Lugje Vo Crno

Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
И опасно завлегуваме во ад феминам аргументи, а општопознато е дека кон такви аргументи прибегнува опонентот само кога чувствува апсолутна немоќ и губење на контрола над ситуацијата. Впрочем, оспори нешто од тоа што го наведов погоре?
ja nishto ne te razbrav... ama pocuvstvuvav.... strav!
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
ja nishto ne te razbrav... ama pocuvstvuvav.... strav!
Користење дигресии од поентата на опонентот и глумење недоветност исто така ќе се сметаат за невалидни. Чувстувам потреба од коренита реоранизација во нашите редови.
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Користење дигресии од поентата на опонентот и глумење недоветност исто така ќе се сметаат за невалидни. Чувстувам потреба од коренита реоранизација во нашите редови.
zapishi go kako suprematisticki obid za regresija kon primordijalniot kod instaliran od prirodata, samo demonstriran preku navidum sexisticki govor cija intencija e da targetira odreden triger vo funkcija na kantovoto ... nou dajself.... so akcent na kontemplativniot proces kako edinstveno orudie za exkavacija na supstraktot narecen.... zacin.... cie shto konzumiranje vodi kon razotkrivanje na ultimativnite tajni na nashata priroda.....

No shto znam... sepak sum na 12 skalilo samo.... go nemam zauzdano... crvot....

Sori N :)
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
zapishi go kako suprematisticki obid za regresija kon primordijalniot kod instaliran od prirodata, samo demonstriran preku navidum sexisticki govor cija intencija e da targetira odreden triger vo funkcija na kantovoto ... nou dajself.... so akcent na kontemplativniot proces kako edinstveno orudie za exkavacija na supstraktot narecen.... zacin.... cie shto konzumiranje vodi kon razotkrivanje na ultimativnite tajni na nashata priroda.....

No shto znam... sepak sum na 12 skalilo samo.... go nemam zauzdano... crvot....

Sori N :)
Сакаш да кажеш:

bs.jpg


А некој аргумент со кој ги демантираш моите тези изнесени погоре? Тешко, а?

Би сакала тука да се приклучи и @Bodhidharma кој ќе ни ја сервира дневната доза на карма, фино смотана како сарма (пинг @парва).
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
tvojte tezi ne gi demantiram, skroz ti se na mesto, samo sakav da me kamshikuvash.... pojako....
Хм, ќе се обидам да ургирам околу ова кај повисоките инстанци, ама нешто ми вика дека ќе можеме да ја наредиме. Во меѓувреме одам да мигнам, но моето омнискиентно недремано око и понатаму останува будно.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Хм, ќе се обидам да ургирам околу ова кај повисоките инстанци, ама нешто ми вика дека ќе можеме да ја наредиме. Во меѓувреме одам да мигнам, но моето омнискиентно недремано око и понатаму останува будно.
dijapazonot na subverzivnite dejanija ne treba da popreci vo percepcijata na kvaziliberalniot stremez za ketodietalen tu bi or not tu bi egzodus na progresivnite neuroni vo seushte adolescentniot neokorteks na homosapiensot, koj vprocem kako takov e samo homoerekrus i nishto povekje ako ja nema ovaa intuitivnost koja ti sega ja demonstrirashe, ushte ednash poentirajkji deka shitot e bul... i bulot e shit.... osobeno vidliv vo poslednite nekolku prepiski na temata moral.... i so toa inicijacija na elevacija, kako bazicen alttuisticki princip.... so shto se inicira i katarza bidejkji se doagja do uveruvanjeto deka tvoeto budno oko nikogash nema da fati katarakt.
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
dijapazonot na subverzivnite dejanija ne treba da popreci vo percepcijata na kvaziliberalniot stremez za ketodietalen tu bi or not tu bi egzodus na progresivnite neuroni vo seushte adolescentniot neokorteks na homosapiensot, koj vprocem kako takov e samo homoerekrus i nishto povekje ako ja nema ovaa intuitivnost koja ti sega ja demonstrirashe, ushte ednash poentirajkji deka shitot e bul... i bulot e shit.... osobeno vidliv vo poslednite nekolku prepiski na temata moral.... i so toa inicijacija na elevacija, kako bazicen alttuisticki princip.... so shto se inicira i katarza bidejkji se doagja do uveruvanjeto deka tvoeto budno oko nikogash nema da fati katarakt.
Свака ти је ка Његошева!
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
она сликана ко за бендовер праена, бафл дем вит булшит,тоа што он ни го прави откако е на форумов
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.356
Поени од реакции
3.130
,,Живеј го денешниот ден, вчерашниот е неповратен, утрешниот е неизвесен … Качувај се кон врвот, но гледај никогаш да не го достигнеш! После Врвот има само една насока – надолу! Сублиматот е … уживај во тоа што во моментот го имаш и не пати по тоа што го немаш. Оти не е силен оној кој има многу, туку оној кој може без многу“, го раскажа своето мото или можеби мотото на МАСОНИТЕ, Јовица Угриновски, Голем Мајстор на Големата Ложа на Македонија (ГЛМ), пред 4 години за магазинот ,,Капитал“.
P.S. Прогнозата на Боди има повеќе суштина од овие вербално - ментални, амбивалентни комплотни диспути.
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
P.S. Прогнозата на Боди има повеќе суштина од овие вербално - ментални, амбивалентни комплотни диспути.
ima edno ubavo za ushanje za masonizam..... shteta shto ne slushash jutub videa ... ali kje go stavam... ima mnogu mudrosti ako nishto mnogu.... pretoceni vo jasen govor na eden prekrasen mislitel... Menli Hol...
Автоматски споено мислење:

P.S. Прогнозата на Боди има повеќе суштина од овие вербално - ментални, амбивалентни комплотни диспути.
kje ti se svigja... vo korot e kosmopolitizam i humanitarizam.... i za gluposta da se razjasni mozda pomogne...

 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.356
Поени од реакции
3.130
ima edno ubavo za ushanje za masonizam..... shteta shto ne slushash jutub videa ... ali kje go stavam... ima mnogu mudrosti ako nishto mnogu.... pretoceni vo jasen govor na eden prekrasen mislitel... Menli Hol...
Автоматски споено мислење:


kje ti se svigja... vo korot e kosmopolitizam i humanitarizam.... i za gluposta da se razjasni mozda pomogne...

Стави некое како моево :" За Симо и Бичкијата" па да го изгледам.
.....а не ко овој што кога збори од гласот негов морници ме фаќаат или оној претходниот земал и чита ....срамота !
Хехехе.
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Стави некое како моево :" За Симо и Бичкијата" па да го изгледам.
.....а не ко овој што кога збори од гласот негов морници ме фаќаат или оној претходниот земал и чита ....срамота !
Хехехе.
eve placeb... ova e jasno kako den...

 

Kajgana Shop

На врв Bottom