Linkin Park

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Linkin park ми беа првата љубов.Првото цеде што го купив беше од нив и го слушав 40 дена без да го извадам од плеер.Првиот и вториот албум се феноменални,одличен склоп на рок и рап а последниве 2 албума не ми се свиѓаат ич, со исклучок на given up песната е супер.:smir:
 
D

DartWader

Гостин

Оваа трака ме импресионира... скречеви а после гитари :vozbud:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
поради LP почнав да слушам рок/метал, сепак новиот албум не е тоа што LP си беа LP порано...
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
92
Поени од реакции
2
Слушнав од едно другарче дека Честер правел операција на гласни жици и дека гласот веќе.. у аут.. и дека правел и операција на Кичма и дека веќе нема скокање и незнам уште што на сцена и то у аут.. ако знае некој нешо за оваа .. епа нека пише.. епа то :helou:
Правеше операција на гласните жици и операција поради компликации од каснување на пајак:vozbud: Али добар е сеа.
Инаку најинвентивниот бенд во светот..Првите два албума им владеат..One step Closer кога излезе тоа беше стварно нешто..Откако го преслушав и целиот албум едноставно немаат лоша песна!!!И вториот ама не толку како Hibrid Theory..
Останатото т.е. денес е немање повеќе инспирација .. им треба малце одмор.И да вокалот е доста добар..не знам како може да го споредувате со оној на System of a DOwn?? Претерано се различни,плус Честер е многу подобар..И на clean вокал и na Scream..
 

TheSunCries

фак.......i am dead!
Член од
16 јули 2008
Мислења
194
Поени од реакции
5
Правеше операција на гласните жици и операција поради компликации од каснување на пајак:vozbud: Али добар е сеа.
Инаку најинвентивниот бенд во светот..Првите два албума им владеат..One step Closer кога излезе тоа беше стварно нешто..Откако го преслушав и целиот албум едноставно немаат лоша песна!!!И вториот ама не толку како Hibrid Theory..
Останатото т.е. денес е немање повеќе инспирација .. им треба малце одмор.И да вокалот е доста добар..не знам како може да го споредувате со оној на System of a DOwn?? Претерано се различни,плус Честер е многу подобар..И на clean вокал и na Scream..

најинвентивниот бенд во светот?оф,не.
 

TheSunCries

фак.......i am dead!
Член од
16 јули 2008
Мислења
194
Поени од реакции
5
колку да.. ретко кој прави такви комбинации.. од рап и модерен рок.. не зезај..

ајде,не се расправам понатаму,доволна информација ми е што ги сметате за најинвентивниот бенд во светот...зашто?зашто мешале веќе постоечки правци?ха.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
ајде,не се расправам понатаму,доволна информација ми е што ги сметате за најинвентивниот бенд во светот...зашто?зашто мешале веќе постоечки правци?ха.
со тоа добиле нов и необичен правец.. ха.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
со тоа добиле нов и необичен правец.. ха.
не дека измислија топла вода но ми се допаѓа што секој албум и звучи различно и постепено си градат свој автентичен стил, мислам дека никогаш нема да ми се здосадат бидејќи секој албум е ново нешто, така да ќе нема монотоност.
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
92
Поени од реакции
2
ајде,не се расправам понатаму,доволна информација ми е што ги сметате за најинвентивниот бенд во светот...зашто?зашто мешале веќе постоечки правци?ха.
Друже..не мора да си комплетен буквалист..требаше да напишам во последниве години.
Најинвентивен бенд се Pink Floyd секако..
КОј добро ја познава нивната музика знае дека тие дури употребиле и први електронски звуци во своите песни..да не зборувам за нивното творештво..тоа е просто уметност..
:smir:
 

TheSunCries

фак.......i am dead!
Член од
16 јули 2008
Мислења
194
Поени од реакции
5
со тоа добиле нов и необичен правец.. ха.

како може да добиле ново кога направиле фузија на 2 постоечки ствари?и нивното не дека звучи нешто покреативно од самите претходни правци..
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
како може да добиле ново кога направиле фузија на 2 постоечки ствари?и нивното не дека звучи нешто покреативно од самите претходни правци..
фузија од два веке постоечки правец, за да добијат еден Нов правец, не е тоа креативно?

Кога ке споиш црвена и жолта боја добиваш портокалова, тоа е исто така креативно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom