Linkin Park

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
абе и двата се закон, на исто ниво би ги ставил(мислам на Hybrid Theory и Meteora)
а што се тиче овој новиот албум, почнаа да се искомерцијализираат и, тапа е звукот...
точно... до негде.. сепак на новиот албум имаат добри траки не дека не.. ама не е тоа тоа шо беа хајбрид тиори и метеора...

фејворит трака... With You
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
абе и двата се закон, на исто ниво би ги ставил(мислам на Hybrid Theory и Meteora)
а што се тиче овој новиот албум, почнаа да се искомерцијализираат и, тапа е звукот...
И Метеора е топ , да :)
Ама сепак Hybrid Theory ми остави поголем впечаток :)

Инаку омилена песна ми е By Myself, a богами и Figure.09
 

Voice of Jericho

Twisted Firestarter
Член од
13 септември 2008
Мислења
301
Поени од реакции
137
Ауууу респекат за групава, многу се закон. Јас сум им голем фан, дома ја имам цела дискографија и неколку концерти. Ми се свиѓа стилот на песни кои го создаваат, метал со миксета и рапер убацени. Тие може не се нешо прав метал, а и многу се искомерцијализирани, ама сепак оцена-10ка. :)
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
pa jas gi slusam pesnite zakon se... na 25.02 idat u belgradska arena.
Друже, да не утна тема?! :)

Иначе ај и ја да се изјаснам за групава. ЅВЕРОВИИИ!!! :vozbud::vozbud::vozbud:
Една од подобрите метал групи на сцената. Ај вонт дем ин СК!!! :):):)
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Од кога линкин парк станаа метал ? (па уште и една од подобрите:pos:)
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Неам абер што се, али метал не се, веруј ми .. мислам, покрај толку метал бендови на светов баш овие да бидат едни од најдобрите е лош муабет ...
Али слушај ги, неам нишо против .. нека ти бидат и најдобри !
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Неам абер што се, али метал не се, веруј ми .. мислам, покрај толку метал бендови на светов баш овие да бидат едни од најдобрите е лош муабет ...
Али слушај ги, неам нишо против .. нека ти бидат и најдобри !
Абе друже имаш разни видови на метал. Овие прават еден посебен вид и токму поради тоа ми се свиѓаат. :helou:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Абе друже имаш разни видови на метал. Овие прават еден посебен вид и токму поради тоа ми се свиѓаат. :helou:
Ne se kalsificiraat ni kako nu metal ni kako alternative metal.
Taka da nemozes da kazes deka se metal u nieden slucaj, a osobeno nemozes da kazes deka se edni od najdobrite metal.. bla bla.. posho neznaesh ni dali se metal i so toa gi stavash na ponisko nivo pravite metal bendovi...

Tuku, muabetov mi beshe, Linkin Park se booomba! Extra fraeri, Mr.Hahn e naj odelepen tip na mixeta..Mike Shinoda e eden od retkite raperi sho se za pochit, Chester znae da izvadi odlichen glas vo zivo, duri bolje i od na CD, sho ne e slucaj kaj S.O.A.D od druga strana....chisto davam primer, posho bitno e toa sho si go skuval u studio da znaesh da go interpretirash i na scena.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Ne se kalsificiraat ni kako nu metal ni kako alternative metal.
Taka da nemozes da kazes deka se metal u nieden slucaj, a osobeno nemozes da kazes deka se edni od najdobrite metal.. bla bla.. posho neznaesh ni dali se metal i so toa gi stavash na ponisko nivo pravite metal bendovi...

Tuku, muabetov mi beshe, Linkin Park se booomba! Extra fraeri, Mr.Hahn e naj odelepen tip na mixeta..Mike Shinoda e eden od retkite raperi sho se za pochit, Chester znae da izvadi odlichen glas vo zivo, duri bolje i od na CD, sho ne e slucaj kaj S.O.A.D od druga strana....chisto davam primer, posho bitno e toa sho si go skuval u studio da znaesh da go interpretirash i na scena.
Сакаш да кажеш дека Серж неможе да испее во живо толку добро? За џабе не е петти тенор во свет, не ги рчкај соВад ;)
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Ne se kalsificiraat ni kako nu metal ni kako alternative metal.
Taka da nemozes da kazes deka se metal u nieden slucaj, a osobeno nemozes da kazes deka se edni od najdobrite metal.. bla bla.. posho neznaesh ni dali se metal i so toa gi stavash na ponisko nivo pravite metal bendovi...

Tuku, muabetov mi beshe, Linkin Park se booomba! Extra fraeri, Mr.Hahn e naj odelepen tip na mixeta..Mike Shinoda e eden od retkite raperi sho se za pochit, Chester znae da izvadi odlichen glas vo zivo, duri bolje i od na CD, sho ne e slucaj kaj S.O.A.D od druga strana....chisto davam primer, posho bitno e toa sho si go skuval u studio da znaesh da go interpretirash i na scena.
Си смешал работите , колку и да ги почитуем ЛП морам да кажам дека Честер вади скрим ко пичкица на сцена додека пак Серж е човек кој пеел и ќе пее секаде исто , дал во студио дал во живо :)
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Си смешал работите , колку и да ги почитуем ЛП морам да кажам дека Честер вади скрим ко пичкица на сцена додека пак Серж е човек кој пеел и ќе пее секаде исто , дал во студио дал во живо :)
Ејјј друже не зезај. Многу добар глас вади Честер во живо, а за Серж Танкиан (или како и да се презиваше) не знам пошо не сум го слушал у живо т.е. не сум гледал ниеден концерт на СОАД.
 

ZACKY VENGEANCE

chuck SUCKScorey ROCKS
Член од
25 ноември 2008
Мислења
226
Поени од реакции
16
немам лоши зборови за момциве,
мој омилен бенд.
најдобри песни им се:CROWLING,IN THE END,one step closer,BREAKING THE HABIT,FAINT,NUMB,SOMEWHERE I BELONG,FROM THE INSIDE, BLEED IT OUT,GIVEN UP,WHAT I'V DONE.
кој ги нема слушнато нека ги слушне нема да зажали.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Ејјј друже не зезај. Многу добар глас вади Честер во живо, а за Серж Танкиан (или како и да се презиваше) не знам пошо не сум го слушал у живо т.е. не сум гледал ниеден концерт на СОАД.
Многу пофеминизиран му е гласот во живо отколку во студио :)

 

Kajgana Shop

На врв Bottom