LOST

Дали ви се допадна крајот на серијата?


  • Вкупно гласачи
    287

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Abe cekaj malku, na IMDB pisuva deka ce bide od 04-02-2008. dodusa pisuva i deka ima 22 epizodi u 3 sezona a ima 23 :toe:

Zdravje ce vidime u fevruari :):)
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Читаш дека заврши...
Иначи ја даваа во Петок во 21:00
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Промена во датата на премиерата на 4. сезона. Официјално премиерата на 4. сезона ќе биди на 31. јануари 2008. :)

 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Одлично.. сега уште сценаристиве да прекинат да се бунат..
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
еј, стигнав да глеам у четвртокот Лост и сеа цела недела ме копка што се десило... Ај ако има некој што не го мрзи нека пише накратко што било :), тука или на ПП. :smir: Кој ќе пише добива зеленко :)
 

leo

Член од
7 февруари 2007
Мислења
271
Поени од реакции
1
e takvi glupi rezieri ne me bendisuvaat za pari da rabotam ne.. i sho pra sea gluposti ja ushte vo prvite 3 epizodi od prva sezona prestanav da gledam vidof dek reziserite praele za vozrasni deca bez mozok vo glata i misla dek e interesno se ubo vakvo takvo ama e ko da gledam zvezdeni pateki. ako praele neka praele ko sho treba bez mn glupirancija ne e reziser toj sho nema nekakva cel na pocetok il nekakva ideja tie nemaat nekoja cel nz sho ke mu tekni to snimaat, aj ushte edna aj ushte edna 100 sezoni neka napra ko trgnale vaka vejke rezier e toj sho ke go reshi seto vo podolg period ama da si go zadrzi svojstvoto na vrvot na kulminacijata a ne ushte povisoko i povisoko takva rabota ne postoi i nema i zato ne se to to reziseri se znaj se dostignuva vrvo na dejstvo i treba da pocna rabotite da se razjasnuvaat ednino za vtor del il vtora sezona treba ushte nekoj vrv da ima na krajo ama ne vaka ko ovie...bez vrska mu e serijata


Ako ne go razbiras filmot so da ti prajme filmot e najdobro praen i sto posto so nekoja cel i praen so mozok ... sigurno se ce ispadni kako so ce trebit na kraj skoro se pocnuva da se razjasnuva vo seriive >?

eve sea cetvrtok i nedela kako so slusnav gi davaat na a1...

pa kolku so gleav vaka ce se slucit vo filmot .....
_________________________________________-vo 4 sezona
sive ce stignet na bregov od ostrovov .ce go videt brodot nekako jack mislam deka i kate ce pojdet i ce se kacet na brdov so uste ne e stignat na ostrovov od daleku se gledat i nekako jack i kate ce se kacet
Lock i ben kako so mozit ben da si igra so nivni ve mislenja na sive ben ce go nagovorit na lock da pritisne edno dugme . lock ce go pritisni toa e bomba so ce e locirana kon brodot . bombaata ce puknit i brodov ce e pogoden .
taka sto ben posle so toa ce nema rabota kriv ce e lock
da kate nemat da e na brodot
kapetanot odma ce go svrti brodot na drugata strana da si odat deka ne ce izdrzele do kaj ostrovot i odma se vracet nazad so jack
jack i velit na kate ce se vratam po tebe ....preku toki vokito
i taka si zaminuvaat.toa e kun krajoot vojnici ce dojdat so hilikopteri i ce sletaat na ostrovon . so toa ben niso ne ce mojt da storit vojnicite ce gi spaset na ostanative so toa se ostvaruvaat viziite.....

Toa e filmot na krajot .. pa ce imat sto posto plus nekoja epizoda so ova ona tajni nekoj zborvenja pa taka ce se razdolzit cel film ..
____________________________________________________________sekako i jack ce e vo tie helikopteri izleguva i ja baknuva na kate .. pa toa se razotkirva ostrovot so pomos na jack a kompanijata zamvzema golemi pari.
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
SEASON 3 SPOILERS

pa kolku so gleav vaka ce se slucit vo filmot .....
_________________________________________-vo 4 sezona
sive ce stignet na bregov od ostrovov .ce go videt brodot nekako jack mislam deka i kate ce pojdet i ce se kacet....
А кај го имаш видено ова??? Тоа што го имаш пишано нема никаква смисла...
Не си размислувал: од каде бомба на бродот, над која Бен ќе има контрола? И не ти е премногу слично тоа што John ќе уништи „брод“ на тоа што John уништи подморница во 3. сезона? И...
leo напиша:
jack i velit na kate ce se vratam po tebe ....preku toki vokito
не се случу ова веќе во 3. сезона, само што Jack му вели на Kate „не се враќај по мене!„ ?

Мислам дека сценаристите и продуцентите на LOST нема да си дозволат толкаво „течење“ на информации.
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
leo пиши од кај си ги почитал информацииве :helou:
 

leo

Член од
7 февруари 2007
Мислења
271
Поени од реакции
1
SEASON 3 SPOILERS



А кај го имаш видено ова??? Тоа што го имаш пишано нема никаква смисла...
Не си размислувал: од каде бомба на бродот, над која Бен ќе има контрола? И не ти е премногу слично тоа што John ќе уништи „брод“ на тоа што John уништи подморница во 3. сезона? И... не се случу ова веќе во 3. сезона, само што Jack му вели на Kate „не се враќај по мене!„ ?

Мислам дека сценаристите и продуцентите на LOST нема да си дозволат толкаво „течење“ на информации.

kako i sekogas ben imat na ostrovon bomba pratecka ..od ostrovon pod voda e taa bomba ke ja locirat na brodot i ce ja pustit koga ce udrit vo brodot ovie ce go svrtet brodot da si odet .razbiras zs ce nemozelo da se vratet ako stignet do ostrovot taka jack ce e na toj brod neznam ni jas kako ce pojd na brodot i preku tokivoki ce i recit na kate ce se vratam po tebe.
ovie so mu se javija na toj covekot tie ce dojdet do ostrovon ama ce zastanet od daleku nekako jack ce pojt neznam kako i ce se videt so tie luge na ostrovon taka sto togas BEN CE GO NAGOVORIT NA LOCK DA PRITISNIT EDNNO DUGME TO DUGME CE E DA SE PUSTIT BOMBATA OD OSTROVON PRATECKATA DA PUKNIT VO BRODON ZA DA PROTONIT TOGAS CE GO SVRTET BRODOT I UDIRA VO ZADNIOT DEL
toa jack i go velit na kate vece neznam koga vo 3 sezona ama sea ko ce e na brodov ce i kazit na tokivokito kate jas odam no ce se vratam po tebe
KAPIRAS NISO NEMAT Od 3 sezona to e sosema drugo so podmornicata . so velenjeto
ova ben ce pustit pratecka bomba raket so ce e to i ce ja pustit i locirana na brodot .. koga ce udrit vo brodot tie si odet ne odet na ostrovon so jack na brodon i togas to i go velit jack na kate ... KAPIRAS
uste ednas
DOAGAAT SO BRODOT i go gledaat ostrovon zastanuvaat.
jack nekako ce se kacit na brodot
ben ce ja locirat bombata kaj da odit zs taa e pod voda pratecka bomba i lock ce go pritisnit dugmeto za pustanje ce udrit vo brodot bombata i si zaminuvaat nemalo da izdrzit do kaj ostrovon si zaminuvaat so jack na brodot [ toj ce e golem brod ] i jack i velit na kate ce se vratam po tebe i posle 2 do 3 4 epuzidu idaat so hilikopterite .vojnici i gi spasvet.. KAPIRAS ?:D
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Мислам дека не требаше да повторуваш 3 пати... Не знам кај го прочита ова, но вервај... не е вистина (барем јас така мислам, не знам за другите).
 

leo

Член од
7 февруари 2007
Мислења
271
Поени од реакции
1
Мислам дека не требаше да повторуваш 3 пати... Не знам кај го прочита ова, но вервај... не е вистина (барем јас така мислам, не знам за другите).

prikaznava so vi ja kaazav ona gore e totalna vistina i ce vidis deka ce ja gleas 4 sezona i drugite sezoni pa ce vidis deka taka ee.

toa e realnata prikazna... so drugo ce se desit toa e toa brat nemat drugo
 

leo

Член од
7 февруари 2007
Мислења
271
Поени од реакции
1
ovde za pisenje imat 2 dena lol
Pa ova ce se slucit vo 4 sezona na Lost.
a i ben ce go ostavet vrzan na toa drvoto i jack ce recit ko ce odet so kate na plazata deka lock ce se grizit za nego toj e so niv POTOA MU SE JAVUVAAT I MU VELAT OD KOLKU SI ODALECEN OD PLAZATA I JACK IM VELIT OTPRILIKA pola milja za okolu 15 minuti i ova ne znam so znaci [ok this its gonna be tricky] jack velit a zs taka i ovie pa vasiot ostrov ne mozeme da go vidime na radarite jack velit sto po gavolite skenerite ne mozat nikako da go najdat widmore rece deka ova mojt da e problem |jack widmore ? tie : coveku ova e nesto izluduvacki zboruvame so nekoj od na sred okean so se naoga Jack : ne vervimi coveku edna nedela na ovoj ostrov i i se ce e loso na svetov Jack : pa so mislite sea da napravite vie luge ;:: Tie : pa rabotime na toa dali imas nesto so ce se mojs da isplovi jack : pa nie imame kajak pa taka ce pojt jack do brodot i ce se kacit prodolzuvam so zitiranje tie :dobro cim toa go imame nesto cudno vasiot ostrov go drzit skrien pa toa e od sto imat pod voda nekoja stanica sto go drzi skrien ostrovon || jack : ti toa mi go kazuvas mene .. prodolzete da odite luge ..vo meguvreme vo stanicata pod voda kaj so e charlie .. vo glass station :
ovaj so bese na ostrovon ne mi teknuva kako se vikat plakejki pred vratata::eek: carli sto trebase da go pravis ova sto ce i recam na cler a peni tamu bese ? i so baram nadvor od stanicava poglednuva na edno mesto i gleda motan film i go pravi i go gleda na slikite povtorno toj kinez vo meguvreme john ce se vrati kaj ben i go odvrzuva i ben odi so lock ben mu vika lock toj bese pred tebe se trebase samo da go povlecis crapkaloto lock : pa ubivanjeto ne e hobi izgleda za tebe e togas zosto me odvrzuvas uste go nemas slusnato planot lock : dosta so igranjeto si igrase so zajaci i drugi nesta . na plazata harli odlucuvaat so ce pravat so mrtvite tela
E ova so ce go kazit e cudo Rose she had cancer before we came here she shouldn't even still be alaived but sniff byt she is drugiot thats inposible the island did no such thing for shannon togas na toki voki se javuva jack i vika jack : harli tamu si ?da so ima novo jack : dali uste ste na plazata ? da samo nekolku metri gi zakopuvame telata se obiduvame barem receno HARLI VIKA ; COVECE NEMAS POJMA SO GLEAM SEAGA jack : da POGODAM BROD ? jack samo sedite tuka nie idam za 5 min vo toa vreme ovaj od vnatre od pod voda dezmond od stanicata izleguva i se kacuva na jajakot i si veli supet go sprecivme signalot do brodojte neznam kako donjurkav olku poubo da pojdam na plazata .. HARLI VIKA PAK decki izgleda dezmond se vraka a kade e carli trcat vo vodata i vikat po dezmond koga stignuva na bregod carli go prasuva kade e carli brat dezmond : ne mozese da uspee se obidov da ja otvoram vratata no ja zakluci no stana uste poloso brodot ne e na penny tuku na nekoja kompanija dali mojs da mi kazis kaj mozam da najdam za da go pustime filmov prozekttor znaes kade ima harli mozno vo pearl station dezmond : pa fala srekno i odi tamu jack skoro pristignuva na ostrovot so lugeto odma cler go prasvi na harli kaj e carli i togas harli i vika aj da prosetame i ce i kazi....pa posle jack i kate zaedno so kajakot ce zaminet do brodot za da go videt ostrovon i kate TOgas CE STIGNET DO BRODOT so kajakot ... dezmond vleguva vo stanicata i vnatre e lock togas ben mu kazuva zs pritiskal na dugmeto celo vreme na dezmond so vrtenjeto na klucot darma po tolku vreme se odmori sto e darma initativ ben vika toa e experiment i nie sme [ hijackers ] dezmond togas mora da go znajs covekot so zamina radzinski [ stariot covek so go ubi dezmond za klucot ko mu ja imase skrieno negovata jaxta ] ohh toa ime ne go slusnav veke dolgo vreme go znaese ? Ben : sekako deka go znaev togas ben ja kazuva cela vistina toa e pc so bese mnogu staar pa ni trebase pc za komunikacija i go drzevme toj filmovite gi prvevme za se 1. 1ot film vikase ne go koristi za neso drugo pc to . toa e neso so na covekot morat da go storit obratno toa go vikat Ben . i taka kazuvaat nesto vazno
jack mu velit na toki voki na kapetanot od brodot seuste ne ne gledas toj vika ne i togas jack veli na koja strana gledas potoa vikaat ve zabelezavme se gleda ostrovot a i vas odma gi spustija gliserite i trgnaa prvo gi zedoa jack i kate vo meguvreme ben gi vodi vo orchaid station toa e stanica vo centarot na ostrovon za odbrana od neso .. posledna sansa ni e ovaa da se odbranime i otstranime od brodot lock lock togas sto so brodot ? vo toa vreme jack i kate se setaat po brodot jack veli od koga neam oseteno da odam po neso cvrsto povtorno gi spustaat kajcinata glisetie i gi napolnaa so benzin gi pusti da odat do plazata na ostrovot vo toa vreme ben lock dezmond stignuvaat vo taa stanicaa taa e izdigna i pravena od kamen kako xram nekoj stignuvaat do centralata i lock go prasuva sto e sega ova .. ovde e stanicata sto ce pustime nesto ben mu vika na lock treba da go pritisnes toa dugme taka sea cekaj da go pritisnam explozivniot kod
exploziven sto ce pukame vikat lock pa toa sam ce go zabelezis
BRODOT stignuva do kopnoto skoro odaleceno nekade 50 do 100 milji i togas ja pusti bombata locirana na brodot ne e pod voda tuku e kako nuklearna izleguva od vzemja i letnuva do neboto i se vraka i udira vo brodot i ce udrit vo predniot del ... taka sto toj del odma ce protonit i ce e samo pola brod jack veli go vrtat brodot i morat da odime no harli ce se vratime nie /... pa potoa mislam so hilikopteri ce dojdet......TOA E TOA ako nekoj saka da gi vidi i drugite epizodi ova e samo od 1 epizoda gi ima 3 part ova se site so se slucuva .. ako saka nekoj da doznae za 1 epizoda poveke za 2 i 3 epizoda neka pisi na msn bad.boy.mk@hotmail.com// ce vi dam linkovi sami da vidite

NEJASNO NESO Zs ovaj mixail tri pati ce umrit i pak ce e ziv kako e toa mozno A dIme :D
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.176
Поени од реакции
4.133
а извини од кај го знајш ти то за 4-та сезона???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom