League of Legends

H

HoT IcE

Гостин
Нова сезона, хо хо!

Прва партија - пошто сакам сезонава main role да ми биде супорт, земав супорт Карма. И што се случи? Двајца од тим умреа од фидање и имав кери со suicidal tendencies. Играње соло ранкед и супорт? Никако.
Следна партија зимам Ноктурн(омилен херој а и воедно по звање сум џанглер) и одма 14/2 соло кери. Ганк - објектив, ганк -објектив и сам ја тепав партијата и покрај тоа што топ и мид од мојот тим фидаа како за село во Африка.
Идеме јако!
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.313
Поени од реакции
2.834
Lux ми е Ок херој и Jinx. До сега и со Braun мислам беше имам играно и до сега добро ми оди. Али со Еш најмногу кинам, ја увежбав ептен. Со Lux ми оди добро кога покрај мене има уште еден партнер има до мене.
 
E

Epsilon

Гостин
Lux ми е Ок херој и Jinx. До сега и со Braun мислам беше имам играно и до сега добро ми оди. Али со Еш најмногу кинам, ја увежбав ептен. Со Lux ми оди добро кога покрај мене има уште еден партнер има до мене.
Лукс ти е мид херој. :D

Иначе Лукс се игра и сапорт, ама ретко.
 
R

red.devil

Гостин
Lux ми е Ок херој и Jinx. До сега и со Braun мислам беше имам играно и до сега добро ми оди. Али со Еш најмногу кинам, ја увежбав ептен. Со Lux ми оди добро кога покрај мене има уште еден партнер има до мене.
Ептен ме занима што ја билдаш Лукс. :Д
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.313
Поени од реакции
2.834
Ептен ме занима што ја билдаш Лукс. :Д
Што знам гледам други кога играат и ми изглеа добра. Така да пробав со неа ама сега не ми ја дава како избор и си се вратив на Еш. Инаку сакам да си експериментирам. Инаку доколку играш со еден ист херој нешто се билда плус или како оди тоа?
 
H

HoT IcE

Гостин
more info?
и ја сум toxic , флејмам коа губам а не ме ни опоменале до сега, а камо ли перма бан...
Директен бан, без никакви санкции и рестрикции пред тоа.
Ама сам си го барав на некој начин, знаев дур имам акаунт ќе ја играм и така :D
Све најубави им посакував секој гејм, ракови, пирамиди да серат и така.
 
H

HoT IcE

Гостин
Која случка се деси на едно пријателче. Го банираа овој и зема купи друг акаунт од некое дете од онаа група ЛОЛ МК што е на фејсбук. И се убаво, се договориле за цена, му дал овој пари, смениле е-маил и пасворд на лице место и играл овој на акаунтот 2 недели. И вчера гледам слика на фејсбук ставил дека јадел перма а знам дека не е токсик и го прашав зошто. Ми рече дека изел перма ради тоа што го купил акаунтот. Ама најакото е што перма изело и тоа дете што му го продало акаунтот, тоа детиште им пишало меил на супорт на Риот дека акаунтот му бил хакнат ау сакал да го врати и овие и двајцата ги банирале :pos:
Иначе, го банирале тоа детето откако овај им пратил чат лог кај се договарале да му го продаде акаунтот пошто бил нервозен што детето сакало да го заебе ем пари ем акаунтот и овој мангуп да излезе и тој го пријавил. Абе умрев од смеење ко ми раскажуваше ама сега е ем без 2к ем без акаунт.:pos::pos:
 
E

Epsilon

Гостин
Која случка се деси на едно пријателче. Го банираа овој и зема купи друг акаунт од некое дете од онаа група ЛОЛ МК што е на фејсбук. И се убаво, се договориле за цена, му дал овој пари, смениле е-маил и пасворд на лице место и играл овој на акаунтот 2 недели. И вчера гледам слика на фејсбук ставил дека јадел перма а знам дека не е токсик и го прашав зошто. Ми рече дека изел перма ради тоа што го купил акаунтот. Ама најакото е што перма изело и тоа дете што му го продало акаунтот, тоа детиште им пишало меил на супорт на Риот дека акаунтот му бил хакнат ау сакал да го врати и овие и двајцата ги банирале :pos:
Иначе, го банирале тоа детето откако овај им пратил чат лог кај се договарале да му го продаде акаунтот пошто бил нервозен што детето сакало да го заебе ем пари ем акаунтот и овој мангуп да излезе и тој го пријавил. Абе умрев од смеење ко ми раскажуваше ама сега е ем без 2к ем без акаунт.:pos::pos:
Шо акаунт че беше то бе 2илјади?
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.313
Поени од реакции
2.834
А шро е со руне страните. Уште не ми дало ништо. Со победи ги даваат или? И приметив после имато ми излага друго име KN99 мислам беше. Као група некоја. Најверојатно ме додал некој или е нешто друго тоа?
 
E

Epsilon

Гостин
А шро е со руне страните. Уште не ми дало ништо. Со победи ги даваат или? И приметив после имато ми излага друго име KN99 мислам беше. Као група некоја. Најверојатно ме додал некој или е нешто друго тоа?
Тоа руни страни, си билад пример за ад, ап, тенк, им разни работи шо можеш да си ги купиш, значи имаш бесплатни мислам 2 страни такви, после ако сакаш уште една страна, си ја купуваш 6300,а руните зависи од квалитето на руната и цената. :)

А тоа името што ти е дополнително имаш влезено во некој клан, група.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.313
Поени од реакции
2.834
Тоа руни страни, си билад пример за ад, ап, тенк, им разни работи шо можеш да си ги купиш, значи имаш бесплатни мислам 2 страни такви, после ако сакаш уште една страна, си ја купуваш 6300,а руните зависи од квалитето на руната и цената. :)

А тоа името што ти е дополнително имаш влезено во некој клан, група.
Да две страни имам само дали руне се добиваат само со купување или има и друг начин?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom