LOST

Дали ви се допадна крајот на серијата?


  • Вкупно гласачи
    287

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Да, али тоа не е лик на модератор. Кој провоцира каде и да стигне.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Да, али тоа не е лик на модератор. Кој провоцира каде и да стигне.
Шо е провоцирање тука? Само кажав дека серијата за мене е срање и си нема благе везе. Потоа, само одговарав на секоја реплика упатена кон мене.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Пример: И јас да кажам во фан клуб Челзи дека тимот е срање и нема благе везе...одма бришеш пост. Јел тако ?

Него ај да не идеме оф топик, не пишувам веке на вашите провокации.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Нц не се провокации...
Ама додека не ми наброите тука што конкретно не ви се свиѓа,сите сте спамери најобични.


Next time on Kajgana Spam Tv :

Fantom_Oh goes to Мода и Убавина ,selects Кој Кармин го користите and writes :
Јас не користам кармин срање е тоа за мене.

Stay tuned !
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Нц не се провокации...
Ама додека не ми наброите тука што конкретно не ви се свиѓа,сите сте спамери најобични.
Ти наброив неколку поста назад, и не ми се праи тука на Тошо, те знаеме сите кој си и шо си.
Се дешаваат нелогичности кои никогаш нема да дознаеш зошто се десиле, се спанџал тој со тој, се бркаат низ островчето, па ќе го снема некој, па ќе дојде, и нема да знае шо му се десило и така.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ти наброив неколку поста назад, и не ми се праи тука на Тошо, те знаеме сите кој си и шо си.
Се дешаваат нелогичности кои никогаш нема да дознаеш зошто се десиле, се спанџал тој со тој, се бркаат низ островчето, па ќе го снема некој, па ќе дојде, и нема да знае шо му се десило и така.
По ред.

1.Се дешаваат нелогичности кои никогаш нема да дознаеш зошто се десиле

Типично игноратско вадење за тоа зашто не ти се допаѓа Lost.
Серијата се уште не е завршена. Ти не можеш да знаеш дали ќе биде се објаснето.

Продуцентите ветија дека за се ќе има објаснување (и нагласија : Нема да испадне дека се се дешава во нечија глава ).
Значи да се држиме до тоа и да им веруваме.
Ипак имаат повеќе кредибилитет од тебе.

се спанџал тој со тој

Хм...ова треба да го објаснувам? :pos:

Титаник (7 Oscars) - се спанџа Леонардо со онаа.

LotR (11 Oscars) - се спанџаа повеќе души со (нормално) повеќе души.

Matrix (чисто акционен филм) - пак се спанџа Нео со онаа.

Simpsons -Homer се спанџа со Marge.

Ај вака...кажи ми ти каде уствари има филм каде некој со некој не се има спанџано?
Ова нешо го наведуваш како причина зашто не ти се свиѓа Lost? :pos:


се бркаат низ островчето

Оох Фантом очигледно не ти се свиѓа тебе тропска клима.
Сакаш во Њу Јорк да се бркаат повеќе?

Иначе од концептот што го мрзиш ти (се бркаат низ островчето) е направена една цела игра,можда си слушнал за Far Cry.
Омилена поради тропските предели.

Замисли и мултимилионско продолжение се прави.:kesa:


па ќе го снема некој ,па ќе дојде, и нема да знае шо му се десило и така.

Серија набутана со ликови никако не ни одговара.
Приказните треба да се решаваат постепено.
Многу игри и филмови своите приказни ги базирале на амнезии (како Клер),нека не те чуди тоа.
Или и Борновиот Идентитет е тапа? :helou:

А за тоа што нема да знае што му се десило...хмм јас мислам дека во една епизода беше прилично јасно,детално и кристално чисто објаснето што,како и се случило на Клер.
А да, и Волт се враќа во 4та сезона.
А да,и Клер била сестра на Џек.
А да,и Сојер видовме од кај го добил името
А да, и нема потреба да продолжувам затоа што разоткривања има милион.

А за мистериите.
Lost не завршува со завршувањето на една епизода.После секоја епизода се оди на форуми,се развива фантазијата,и се претпоставува што би била причината за тоа што се случило.
Најинтересно од се е кога сам го склопуваш мозаикот.
А на крај ќе видиш дали ти е точно решението.


Next arguments please:vozbud:
 

Deswaldos

Bob's your uncle!
Член од
11 февруари 2007
Мислења
585
Поени од реакции
2
Lost Techno Dance!
[media]http://youtube.com/watch?v=4xPOXSfPQGE[/media]

Mac, dobar post.:salut:

Пример: И јас да кажам во фан клуб Челзи дека тимот е срање и нема благе везе...одма бришеш пост. Јел тако ?
Napisi to za svaki klub. Kazi da volis kosarku :pos:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Lost е многу добра серија, мистерија, и затоа ми се допаѓа. Што ќе ми е серија ако однапред знам како ќе заврши(како шпанските сапуници).
 

leo

Член од
7 февруари 2007
Мислења
271
Поени од реакции
1
kako vas deca so ne ja gledaat serijata sto mislat deka e dosadna i drugi nesta togas vie ste vo mal broj sto mislite taka zs ne ja svakata serijata ne ve interesira za nesto za kraevite kako nisto da ne bilo,.. i vie ste vo mal broj..
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
серијата си е закон многумина го мислат тоа само се надевам дека во 4та сезона ке ги разоткријат сите мистерии зашто ако остане некоја мистерија неоткриена не е интересно:toe:
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
kako vas deca so ne ja gledaat serijata sto mislat deka e dosadna i drugi nesta togas vie ste vo mal broj sto mislite taka zs ne ja svakata serijata ne ve interesira za nesto za kraevite kako nisto da ne bilo,.. i vie ste vo mal broj..

Чекај да те прашам, кој си ти да кажуваш дека ние "децата"(да,дете сум,ама далеку од тоа дека само тинејџерите на мојата возраст не ја гледаат серијава) не ја сваќаме серијата?

Прекинете веќе со речениците и мислењата
"Мене ми е гајле за вас луѓето(тис,тис и тис) што ја мразите серијата. Само ме нервира кога кажуваш/те дека серијата е бесцелна и нема некоја длабочина спрема која ќе ја сакаш/ате.... тогаш ми иде да им се смеам на твојата/вашата интелегенција и глупост"

Само затоа што ти гледаш некаква вредност во серијава, или бидејќи мислиш дека гледаш некаква вредност, не значи дека си поинтелегентен од било кој или ја поседуваш вредноста да погледнеш малку подалеку од онаа брканица во островот и малку подлабоко во чувствата на љубовната врска меѓу кејт,џек и сојер.

И во моментов не ги жалам ниту оние кои не ја наоѓаат серијата интересна и реална.(мада и јас сум у овие, само со исклучок што ја гледам(колку да го тепам времето))

Ама ги жалам идиотите кои ја поставуваат границата на нечија интелегенција според американски тв серии. (значи сите кои ќе се пронајдат во последнава реченица)

:tapp:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.514
Поени од реакции
58.978
серијата си е закон многумина го мислат тоа само се надевам дека во 4та сезона ке ги разоткријат сите мистерии зашто ако остане некоја мистерија неоткриена не е интересно:toe:
Колку што знам треба да трае 6 сезони, до 2010. Така да не верувам дека нешто посебно ќе се открие во 4-тата. Серијата е ОК, има некоја мистерија што сите чекаме да се открие, не држи во неизвесност па и тоа си има некој ефект. Само прашање е уште колку ќе успеат со тоа без да ја изнервираат публиката која е во очекување :vozbud:. Има и еден минус што многу ликови умираат па мораа во 3-тата сезона да измислуваат нови кои не сме ги виделе во првите две. Ова е малку без везе со оглед на тоа дека се работи за мала група на луѓе и тешко е да се проголта тоа дека некоја екстремно згодна девојка паднала со авионот заедно со другите ама некако цели две сезони не сме ја забележале. Тешко е и да ги одржуваш луѓето да изгледаат исто затоа што дејствието досега е во 40-50 дена а снимањето трае со години. Ама сите серии кои траат повеќе сезони си имаат слични недостатоци.

И уште еден проблем кој го имаат сите мистерии, без разлика дали се работи за филмови или серии... што кога серијата ќе заврши и мистеријата ќе ја снема? Дали епизодите повторно ќе бидат интересни за гледање кога сите ќе го знаат крајот. Затоа што сепак, мистеријата е тоа што ја одржува оваа серија.

Како и да е, мене ми се допаѓа за сега. Има добра актерска екипа и добра сценографија, што е многу важно за една серија да успее. Evangeline Lilly е прекрасна девојка и одлична актерка, веројатно има придонесено за серијата со неколку милиони фанови. Не за џабе го одлагале почетокот заради неа.

И така... и јас се надевам дека барем некои одговори ќе ги добиеме во 4-тата сезона. Останува да чекаме... 4, 8, 15, 16, 23, 42......... :nesvest:
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Епа ако не нека чекаат син ми да се роди и да ја завршат серијата...

п.с Сте забележале дека скоро сите(без 2-3ца) актери имаат сини/зелени очи? :pipi:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.389
Поени од реакции
25.189
kako vas deca so ne ja gledaat serijata sto mislat deka e dosadna i drugi nesta togas vie ste vo mal broj sto mislite taka zs ne ja svakata serijata ne ve interesira za nesto za kraevite kako nisto da ne bilo,.. i vie ste vo mal broj..
Ме изнасмеа. Се мислиш многу голем зато шо ја гледаш серијата? И јас ја гледам, ама кажувам дека не ми е нешто топ. Ако не ја сакам значи не ја сваќам? А тебе те интересирале краевите и си ја сватил а? Мене ми е мака што само ќе не' мачат сценаристите и одат во крајни фази на фантазија, и натрупуваат се повеќе и повеќе информации. И до кога? Додека не им дојде преку курац на луѓево.
quote=leo;1074189]kako vas deca so ne ja gledaat serijata sto mislat deka e dosadna i drugi nesta togas vie ste vo mal broj [/quote]
Се кладам дека ти други серии во живот немаш гледано.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom