Lenny Kravitz во Охрид на 03.08.2008

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
Се поизвесно е дека ќе го гледаме Лени во живо :vozbud:

Авалон разгледува можни локации за концерт на Лени Кравиц во Охрид !
Во завршна фаза се подготовките за спектакуларниот концерт на мега ѕвездата Лени Кравиц кој е планиран за 3-ти август. Претставници на „Авалон“ продукција кои имаат потпишано договор со Лени Кравиц, вчера беа во посета на Охрид каде ја разгледаа спортстката сала „Билјанини извори“, како една од алтернативните локации за одржување на концертот......
Тука сме со цел да ги согледаме сите можни технички услови за организација на најавениот концерт на Лени Кравиц ова лето, ни изјавија од екипата на Авалон, која вчера ја затекнавме во спортската сала „Билјанини извори“.

Гостувањето на Лени Кравиц во Охрид како дел од неговата светска турнеја би значело премногу за нашата држава. Да влеземе во светската турнеја на Лени кој гостува во најпознатите светски метрополи и туристички места би било голема промоција и голем успех не само за Охрид, туку и за Македонија“, велат од Авалон. Оттаму појаснуваат дека условите за настап на Лени Кравиц во Македонија се преголеми. Барањата на такви ѕвезди се огромни, бидејќи зад Лени стои голема продукција која доаѓа со неколку шлепери опрема и затоа дојдовме во Охрид да ги согледаме условите. Шансите се огромни, но ќе потенцирам „Авалон“ потпиша договор со агенцијата на Лени за еден концерт на 3-ти август, сепак мора да бидеме реални и да ги согледаме сите аспекти, но се надеваме дека концертот ќе го направиме во Македонија, а не во некоја од соседните земји“, ни изјавија дечките од Авалон.

Концертот на рок музичарот Лени Кравиц кој зад себе има дузина мега хитови кои царуваа на светските топ листи ќе биде музички настан број еден во регионот ова лето. Доколку тој се реализира во Охрид, тоа ќе биде огромна афирмација на градот како светска туристичка дестинација.
the source
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Lenny Kravitz дефинитивно во Македонија

Lenny Kravitz дефинитивно, ќе настапи во Македонија. Авалон Продукција одлучи дефинитивно, концертот на екстра популарната мега звезда Lenny Kravitz да се одржи во Охрид на 3ти Август на стадионот Биљанини Извори. Поради фактот што сите прогресивни сили во Македонија се борат да докажат дека и Македонија е свет се одлучи македонскиот народ да види еден светски концерт притоа во втор план ставајќија далеку поисплатлива варијанта концертот да се прави во Албанија во едно приморско место.

Голема благодарност до спонзорите кои ги прифатија сите аргументи дека Lenny Kravitz мора и треба на 3ти август кога Македонија го слави Илинден да настапи во Охрид. На почетокот на Јуни месец на пресконференција ќе бидете информирани за цената на влезниците и сите детали околу дефинитивно најголемото шоу кое и следува на Македонија.

 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Чкарт Чкарт Чкарт.....Мало е Билјанини Извори за Лени, и колку ќе биде карта колку ќе грака на микрофонот? Да не испадне ептен 1000 денари карта петнаес минути пеење од кои 6 минути Јас ја шакам Македоунија
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Чкарт Чкарт Чкарт.....Мало е Билјанини Извори за Лени, и колку ќе биде карта колку ќе грака на микрофонот? Да не испадне ептен 1000 денари карта петнаес минути пеење од кои 6 минути Јас ја шакам Македоунија
Лени не е Ханка Палдум.

Ќе биде супер.
 
Член од
14 февруари 2007
Мислења
108
Поени од реакции
13
Јас мислам Лени треба да дојде со добро обезбедување, оти ние жеништава сме луди, може да биде силуван.
Јас сакам да одам, ама има време ќе размислам. Мислам пред се заради музиката, немам јас задни намери кон Лени де. Лажам. :vozbud:
 
Член од
14 февруари 2007
Мислења
108
Поени од реакции
13
Па да, изгледа тоа е пологично. Ај да не почнам да опишувам сега, нема смисла. :wink:
Како и да е, навистина ми се допаѓа музиката на Лени, си го почитувам човекот, посебно гласот. Мислам дека вреди да се отиде, ќе биде добро.
 
Член од
2 февруари 2008
Мислења
28
Поени од реакции
5
:vozbud:Definitivno odam,Leny is my switie:vozbud:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Чкарт Чкарт Чкарт.....Мало е Билјанини Извори за Лени, и колку ќе биде карта колку ќе грака на микрофонот? Да не испадне ептен 1000 денари карта петнаес минути пеење од кои 6 минути Јас ја шакам Македоунија
Дека е мало местото - е.
Дека картата ќе е скапа - ќе е.
Дека е во ред тоа - е.
Дека ќе грака на микрофон - не. Аман Точкест, за Лени се зборува, не за Ноне!
И да, и да е 1000 денари за петнаесет минути - јас ќе одам.
Толку голема работа, вака не треба да се искоментира.
 
Член од
2 февруари 2008
Мислења
28
Поени од реакции
5
ja bi dala i 10.000 denari za Kravitz:vozbud:
 
Член од
18 ноември 2005
Мислења
271
Поени од реакции
4
Ima li nekoj informacii kolku ke e kartata i dali se pusteni vo prodazba??
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.394
Поени од реакции
7.641
Ima li nekoj informacii kolku ke e kartata i dali se pusteni vo prodazba??
Тоа ќе се знае кон крајот на месецот, евентуално почетокот на Јули. Најчесто продажбата на карти започнува месец дена пред одржувањето на концертот.
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Pa kaj nas neznam kolku ke bide kartata ama vo bugarija e 1500 den pocetna cena a 2000 na vlez:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom