Linkin Park

Член од
8 јули 2008
Мислења
4.493
Поени од реакции
8.128
Си смешал работите , колку и да ги почитуем ЛП морам да кажам дека Честер вади скрим ко пичкица на сцена додека пак Серж е човек кој пеел и ќе пее секаде исто , дал во студио дал во живо :)
за скримот да, ама земи у предвид дека има неверојатен клеан вокал...
во претходните два албума му беше неверојатен, башка и исто ги вади и у живо....
а сеа у новиот не дека му е лош вокалот, ама музиката им е тапа... така да, уште еден добар бенд западна во канџите на комерцијалата,т.е во бездната...
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Си смешал работите , колку и да ги почитуем ЛП морам да кажам дека Честер вади скрим ко пичкица на сцена додека пак Серж е човек кој пеел и ќе пее секаде исто , дал во студио дал во живо :)

Slusaj posle 2ra minuta, ne bi rekol deka e scream ko pichkica za posle 2 saati peenje na koncert..

I znam deka Serj e 5ti tenor u svet, ali iako gi obozavam SOAD od ko se izbacija na MTV pred 4-5 godini, ne se sekjavam tocno, eww brat! mi se zgadi kolku losho ispea! bullshit! Se razocharav!

Dobro...

<=-- losho..


Ustvari..iam edna teorija...
Mozhe se SUX namerno..posho mrzat MTV? o.0
Sum gi slusal i u dobro i losho svetlo na koncerti, ama ne se volku sux kolku na MTV...pa..mi drzi muabetov?


[A za Chester ne seri, znae da iznenadi na dobro XD]
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361

Slusaj posle 2ra minuta, ne bi rekol deka e scream ko pichkica za posle 2 saati peenje na koncert..

I znam deka Serzh e 5ti tenor u svet, ali iako gi obozavam SOAD od ko se izbacija na MTV pred 4-5 godini, ne se sekjavam tocno, eww brat! mi se zgadi kolku losho ispea! bullshit! Se razocharav!

Dobro...

<=-- losho..


Ustvari..iam edna teorija...
Mozhe se SUX namerno..posho mrzat MTV? o.0
Sum gi slusal i u dobro i losho svetlo na koncerti, ama ne se volku sux kolku na MTV...pa..mi drzi muabetov?


[A za Chester ne seri, znae da iznenadi na dobro XD]
Знае да изненади на тапа песна (новиот албум , скримот на Give it Up (ваљда така се викаше песната ) )
Инаку пак феминизирано скрима до 2:00 каде што престанува нормалниот му вокал и почнува со inward screaming што е прелесен да се изведе:)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Знае да изненади на тапа песна (новиот албум , скримот на Give it Up (ваљда така се викаше песната ) )
Инаку пак феминизирано скрима до 2:00 каде што престанува нормалниот му вокал и почнува со inward screaming што е прелесен да се изведе:)
Do 2ra minuta "feminizirano" "scrima" posho ne skrima, i posho toa go bara pesnata:smir:
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Не ги слушам, ама со ДБЗ игрици одговараат :) Иначе вака има 3-4 песни од нив шо ми се свиѓаат, намб, ин ди енд, и уше 2-3 ама не памтам имиња...
 

HallowHim

you'll never walk alone
Член од
14 јануари 2009
Мислења
232
Поени од реакции
5
dobri se..... a so pravat pesni so raperi toa e sranje ...mislam ne mu lici na eden roker da pee zaedono so jay-z :tapp:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
dobri se..... a so pravat pesni so raperi toa e sranje ...mislam ne mu lici na eden roker da pee zaedono so jay-z :tapp:
Абе секогаш е убаво да им промени. Не може се едно исто па и постојано рок да има ќе се здосади. Технички гледано Линкин Парк одсекогаш си имаат и еден рапер односно Мајк Шинода. Тој во песните повеќе пее во стил на рап него како обичен рок. Плус миксот на музиката од Линкин Парк и музиката на Џеј Зи е прекрасен, едноставно те влече. Поголемиот дел што ми се пожалиле за тоа се луѓе кои што слушаат повеќе рок и не преферираат и друга музика па затоа не им се допаѓа ама еве за мој личен вкус пошто слушам се и сешто ми одговараат сите нивни миксови и колаборации. Туку да не знае некој да не ќе навраќаат линкин навака на балканов барем еднаш да отидеме?
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.493
Поени од реакции
8.128
dobri se..... a so pravat pesni so raperi toa e sranje ...mislam ne mu lici na eden roker da pee zaedono so jay-z :tapp:
хаха... абе добра музика си е добра музика, без разлика дали биле у дует со рапер или не...
колку беа само светли деновите кога ги немаше фејкерите
Мислам дека беа уникат со таа песна, добра е, онака за опуштање, кога си малку расположен, кога не си изнервиран.
Треба да почнете да ја слушате музиката, а не да покажувате одбивности спрема неа ако напраиле дует со некој рапер(или што и да е)
 
Член од
17 август 2008
Мислења
194
Поени од реакции
3
Па овие ги слушав пред 3..4 години и тогас ми беа ок
 
Член од
3 јануари 2009
Мислења
190
Поени од реакции
1
Не ги слушам многу,но имат добри песни на пр. A place for my head,In The end,Faint,Somwhere i Belong и уште 2 песни така одприлика му се добри
 
G

GirlSk

Гостин
90% од америчкиве демек рок бендови се за со закон да ги забраниш! Па овие посебно. На деца до осмо оделение ако ги слушаат Linkin Park им се прашта, ама сите над таа возраст РЕЗИЛ!
 
А

Александра Д.

Гостин
Новите песни не ми се толку убави како постарите...кои не ми здосадија...:vozbud:xD
Иначе забегаа малку задње време и јас забегав од нив..........xD
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Momcite se navistina super pravat mnogu dobra muzika i mnogu jaki tekstovi
 

M!ss V

...Supermassive...
Член од
1 февруари 2009
Мислења
108
Поени од реакции
6
абе Linkin Park се закон :eek:jea:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom