Louie

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.358
Поени од реакции
25.053
Само што ги изгледав последните две епизоди од сезонава и мојата конечна оценка е 10. Чиста 10 онака. За комедија/драма/романса. Во оваа сезона видовме еден поинаков Луи кој заврши на спротивен начин од она што му се случи на крајот од втората сезона. Ако се сеќавате сцената на аеродромот со Памела?
Епизодите со Украинката и триве епизоди со Памела прикажуваат таква реална љубов што морници ме лазат. Искрени се, сурови и ебано вистински. Сите споредни ликови си го одработија своето, од дебелата девојка во третата епизода преку новиот доктор филозоф, па се до Памела Адлон.
Секоја сцена во оваа сезона си беше приказна за себе и уживав во сите. Најомилени сцени ми беа - кога влегоа во унгарски ресторан и келнерот го преведуваше писмото (епизода 9 мислам?), сцената со докторот во снегот кога рече дека љубовта допрва почнува, сцената со помалата ќерка кога разговараа на клупа, сцената со Памела во паркот (од претпоследнава епизода), монологот на дебелката и број еден, оваа подолу:

Луи СиКеј ни ја приреди најдобрата драма за оваа година. Сега ќе ја почнам серијата одново за да видам дали сум пропуштил нешто.
10/10 :cuc::cuc::cuc:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Луи СиКеј ни ја приреди најдобрата драма за оваа година. Сега ќе ја почнам серијата одново за да видам дали сум пропуштил нешто.
10/10 :cuc::cuc::cuc:
Апсолутно. Неможам да си дојдам на себе, колку добри беа последните 2 епизоди, драма од многу висок квалитет......перфрекција!!
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Што беше финтата со секретарката/секретарките во епизода 11 од трета сезона (Late Show 2) ?
Кога влегува Луи во собата е оваа секретарка

а кога ѕвони телефонот слушалката ја крева оваа секретарка

 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Што беше финтата со секретарката/секретарките во епизода 11 од трета сезона (Late Show 2) ?
Кога влегува Луи во собата е оваа секретарка

а кога ѕвони телефонот слушалката ја крева оваа секретарка

Линчова работа :D
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Што беше финтата со секретарката/секретарките во епизода 11 од трета сезона (Late Show 2) ?
Кога влегува Луи во собата е оваа секретарка

а кога ѕвони телефонот слушалката ја крева оваа секретарка

A Dohl (тој внатре, тренерот) беше Lynch. :D
Прејаки беа трите епизоди!

Еве еден bump на темава, чисто Кајгана малку да се сопне од квалитет. :D
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
My balls, just they just kinda They're like...they're like two just John McCains just hanging from my they're just...They they hang like
They look like they're being rescued from a river by a helicopter,

that's what they...

:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Само што ја изгледав првата епизода од 4тата сезона у 9 саат ми го направи денот (y)

Колку ми се допаѓат оние рандом седенки со играње покер па и моментот лајф ис шорт :pos:(прво ја видов сликата на фото хумор и тука беше потикот да ја почнам и новата сезона) -инаку наскоро почиња и 5-та каснам али ајде
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Louie и GOT паралелно гледање, мислам дека нема поубаво комбо моментално :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom