно сум јанлаш, пошто сум глупа и неретко знам да кикснам. Ако веќе се честиме со епитети и ти си ми некако anal retentive personality, според Фројд.
Автоматски споено мислење:

Уствари се се сведува на ова:

Eve @Anon se razbira od statistika(matematika), neka go elaborira ova.
Во принцип мразам кога ми постираат вакви рендом клипчиња, ама ова трае помалку од 5 минути:

 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
A whip is a cord or piece of leather used for hitting an animal or a person, and to whip something or someone is to strike them with a whip. You can also figuratively whip an opponent or whip someone in shape.

giphy - 2020-02-27T140719.524.gif

Where There's a Whip There's a Way

s-l300.jpg
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Во принцип мразам кога ми постираат вакви рендом клипчиња, ама ова трае помалку од 5 минути:

Многу просто е.....секој од свое икуство знае, што од средно и основно што од факултет. Интелигенција не е само задачи решавање има и други ствари...
Јас сум учел со тие натпросечни(делот машки оф д чарт што се од мојот линк).....да, математика и физика беа генијалци...пола се скренаа, најбољи другар ми е пример. Нa електро со сите десетки 3 год. му изгоре тиквата. Јас сум мислел дека сум глуп покрај нив :facepalm:
Со денешното разбирање на работите другачие перцепирам IQ тест......ама тоа е сложена тематика. Проблемот со овие ликови овде што заговараат ситуација во која мажите се попаметни се земаат самите како репер. И сега @Anon што го сметам за натпросечно интелигентен по стандардите денеска за мерење се споредува со негови другарки од школување и си вика, а......жениве се глупи. А во реалноста тие женски на други полиња салата ќе го направат.
Пак ќе речам....имав у клас другар математика беше ѕвер невиден...не знаеше да се одрази со една нога.....табла кош не можеше да погоди :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
се споредува со негови другарки од школување и си вика, а......жениве се глупи. А во реалноста тие женски на други полиња салата ќе го направат.
Саша Греј ми е генерација и има 140 IQ. Ја иам 128.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Саша Греј ми е генерација и има 140 IQ. Ја иам 128.
Штета што освен за qr друго не знае......тоа е тој social conditioning, образование, опкружување и т.н.

Како се ова го пишувам се предомислувам за првата реченица дека е штета. Почињам да мислам за парите што ги направила, и за тоа колку јас рмбам за да стигнам до 1/100 од нејзиното богатство :confused:
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Многу просто е.....секој од свое икуство знае, што од средно и основно што од факултет. Интелигенција не е само задачи решавање има и други ствари...
Јас сум учел со тие натпросечни(делот машки оф д чарт што се од мојот линк).....да, математика и физика беа генијалци...пола се скренаа, најбољи другар ми е пример. Нa електро со сите десетки 3 год. му изгоре тиквата. Јас сум мислел дека сум глуп покрај нив :facepalm:
Со денешното разбирање на работите другачие перцепирам IQ тест......ама тоа е сложена тематика. Проблемот со овие ликови овде што заговараат ситуација во која мажите се попаметни се земаат самите како репер. И сега @Anon што го сметам за натпросечно интелигентен по стандардите денеска за мерење се споредува со негови другарки од школување и си вика, а......жениве се глупи. А во реалноста тие женски на други полиња салата ќе го направат.
Пак ќе речам....имав у клас другар математика беше ѕвер невиден...не знаеше да се одрази со една нога.....табла кош не можеше да погоди :)
Бев и јас "ѕвер невиден" првенствено по слободорачно цртање, биологија, историја, математика брилјирав кога малку повеќе и' се посветив, ако ми текне уште нешто ќе доплнам. Најчесто бев во врвот по бодови на тие со десетки на факс. Дали затоа се сметам себеси за нешто особено паметна и дали тоа знаев и практично да го аплицирам во животов? Не би рекла. Многу сум свесна за сопствените ограничувања. Не мислам дека IQ-то е некаков реален репер за успех во животот, интелектот може да се надградува.
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Саша Греј ми е генерација и има 140 IQ. Ја иам 128.
Sharon Stone IQ score is 154, which is considered as a genius person and in top 0.1% of the population in the world.

giphy (1).gif

Бај Д Веј... по ново викаат дека IQ е само интелектот, а за потполно користење на тој потенцијал битна е интелигенција... па дефинираа на следен начин...

Интелигентена личност е способна да разговара со било кој.

Кога ќе можам ќе ви најдам линк то тоа....
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.577
Поени од реакции
2.560
Бев и јас "ѕвер невиден" првенствено по слободорачно цртање, биологија, историја, математика брилјирав кога малку повеќе и' се посветив, ако ми текне уште нешто ќе доплнам. Најчесто бев во врвот по бодови на тие со десетки на факс. Дали затоа се сметам себеси за нешто особено паметна и дали тоа знаев и практично да го аплицирам во животов? Не би рекла. Многу сум свесна за сопствените ограничувања. Не мислам дека IQ-то е некаков реален репер за успех во животот, интелектот може да се надградува.
Јас се извинувам вака што се уфрлам. Ама најчесто (мое мислење), баш високата интелегенција е пречка во достигнувањата во животот. Човек што повеќе размислува тоа повеќе е свесен за сопствените ограничувања.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Бев и јас "ѕвер невиден" првенствено по слободорачно цртање, биологија, историја, математика брилјирав кога малку повеќе и' се посветив, ако ми текне уште нешто ќе доплнам. Најчесто бев во врвот по бодови на тие со десетки на факс. Дали затоа се сметам себеси за нешто особено паметна и дали тоа знаев и практично да го аплицирам во животов? Не би рекла. Многу сум свесна за сопствените ограничувања. Не мислам дека IQ-то е некаков реален репер за успех во животот, интелектот може да се надградува.
Успехот е релативна работа.......ограничувањата произлегуваат од конфликтот помеѓу твојата природа и функционирањето на светов.
Можам да кажам дека си успеала во животот :)
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Успехот е релативна работа.......ограничувањата произлегуваат од конфликтот помеѓу твојата природа и функционирањето на светов.
Можам да кажам дека си успеала во животот :)
Нда, затоа заглавив овде, а им се потсмевав на сите коишто учествуваат на форуми и почнав да копам и по руски статии на Википедија у некои свои бесмислени обиди да ширам неофеминаци идеологија, а вие да мислите дека јас како жена сум била нешто особено под машка репресија во животов. Единствено што научив корисно од форумов е тоа колку всушност живееме во инцелдом, што на крајот од денот е прилично поразително с(п)ознание. Успеав, несомнено.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.866
Поени од реакции
7.254
Дали затоа се сметам себеси за нешто особено паметна и дали тоа знаев и практично да го аплицирам во животов?
:cuc:
Тоа е битно во реалниот живот,тоа е мерливо, се друго може само пуфки да продаваме.

Јас се извинувам вака што се уфрлам. Ама најчесто (мое мислење), баш високата интелегенција е пречка во достигнувањата во животот. Човек што повеќе размислува тоа повеќе е свесен за сопствените ограничувања.
:cuc:
Како беше онаа: додека интелигентниот прави план како да ја помине реката, каде да го изгради мостот, "будалиот" веќе ја преминал.

Слободно уфрлај се, не се срами. (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom