Louie

Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
една од подобрите серии а само 4 страни што ви е бе шкрапајте малку

:pos:louie i parks and recreation најзапустени на форумов слаба заинтересираност

 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
ЛЕЛЕЛЕЕЛ што му направи дебелата во 3 епизода, аууууууууу кој OWNAGE! :pos:

:cuc:

Во епизодава имаше повеќе за односите, него ли во 1000 љубовни драми, маестрална режија!
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
еј како го погодиле младиот Луи...
или е до човекот или до глумата (или двете :D)

го погодил односот, гласот, се...браво за младиот Луи! :)
во ниедна серија/филм немам приметено до сега толку добро да ја погодат помладата верзија на ликот
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
за тие шо го сакаат Луи - проверете го Jim Jefferies. Хејтер е, има fucked up приказни и шеги, во неговата серија Legit (кај што е режисер, сценарист, актер...) има исто многу добра драма со многу добар црн хумор - како Луи.
Стенд ап комичар е, има неколку спешлс и нив провере ги - u wont regret it

btw под хејтер мислам на - критикување општество, критикување луѓе, критикување религија, критикување денешна генерација, критикување на глупите работи што ги прават луѓето...George Carlin - ама смешен
 
Последно уредено:

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Секоја сезона, така и оваа, повеќето од времето сум со сериозна фаца и ме тера Луи длабоко да размислам за некои работи и да ми биди awkward на некои сцени. Ама, од време на време ќе се убаци некоја рандом дешавка и се смеам како ретардиран повеќе од 1 сат. И тоа не мора да е некоја класична смешна сцена, онака најобичен муабет или реплика и се пореметувам дома. :pos: Сега последно со фацата од Seinfeld кога овај вика "this is your soul laundering service" на стенд-апот. Ништо посебно не беше сцената али се смеев ко луд. :confused:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Kim: So tap it!
Louie: I want to but my dick is too aware that your pussy is a chamber of financial ruin
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Вчера бев кај една другарка на гости и после првата епизода од втората сезона,ја пушти одма втората па кога реши да ја пушти третата се насмеав и си реков СЕ НАВЛЕЧЕ МАЛА А;)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
WOW, WOW, WOW.

Каков пресврт во серијата, се осеќам како да сум гледал перфектна драма (засебен филм) за животот на еден проблематичен тинејџер, а не серија! колку само си одговараа ликовите, се осеќаше наобојот и емоциите во дискусиите. Детето што го глуми луи, е ЅВЕР.

Каква перфектна изведба и глума, а врвот би рекол дијалозите и сценариото. Неверојатно...

Запрепастен сум од квалитетот, ЧИСТА 10 се последните 2 епизоди!
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Почнав да ја гледам, у испитна сесија една сезона за два дена ја џвакам.. еве стигнав и до трета.
Ептен интересен сит ком, има нешто у него што го прави поразличен од другите, а и до сега не сум се смеел толку како улав на било кој сит ком :D
На почетокот бев песимист, шознам, мислев дека цело време е стенд-ап и искрено заради оценката на имдб се нафатив да ја гледам. Сега сум навлечен како џанкер на хероин.

А да, оваа малата Лили ми е ептен интересна кога зборува дека неможе да изговори "Р". :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom