Legion

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Најдобрата сцена у понова историја на тв серии!!!!


Исто така, Лиџн го има еден од најдобрите негативци воопшто, факинг Фарук еј! Ѕверштина! Не можеш да не го сакаш. Дејвид си развали како и обично, страшно глуми Ден значи, да не бев ветена за Кавил, одма за него идев.

Финалево гори, 10/10 и ни децимала помалку :love:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Oh, how the tables have turned!

Какво финале, каков build up, каков character development, како истото одглумено... занемев. Али гестикулирав како фока на сонце, у еден момент треснав по маса ради глупата ЖЕНА Сид. Јес да Фарук ја извози и дури Дејвид под негова контрола убиваше, али у тој момент коа бидуваше класична ЖЕНА ми идеше со штрафцигер у уво да си пенетрирам.

Најнезаменлив supervillain origin in the making, а мислам и каков резултат очекуваш кога мутант со супермоќ на Бог и ментална нестабилност која единствена константа му е љубовта, за таа истата да ти постави ултиматум going full on minority report on you и се заканува со лекови или убиство за кое впрочем веќе повлече шкрапало еднаш. Only a Syd/Sith deals in absolutes. Иронично нали. Технички не те силува пошо скокаше сама у ваздух! Али нејсе, таа сива зона е совршена за создавање негативец кој е само good person and fucking deserves love! :place:Сега соочете се со последиците у комбо со природната налудничнавост на Одри Плаза. Сакам апокалипса сценариo следна!

Инаку тоа со personality disorder-от мене не ми е баш баш дисордер, иако така е прикажано а ко шо читам и у стриповите. Тоа ти е исто ко кај секој нормален, како и кај нас, размислувањето у глава, тежнеење кон добро или лошо и внатрешната секојдневна борба при нашите избори и акции, само што мозокот на Дејвид е нешто налик оверклокуван 8ма генерација и7ка у споредба со нашите чипови-за-бејсик-калкулатор и сето тоа е амплифицирано кај него. Divad тоа секако мајторски го изведе последните две епизоди, гледаш и те фајќа анксиозност од самиот поглед што го има, у комбијација со незаменливиот избор на музика и о, таа нивна уникатна визуелност - о р г а з а м серија, о р г а з а м.





:bravobe:
 
H

HoT _iCe

Гостин
Back to square one baby!
Дефинитивно една од најдобри серие у заѓно време, тамн кд квалитет почна да опада и све едно исто срање да се снима, еве ги браќа Легион сас генијалност, креативност и визуелност на нивоУ.
Колко ми се свиѓаше крај само, некој ќе вика lazy writing ама сматрам дека овој беше најидеалан крај за овуј сезону ипак и у комикс Легион е негативац, лудак што неможе да се контролира сам себе, еве га добивамо га у ефект и у најаву за наредну сезону. И тој како само поступно, полка, плански се претвараше од протагонисту у негативца овуј сезону док ни сам не беше свесан, самото знање и доживување дека и без Фарука е исто нестабилан, сас гласови, налудничав беше епик. Главно driving force му е љубав и се осеќа предаден од жену што му е едини мотиватор да биде нормалан, да биде под контролу, толко гу сака што и он како Фарука почна да гу манипулира на крај кд виде дека гу губи, само за да гу добие назад. Значи не знам, нешто најбоље е серија јебеш му матер.
И на крај само ќе кажу, визуелност, глума и саундтрак за сваку епизоду и слично е за Оскар, Емиња и не знам што, како те само уживуе серија леле.
Хајпнат сам за наредну сезону David vs Div3/Farouk! <3
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Стварно не знам како може некој да не ја сака серијава, посебно па кога ќе слушнам од луѓе кои сакаат суперхеројски филмови и читаат стрипови дека серијава многу била комплицирана, не знаеле што гледаат. Ок, глупи сте, чао.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Страшно добар, како и увјек, почеток на сезоната со тоа девојчето, какво само отварање, треба и останатите серии да се угледаат како се почнува сезона. Штета што е последна.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Страшно добар, како и увјек, почеток на сезоната со тоа девојчето, какво само отварање, треба и останатите серии да се угледаат како се почнува сезона. Штета што е последна.
Ne znaev deka e posledna sezona...

Ali normalno e, epten ke stane overpowered za da se nosi so marvel univerzumot.

Falat mi analizite i dolgite postovi na @Ендорфиниус, so ogled na toa deka e posledna sezona mislam e vo red tuka da vmesame istorijata na legion od stripovite. Ili da terame do kraj na sezona prvo, bidejki kreatorite kazaa idele striktno po stripovite..

Stiskam palci nekoj od pobitnite xmen da se pojavi na kraj. :D
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
ептен добра првава епизода, ама for the love of god, мора да намалат на музичките видеа...секоја втора сцена е трипи музички спот...малце заморува..

Ноа Хаули сакал и Доктор Дум мјузикал да го прави..
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Lele kinenje epizodata...

received_521896545221249.png
 
H

HoT _iCe

Гостин

Никад не сам уживаја повише у нешто што неможу нити да га разберу, нити да га сфату а да ме вози максимално, am i fucking bat shit crazy.
Ако некој случајно е забравија на серију, да ви биде срам, визуелно, естетски, свакако е нешто најбоље што се десило и цела weirdness што гу прати серију е нешто неописиво, како да си под некој опијат, појма немаш што се дешава ама препушташ се на момент. :D
<3 legion and noah, thank you
 

Kajgana Shop

На врв Bottom