LOST

Дали ви се допадна крајот на серијата?


  • Вкупно гласачи
    287

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Аман, цели 3 страници се со глупости, јас ја сакам, јас ја неќам..... Дајте да „зборниме“ нешто поинтересно во врска со серијата.
А за тие што не ја сакаат серијата, ако имате слободно време, седнете земете неколку од првите епизоди, еве да речиме 5, и изгледајте ги но целосно. Па после искоментирајте шо не ви се допаѓа и слично. Имав јас таков случај со еден другар. Цело време ми велеше: Шо ја гледаш Лост, за нигде е.... итн. Ама успеав и го седнав да ги излгедаме првите 2 епизоди. И сега тој е најголемиот фан на серијата. :)
 

leo

Член од
7 февруари 2007
Мислења
271
Поени од реакции
1
Ме изнасмеа. Се мислиш многу голем зато шо ја гледаш серијата? И јас ја гледам, ама кажувам дека не ми е нешто топ. Ако не ја сакам значи не ја сваќам? А тебе те интересирале краевите и си ја сватил а? Мене ми е мака што само ќе не' мачат сценаристите и одат во крајни фази на фантазија, и натрупуваат се повеќе и повеќе информации. И до кога? Додека не им дојде преку курац на луѓево.
quote=leo;1074189]kako vas deca so ne ja gledaat serijata sto mislat deka e dosadna i drugi nesta togas vie ste vo mal broj
Се кладам дека ти други серии во живот немаш гледано.[/quote]


SO TOA STO REKOV DECA NE MISLEV DA VE NAVREDAM AKO E za taka Na PRIMER """ ako zord bus ne ja gleda serijava i jas ako recam decava vo pomal broj ne ja gledaat serijava znacit mislam na cel svet znaci ne go mislam kako dete tuku eto mi se ispusti . so da pram ako recam ne znacit vie odma da me citirate jas ne mislev bukvalno deca .
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Добро де доста е.
 

leo

Член од
7 февруари 2007
Мислења
271
Поени од реакции
1
EDVAJ SI JA CEKAM 4sezona ...edvaj cekam da dojt toj den za filmot od druga strana i ic ne saakam da dojdt toj den zs naskola ce trebat da ojme LOL...
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
434
ако може некој да ми каже од каде може да се симнат епизоди од трите сезони... ја гледам серијата ама имам испуштено неколку епизоди а и сакам да ги имам сезоните на двд во иднина може да ме фати носталгија и пак да ја гледам
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
ако може некој да ми каже од каде може да се симнат епизоди од трите сезони... ја гледам серијата ама имам испуштено неколку епизоди а и сакам да ги имам сезоните на двд во иднина може да ме фати носталгија и пак да ја гледам
www.zipile.com
 

leo

Член од
7 февруари 2007
Мислења
271
Поени од реакции
1
Po dve pricini ni kazvet reziserite deka [mozit] da se mrtvi:
1.po tatko my na lock so kazvit deka se mrtvi
2.po noami kazvit deka se site mrtvi..
3.se se desavat so nekoja pricina
4.dezmond so brodot ne mozese da si ojt nemalo niso
Po toa sto mojt da se zivi
1.dezmond ja gleda idninata i na nekoi drugi licnosti ni ja prikazuvaat idninata
2.ona crnecot so volt si zamina od ostrovot
3.naogaat brod sea vo 4 sezona
po toa sto ostrovon ima natrpirodni sili Neobjaslivi raboti ??
1.Lock proode
2.sun se zabremeni
3.lock so kursum proode
4.lock go vide volt
5.so e jacob?
6.ona so rak ne umre

Mrtvi????Zivi?????? Lol reziserive ne ispovrtea gadno.:D
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.496
Поени од реакции
5.478
Ццц... на крај ако испадне дека се мртви ќе биде сварно глупо :mad::
 

Deswaldos

Bob's your uncle!
Член од
11 февруари 2007
Мислења
585
Поени од реакции
2
Po dve pricini ni kazvet reziserite deka [mozit] da se mrtvi:
1.po tatko my na lock so kazvit deka se mrtvi
2.po noami kazvit deka se site mrtvi..
3.se se desavat so nekoja pricina
4.dezmond so brodot ne mozese da si ojt nemalo niso
Po toa sto mojt da se zivi
1.dezmond ja gleda idninata i na nekoi drugi licnosti ni ja prikazuvaat idninata
2.ona crnecot so volt si zamina od ostrovot
3.naogaat brod sea vo 4 sezona
po toa sto ostrovon ima natrpirodni sili Neobjaslivi raboti ??
1.Lock proode
2.sun se zabremeni
3.lock so kursum proode
4.lock go vide volt
5.so e jacob?
6.ona so rak ne umre

Mrtvi????Zivi?????? Lol reziserive ne ispovrtea gadno.:D
1.Tatko na Lock bese "con artist". I gde ides kad umres, ako si vec mrtav?
A drugo ne razumem, al nije ni to bitno. Nisu bre mrtvi, samo se zajebavaju reziseri. Meni je interesantno, kako dobiju jos jednu priliku, da uciniju ono, sto nisu mogli dok jos nisu bili izgubeni. Kao Locke, sad je super rambo, Sun trudna,...
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
----------------------- SPOILERS -------------------------------
Ајде пак ќе се цитирам самиот:

100% не се мртви. Зошто:

1. Продуцентите неколку пати кажаа дека тоа не е 100%.
2. Ако го имаш изгледано крајот на 3. сезона, треба да знајш дека случките од flash-forward - от 100% ќе се случат, зошто не се визија која можи да се промени. ( а ако го имаш изгледано крајот на 3. сезона, знајш зошто не се 100% мртви.

edit: зошто ќе заминат од островот, и ако заминат пропаѓа се тоа дека островот е чистилиштето! )
Мислам дека ова е доволно добар доказ. И дека не требаат уште докази.

leo напиша:
Po dve pricini ni kazvet reziserite deka [mozit] da se mrtvi:
1.po tatko my na lock so kazvit deka se mrtvi
2.po noami kazvit deka se site mrtvi..
3.se se desavat so nekoja pricina
4.dezmond so brodot ne mozese da si ojt nemalo niso...
1. Добро рече Deswaldos, како можи ако веќе е мртов, да умре пак? И татко му на John мислеше дека е мртов зошто после сообраќајка се најде веднаш на островот. Не помислуваш дека Ben ја има предизвикано сообраќајката само за да го донеси на островот?
2. Naomi можи да лажи, што најверојатно е тоа. Исто како што лажеше и дека ја испратила Penny за да го пронајде Desmont.
3. Ова не го сваќам? Што има врска што се се случува со причина со смртта? И во животот се се случува со причина.
4. Е тоа со Desmont зошто не можел да замини од островот.... хммм.... Можно е магнетно поле кое го има на островот да ги „зафркавало“ уредите за навигација на бродот на Desmont, и тој цело време да се врти во круг ?!
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
3
abe too e najpsihopatskiot i najbezsmilsenata serija ne deka e glupa mnogu e jaka i interesna ama nekako kako da se vrti se vo krug ona serija trebase da se rascisti se vo 1 sezona ama za da zemat povejke pari napraja povejke serijali na krajot znam kako ke zavrsi ama sepak nema smisla od tolku epizodi
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Po dve pricini ni kazvet reziserite deka [mozit] da se mrtvi:
1.po tatko my na lock so kazvit deka se mrtvi
2.po noami kazvit deka se site mrtvi..
3.se se desavat so nekoja pricina
4.dezmond so brodot ne mozese da si ojt nemalo niso
Po toa sto mojt da se zivi
1.dezmond ja gleda idninata i na nekoi drugi licnosti ni ja prikazuvaat idninata
2.ona crnecot so volt si zamina od ostrovot
3.naogaat brod sea vo 4 sezona
po toa sto ostrovon ima natrpirodni sili Neobjaslivi raboti ??
1.Lock proode
2.sun se zabremeni
3.lock so kursum proode
4.lock go vide volt
5.so e jacob?
6.ona so rak ne umre

Mrtvi????Zivi?????? Lol reziserive ne ispovrtea gadno.:D
Еј од тебе коментар за серијава кога ќе видам ми се лошит.Дете седи си мирно и не трескај глупости ,АМАН.
 
Член од
11 јануари 2008
Мислења
23
Поени од реакции
0
Golem obozavatel sum na LOST.Do sega nemam propusteno epizoda.Nogu mi se svika serijati i e najdobra spored mene.Pozzdrav
 

Kajgana Shop

На врв Bottom