Lidl маркети и во Македонија

Дали сте за отварање на Lidl маркети во Македонија?


  • Вкупно гласачи
    225
Член од
21 мај 2012
Мислења
330
Поени од реакции
104
Кај нас единствена придобивка од Лидл е дека дават одлични плати. Друго ништо
 
Последно уредено:

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Кај нас единствена придобивка од Лидл е дека дават одлични плати. Друго ништо
Никој не го интересира кои се придобивките од Лидл во Татаристан.

Мислам дека и никој не го интересира дека никој не го интересира.
До толку сте умрени.
 
Член од
21 мај 2012
Мислења
330
Поени од реакции
104
Никој не го интересира кои се придобивките од Лидл во Татаристан.

Мислам дека и никој не го интересира дека никој не го интересира.
До толку сте умрени.
Интересират се бе д'рт келеш, пукај се... не се сите као тебе хејтери
 
Последно уредено:
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Да, важи дека 850 евра добиваат тие на каса :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.923
Поени од реакции
10.553
Објавија порталиве дека Лидл се регистрирал кај нас а ке биде воден од бугарска филијала
штом е од централен регистар објавено сигурно е точно
мислам дека никаде до сега немаат отварано у молови и претежно си градат објекти надвор од градовите така да моја прогноза е некаде во општина Илинден
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Објавија порталиве дека Лидл се регистрирал кај нас а ке биде воден од бугарска филијала
штом е од централен регистар објавено сигурно е точно
мислам дека никаде до сега немаат отварано у молови и претежно си градат објекти надвор од градовите така да моја прогноза е некаде во општина Илинден
Се надевам ќе градат и во други градови низ Македонија. Кога бев во еден од Lidl маркетите во Грција едно лето ми се допадна делот со лебови и пецива беше доста убаво среден хигиенски за самопослужување. Во Грција сум бил и во друг Lidl маркет но колку шѕо приметив се зависи понудата и на кое место е маркетот. Во едниот кај што бев тој што го спомнав со лебовите имаше доста голема понуда додека еден друг немаше толку голема понуда избор храна и други работи.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.923
Поени од реакции
12.417
Остварен 20+ годишниот сон на Македонецот. Туристичките агенции во паника, со каква ли понуда ќе излезат за летово после овој шок? Може и субвенции ќе побараат.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Без заебанција, ако ја имаат истата понуда и тактика ко овде во Германија ќе направат ршум. Каде на друго место ќе најдеш пудинг без јаглехидрати со 20г протеин и 150 калории на 200г, сладоледи со слични вредности итн за пристојна цена? Се што имам мускул во телово е од Лидл. Да не збориме за интернационална храна, ко ќе донесат тие полжавите, фонду итн. за француска седмица џоа Париз ќе сме, боемски живот за мали пари.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
270
Поени од реакции
190
Сум за и за не... Бидејќи знам дека доколку се отвори нема храната да е со ист квалитет како другите земји, и нормално да се спрема наш стандард производите
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Сум за и за не... Бидејќи знам дека доколку се отвори нема храната да е со ист квалитет како другите земји, и нормално да се спрема наш стандард производите
Па ако се како во Германија со цените, ќе бидат како наш стандард производите :D

Не гледам некој посебен бенефит од нов ланец на маркети, коа овие постоечкиве кај нас не ги бива :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom