Linkin Park

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
Кога би сакал некој да настапува дефинитивно би биле они. Мислам дека на нивната музика би можело да се направи најголемата шутка во македонија:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
D

DartWader

Гостин
Кога би сакал некој да настапува дефинитивно би биле они. Мислам дека на нивната музика би можело да се направи најголемата шутка во македонија:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Мислиш нешто вакво

Скренаа јапонците :)
 

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
Мислиш нешто вакво

Скренаа јапонците :)
Јапонците можеби сктенале ама замисли коаг ке скренат Македонците


Верувај многу е покрваво во живо!?!?!?!?!?!? ОД ИСКУСТВО
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
Јапонците можеби сктенале ама замисли коаг ке скренат Македонците


Верувај многу е покрваво во живо!?!?!?!?!?!? ОД ИСКУСТВО
леле ама јака пуцаљка беше на архангееееелллллллллл
4 дена после тоа сите коски ме болеа, на убер македонише толку диво беше шо од местото каде што скокав се поместив за 20ина метри поназад и тоа несвесно, и мн ме бендиоса шо беше мн фер
ако некој падне одма го дигаа и тие работи, едно време еден другар му влезе срча во чизмата и овој ја дигна ногата и незнам на кој му текна го дигнаа на раце
лудило беше на архангел
 

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
леле ама јака пуцаљка беше на архангееееелллллллллл
4 дена после тоа сите коски ме болеа, на убер македонише толку диво беше шо од местото каде што скокав се поместив за 20ина метри поназад и тоа несвесно, и мн ме бендиоса шо беше мн фер
ако некој падне одма го дигаа и тие работи, едно време еден другар му влезе срча во чизмата и овој ја дигна ногата и незнам на кој му текна го дигнаа на раце
лудило беше на архангел
Гледам и ти си си поминал суѕпер, КОЈ зане може сме се шуткале а не сме знаеле кој е кој:pos2::pos2:. Али супер беше само се надевам нема да умре во скоро време типот да се исшуткаме на неговата музика уште троа............:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

И за да не биде ОФФТОПИК еве ке речам дека истопто би го правел и на LP. Мислам дека не би престанал да рипам додека не ми падне шеќерот и би се шуткал додека не ми се разминат притисоците:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
Гледам и ти си си поминал суѕпер, КОЈ зане може сме се шуткале а не сме знаеле кој е кој:pos2::pos2:. Али супер беше само се надевам нема да умре во скоро време типот да се исшуткаме на неговата музика уште троа............:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

И за да не биде ОФФТОПИК еве ке речам дека истопто би го правел и на LP. Мислам дека не би престанал да рипам додека не ми падне шеќерот и би се шуткал додека не ми се разминат притисоците:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
и јас сум истиот, ма да на ЛП не е многу музиката за шутка
мене ЛП многу повеќе ме опуштаат, ми го вадат бесот однатре
 

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
и јас сум истиот, ма да на ЛП не е многу музиката за шутка
мене ЛП многу повеќе ме опуштаат, ми го вадат бесот однатре
Вадење бес однатре = шутка

Иако во право си за LP и различната музика која ја прават, дефинитивно Архангел се за нив дедовци со искуство кои можат да направат иста гужва со една десетина од луѓето кои они ги имаат на концерт........:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
ООООО ја БАРАВ ТЕМАВА ! за Линкин Парк немам зборови...според мене имаат најубави ТЕКСТОВИ...чуствата се нај нај најизразени додека не го прочиташ текстот заедно додека трае песната мислам нема да го осетиш тоа чуство...некој убави песни: Bleed it out , I tried so hard , Given up , Numb и уште МИЛИОН !
 

Opsessive fangirl

Безнадежен интелектуалец.
Член од
14 декември 2009
Мислења
291
Поени од реакции
137
Хм, Линкин Парк... Hybryd Theory и Reanimation = најдобри ствари што некад ги издале. И Meteora не беше лош, ама Minutes to Midnight.. не е тоа тоа, иако ја сакам Given Up. Целиот албум е премек за како претходно звучеа, и очигледно е дека сакаа да се пробијат во мејнстримот и успеаја. Ама тоа не го менува фактот дека некогаш правеа супер материјал кој вреди да се слуша :)
 

Prototype

1337
Член од
9 јануари 2010
Мислења
90
Поени од реакции
4
LINKIN PARK RULES!! најдобри песни им се : bleed it out , in the end , numb , we made it , faint , crawling , one step closer.... туку сите се добри :wink:
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Им имам слушано доста постари песни и можам да кажам дека се еден од подобрите бендови кој заслужува почит.
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Numb , Faint , Don't Stay , Pushing me away , By Myself .... Лош Збор да не чуам за ЛП ...... SIMPLY RULZZZ !!!! :))))
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Не спорам дека се добри музичари но нивниот стил воопшто не го сакам......
 
Член од
12 март 2010
Мислења
389
Поени од реакции
42
Најдобра активна група според мене. Албумите Meteora и Hybrid Theory се закон. Штета што не продолжи соработката со Don Gilmore кој ги продуцираше овие два албума и на Minutes to midnight па песните во него се "помеки". Инаку да Linkin Park знаат да го извадат бесот од мене и се надевам дека нема да не одмине секоја нивна турнеја и дека ќе ги видам додека не сум престар за шуткање :)
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Воскресение.

Ова од новиот албум што ќе искочи на 26ти овој месец.
Се надевам дека ќе биде по хард од ова и да не биде како thousand suns.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom