Lockerz, Beterz, VK, E-casting и други сајтови за "заработувачка"

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
Нешто ме буни ова на фејсбук што го напишале:

Happy Monday: Yes, we are having our Z-list ONLY redemption event in two waves over next 24 hours. This means it is limited only to Lockerz lZ-listers who have earned their status legitimately. We're working on a general membership redemption before the end of November but it is NOT tonight.

Што им значи последнава реченица
Дека работат и на глобален ридемпшн за сите членови ( и не з-листери ) за до крајот на ноември но не денес!

едит: ќе ги вратат стварите? значи тепачката за ај под тач пофторно на повик? :pos:
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
Дека тој ресток,или добро кажано тој ресток за сите членови не ќе е вечер.
Едит: хаха не ми се верува знаат веќе колку членови имат мислам дека повеќе имат додадено:)
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
246
Поени од реакции
3
Подобра кажано з-омбиа. Има некој листа од производите што ќе ги има? Дека слушам и нешто ново ќе имало.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.629
Поени од реакции
52.499
Ќе има и нови производи. А рекоа дека ќе дадат денес листа на се што ќе има, а уште нема ништо.
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
Код:
[B]

Monday 5:30pm update: We are taking the site offline for an hour to do some prep for our Z-list only redemption. Z-list ONLY redemption still set for 7pm. Please do not follow ANY instructions about redemption or info unless it comes from the Lockerz Hallway or an official posting here. Lots of fake "Lockerz" and fake "Kathys" and fake "LAB" members tonight :-).[/B]
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
246
Поени од реакции
3
Видов имаа направено нова категорија, место Experience што беше како трета категорија, беше преместена на четврто место. А третата категорија беше потполно празна.

За сите што не разбраа што напишаа:
Страната ќе ја угаснат на 1 час, и кога ќе измине тоа време пак ќе се вклучат. Купувањто сеуште е закажано за во 1 сатот.
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
Некои 20 минути за 6 часот е:)

Чекаме уште за листата..ако има:)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Еве јас сум логиран нова категорија нема. Наградите не се вратени се си е исто остале само еден куп ipodi. :uvo:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ова ми е на другиот акаунт, нема што да кажувам :pos2:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom