LOST

Дали ви се допадна крајот на серијата?


  • Вкупно гласачи
    287

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Leo, ај чим така ако знаеш...кажи што беше тоа Лок со куржим у стомак да стане и ништо да не му биде, и од каде Волт на островот повторно? во 4та сезона сигурно окулу него ке се вртат работите.
 

leo

Член од
7 февруари 2007
Мислења
271
Поени од реакции
1
aj kazi mi ti zs mixali 3 pati umre i pak e ziv eve ti citaj .....
samo od prvite 3 epizodi znam so mislis
ovde za pisenje imat 2 dena lol
Pa ova ce se slucit vo 4 sezona na Lost.
a i ben ce go ostavet vrzan na toa drvoto i jack ce recit ko ce odet so kate na plazata deka lock ce se grizit za nego toj e so niv POTOA MU SE JAVUVAAT I MU VELAT OD KOLKU SI ODALECEN OD PLAZATA I JACK IM VELIT OTPRILIKA pola milja za okolu 15 minuti i ova ne znam so znaci [ok this its gonna be tricky] jack velit a zs taka i ovie pa vasiot ostrov ne mozeme da go vidime na radarite jack velit sto po gavolite skenerite ne mozat nikako da go najdat widmore rece deka ova mojt da e problem |jack widmore ? tie : coveku ova e nesto izluduvacki zboruvame so nekoj od na sred okean so se naoga Jack : ne vervimi coveku edna nedela na ovoj ostrov i i se ce e loso na svetov Jack : pa so mislite sea da napravite vie luge ;:: Tie : pa rabotime na toa dali imas nesto so ce se mojs da isplovi jack : pa nie imame kajak pa taka ce pojt jack do brodot i ce se kacit prodolzuvam so zitiranje tie :dobro cim toa go imame nesto cudno vasiot ostrov go drzit skrien pa toa e od sto imat pod voda nekoja stanica sto go drzi skrien ostrovon || jack : ti toa mi go kazuvas mene .. prodolzete da odite luge ..vo meguvreme vo stanicata pod voda kaj so e charlie .. vo glass station :
ovaj so bese na ostrovon ne mi teknuva kako se vikat plakejki pred vratata::eek: carli sto trebase da go pravis ova sto ce i recam na cler a peni tamu bese ? i so baram nadvor od stanicava poglednuva na edno mesto i gleda motan film i go pravi i go gleda na slikite povtorno toj kinez vo meguvreme john ce se vrati kaj ben i go odvrzuva i ben odi so lock ben mu vika lock toj bese pred tebe se trebase samo da go povlecis crapkaloto lock : pa ubivanjeto ne e hobi izgleda za tebe e togas zosto me odvrzuvas uste go nemas slusnato planot lock : dosta so igranjeto si igrase so zajaci i drugi nesta . na plazata harli odlucuvaat so ce pravat so mrtvite tela
E ova so ce go kazit e cudo Rose she had cancer before we came here she shouldn't even still be alaived but sniff byt she is drugiot thats inposible the island did no such thing for shannon togas na toki voki se javuva jack i vika jack : harli tamu si ?da so ima novo jack : dali uste ste na plazata ? da samo nekolku metri gi zakopuvame telata se obiduvame barem receno HARLI VIKA ; COVECE NEMAS POJMA SO GLEAM SEAGA jack : da POGODAM BROD ? jack samo sedite tuka nie idam za 5 min vo toa vreme ovaj od vnatre od pod voda dezmond od stanicata izleguva i se kacuva na jajakot i si veli supet go sprecivme signalot do brodojte neznam kako donjurkav olku poubo da pojdam na plazata .. HARLI VIKA PAK decki izgleda dezmond se vraka a kade e carli trcat vo vodata i vikat po dezmond koga stignuva na bregod carli go prasuva kade e carli brat dezmond : ne mozese da uspee se obidov da ja otvoram vratata no ja zakluci no stana uste poloso brodot ne e na penny tuku na nekoja kompanija dali mojs da mi kazis kaj mozam da najdam za da go pustime filmov prozekttor znaes kade ima harli mozno vo pearl station dezmond : pa fala srekno i odi tamu jack skoro pristignuva na ostrovot so lugeto odma cler go prasvi na harli kaj e carli i togas harli i vika aj da prosetame i ce i kazi....pa posle jack i kate zaedno so kajakot ce zaminet do brodot za da go videt ostrovon i kate TOgas CE STIGNET DO BRODOT so kajakot ... dezmond vleguva vo stanicata i vnatre e lock togas ben mu kazuva zs pritiskal na dugmeto celo vreme na dezmond so vrtenjeto na klucot darma po tolku vreme se odmori sto e darma initativ ben vika toa e experiment i nie sme [ hijackers ] dezmond togas mora da go znajs covekot so zamina radzinski [ stariot covek so go ubi dezmond za klucot ko mu ja imase skrieno negovata jaxta ] ohh toa ime ne go slusnav veke dolgo vreme go znaese ? Ben : sekako deka go znaev togas ben ja kazuva cela vistina toa e pc so bese mnogu staar pa ni trebase pc za komunikacija i go drzevme toj filmovite gi prvevme za se 1. 1ot film vikase ne go koristi za neso drugo pc to . toa e neso so na covekot morat da go storit obratno toa go vikat Ben . i taka kazuvaat nesto vazno
jack mu velit na toki voki na kapetanot od brodot seuste ne ne gledas toj vika ne i togas jack veli na koja strana gledas potoa vikaat ve zabelezavme se gleda ostrovot a i vas odma gi spustija gliserite i trgnaa prvo gi zedoa jack i kate vo meguvreme ben gi vodi vo orchaid station toa e stanica vo centarot na ostrovon za odbrana od neso .. posledna sansa ni e ovaa da se odbranime i otstranime od brodot lock lock togas sto so brodot ? vo toa vreme jack i kate se setaat po brodot jack veli od koga neam oseteno da odam po neso cvrsto povtorno gi spustaat kajcinata glisetie i gi napolnaa so benzin gi pusti da odat do plazata na ostrovot vo toa vreme ben lock dezmond stignuvaat vo taa stanicaa taa e izdigna i pravena od kamen kako xram nekoj stignuvaat do centralata i lock go prasuva sto e sega ova .. ovde e stanicata sto ce pustime nesto ben mu vika na lock treba da go pritisnes toa dugme taka sea cekaj da go pritisnam explozivniot kod
exploziven sto ce pukame vikat lock pa toa sam ce go zabelezis
BRODOT stignuva do kopnoto skoro odaleceno nekade 50 do 100 milji i togas ja pusti bombata locirana na brodot ne e pod voda tuku e kako nuklearna izleguva od vzemja i letnuva do neboto i se vraka i udira vo brodot i ce udrit vo predniot del ... taka sto toj del odma ce protonit i ce e samo pola brod jack veli go vrtat brodot i morat da odime no harli ce se vratime nie /... pa potoa mislam so hilikopteri ce dojdet......TOA E TOA ako nekoj saka da gi vidi i drugite epizodi ova e samo od 1 epizoda gi ima 3 part ova se site so se slucuva .. ako saka nekoj da doznae za 1 epizoda poveke za 2 i 3 epizoda neka pisi na msn bad.boy.mk@hotmail.com// ce vi dam linkovi sami da vidite

NEJASNO NESO Zs ovaj mixail tri pati ce umrit i pak ce e ziv kako e toa mozno A dIme :D
 

leo

Член од
7 февруари 2007
Мислења
271
Поени од реакции
1
Leo, ај чим така ако знаеш...кажи што беше тоа Лок со куржим у стомак да стане и ништо да не му биде, и од каде Волт на островот повторно? во 4та сезона сигурно окулу него ке се вртат работите.
citaj gore
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Лео,абе ти дане работиш за сценаристите на ЛОСТ???:pos2:
 

leo

Член од
7 февруари 2007
Мислења
271
Поени од реакции
1
Countdown to LOST: The Season 4 Opener
43 days 2 hours 24 minutes left


vo kino na 31 januari vo 9 pm /..izleguva
 

leo

Член од
7 февруари 2007
Мислења
271
Поени од реакции
1
Leo, ај чим така ако знаеш...кажи што беше тоа Лок со куржим у стомак да стане и ништо да не му биде, и од каде Волт на островот повторно? во 4та сезона сигурно окулу него ке се вртат работите.
Toa e toa sto porano vikav deka se vo cistaliste Ovaj e zaminat i sea negoviot dux na volt ili neznam kako
istoto i so mixail umre 3 pati i pak e ziv
ROse e bolna od rak i trebase da umrit za 2 dena uste e ziva
Lock so kursum ozivea
sun stana trudna ustvari nejziniot maz mozel da prajt deca
Lock proode od vo kolicka .
Kade e jaxtata vo 1 sezona ova dezmond so ja vide.
I uste mnogu raboti ce se otrkriet vo 4 i drigote seoni so doaagaat ili ostrovon imat nekoja nad prirodna sila so e toa povece sigurno ili se mrtvi ,.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Добро сеа дај го сајтот од каде читаш за 4та сезона...
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Countdown to LOST: The Season 4 Opener
43 days 2 hours 24 minutes left


vo kino na 31 januari vo 9 pm /..izleguva
Сериски филм не се дава на кино. 4. сезона ќе почни на 31. јануари 2008 во 9pm EST (источно американско време) на ABC.

ABC = American Broadcast Company ; Американска национална телевизија.

p.s. Само што гледав trailer за првата епизода од 4. сезона. На траилерот се гледа хеликоптер, и нови личности. Тие личности се „спасувачите“ и еден од нив му вели на Jack : "Спасувањето на луѓето од островот не ни е најважна цел!“... Гледајте го траилерот да не го раскажвам :) http://www.tv.com/
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
А може ли некој да го раскажи дејството и што всушност се случува во оваа серија(во кратки црти) оти од наредниот четврток решив да почнам да ја гледам па да не бидам ко некое муто теле, да знам отприлика за што се работи...:smir:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.496
Поени од реакции
5.478
Абе гледај те си на А1 сеа има и Четврток и Недела :pos:
 

leo

Член од
7 февруари 2007
Мислења
271
Поени од реакции
1
DDime tie luge mozno da se od drugite i mozno da e nivni i hilikopteron LoLOLOLOLO.nE bes sala 1 vava epizoda e ova jas so ja raskazav gore 1 do 3 del ima 3 dela toa se slucuva vo 1 epizoda no ponataka neaznam so ce se sluci so hilikopteri so ova ona zato ...
ako zabelezuvas na to klipce tie luge se pusteni od darma .. gledaj go povnimatelno klipceto i ce zabelezis deka tie so hilikopteron i brodon se od dharma ........
Ef kaj gleav ja
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Leo види... не знам како верваш во овие клипчиња на YouTube, шо некој си ги праел по негово „сценарио“. И јас ако имам сега време можам да седнам и да си напрам „епизода“ како шо ќе ми текни и да ја објавам на YouTube и да тврдам дека така ќе биди првата епизода од четвртата сезона на Lost. И првата епизода не се вика како шо ја има „сценаристот“ на YouTube напишано: Invisible, туку се вика The Beginning of The End.
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
DDime tie luge mozno da se od drugite i mozno da e nivni i hilikopteron LoLOLOLOLO.nE bes sala 1 vava epizoda e ova jas so ja raskazav gore 1 do 3 del ima 3 dela toa se slucuva vo 1 epizoda no ponataka neaznam so ce se sluci so hilikopteri so ova ona zato ...
ako zabelezuvas na to klipce tie luge se pusteni od darma .. gledaj go povnimatelno klipceto i ce zabelezis deka tie so hilikopteron i brodon se od dharma ........
Ef kaj gleav ja


ги гледав клиповиве и мислам дека врска нема со серијава како ќе биде, некој седнал и си направил сам сценарио :tapp:

поздрав :helou:


едит :> уште малку време остана ќе видиме како ќе биде :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom