Louie

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624


Акчеришче.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Whooo! Wait a minute... I didn't even know you're asian :pos:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Што е толку страшно ако изгубиш пиштол?

Пријавуваш и добиваш друг?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Што е толку страшно ако изгубиш пиштол?

Пријавуваш и добиваш друг?
Како бе? Не знаеш кај си го изгубил, не знаеш кој ќе го најде, не знаеш што ќе се случи... фала богу дека ќе бидеш казнет или можеби и избркан од работа да ти се случи тоа.

Иначе последнава епизода
WTF
Totally Lynchy.
Also
Why, oh why, do we now have a tune about dying babies covered in our own diarrhea stuck in our heads? Will we ever look at a baby crawling on the floor the same way again?
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
Ауууу колку луда епизода....
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Што се дешава со серијава, ќе продолжува?
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Сеуште ја гледам серијава и моментално ја завршив 2ра сезона ама стварно ме импресионира и морам да пишам збор-два за овај hidden gem.

Не сум запознаен со ликов кој е и какви му се другите серии/шоуа ама серијава е ДРАМИШТЕ! Има страшни драма елементи и сцени како и во најозбилните серии и мислам дека многу подобро би поминала како драма него комедија.Изобилува со страшно добар брутален,реален и црн хумор ама повеќе ме прими ради драмата и колку само без пардон и директно во сржта му е прикажан шивотов.

Не ми е јасно само дали stand up сцените му се прикажани исто како и во реален живот или се направени само ради серијава? Серијава е фактички базирана на случки од реалниот живот нели? Искрено смешен е да ама не ми беа нешто нај нај смешни тие сцени, некако премногу вулгарно и обично ми делуваше цел тој негов хумор на настапите, повеќе се смеев на дешавките и неговиве интеракции од реалниов живот.

Имаше доста сцени што ми останаа во сеќавање ама морам да ја издвојам оваа. затоа што заедно со сцената од ББ со вечерата ова ми е дефинитивно нај awkward,cringe нешто досега што сум изгледал. Каква само тензија и туѓ срам се осеќа низ целава сцена :cuc: Штета што го изоставиле делот што следи ама ќе ви текне на сите што сте ја гледале.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom