LCD телевизори

Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Dali nekoj ima montirano tv na zid so gips karton? Mojot zid e so gips karton i neznam dali ke moze da go montiram.
 

DEVIN

Super Сasual Dating - Actual Girls
Член од
30 јуни 2015
Мислења
176
Поени од реакции
51
Dali nekoj ima montirano tv na zid so gips karton? Mojot zid e so gips karton i neznam dali ke moze da go montiram.
според мене, ќе мораш да избушиш директно во металните профили, зашто тие се носачи за ѕид со гипс картон.
не верувам дека е добра идеја во шуплина со типла за гипс картон да стои тв.
кога тогаш ќе попушти...
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Dali nekoj ima montirano tv na zid so gips karton? Mojot zid e so gips karton i neznam dali ke moze da go montiram.
Може без проблем.
На работа имаме неколку прилично големи телевизори што ни се закачени на гипс картон.
Држачот на метални типли во гипсот и нема гајле. 100% проверено.
Вака нешто доаѓа кога ќе отвори типлата.
11.jpg
Јави се во Кнауф за типливе (кај нас тие местеа) или други фирми и ќе средиш работа.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Sony 65ka X90J za 63000 mozam da go zeam.
Ima neso bolje za ovaa cena? Ne gejmam taka da ako ima neso bolje picture wise po cena na gaming frejmrejtoi au, ill take it.

Suggestions?
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
Член од
7 април 2015
Мислења
2.649
Поени од реакции
1.538
Sony 65ka X90J za 63000 mozam da go zeam.
Ima neso bolje za ovaa cena? Ne gejmam taka da ako ima neso bolje picture wise po cena na gaming frejmrejtoi au, ill take it.

Suggestions?
Тоа е повеќе гејминг телевизор, за тие пари само Наноцелл од ЛГ со таа дијагонала, ова од линкот е 9 серија но имаш и 8 серија поевтина во нептун.
 
Член од
7 септември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
243
Sony 65ka X90J za 63000 mozam da go zeam.
Ima neso bolje za ovaa cena? Ne gejmam taka da ako ima neso bolje picture wise po cena na gaming frejmrejtoi au, ill take it.

Suggestions?
цената е супер, така да земај слободно, истиот модел го имам, нема да најдеш подобро а да не е олед, посебно не за таа цена/големина, ако земаш олед тогаш веќе ЛГ Ц1 или Ц2 серија барај.
 
Член од
12 август 2012
Мислења
317
Поени од реакции
100
Здраво, дали некој го има овој телевизор и да ми каже како е задоволен.
1653984874800.png
 

DEVIN

Super Сasual Dating - Actual Girls
Член од
30 јуни 2015
Мислења
176
Поени од реакции
51
Здраво, дали некој го има овој телевизор и да ми каже како е задоволен.
Прегледај го приврзокот 334094
Јас го имам 50 инчниот модел TCL C725. По долго размислување за каков тв да купам за околу 500е, се одлучив за него. За тие пари не верувам дека ќе добиеш тв со подобар квалитет. Солиден тв, мојот модел е со вграден surround bar Onkyo, Android, Voice Search. Има добра слика секако како и сите тв денес, само според мене треба многу подесувања да се променат за да се гледа најдобрата слика, инаку фабричките подесувања нудат премногу процесирана слика која воопшто не е добра за око. Нема local dimming што е мала маана кога се гледа тв во целосна темница, но за тие пари нема модел што нуди подобра слика. Има одлично осветлување, одлични бои.

Ако не ти е важен тој вграден surround Onkyo систем, би те советувал да си земеш P725, речиси истиот тв само поевтин.
 
Член од
12 август 2012
Мислења
317
Поени од реакции
100
Јас го имам 50 инчниот модел TCL C725. По долго размислување за каков тв да купам за околу 500е, се одлучив за него. За тие пари не верувам дека ќе добиеш тв со подобар квалитет. Солиден тв, мојот модел е со вграден surround bar Onkyo, Android, Voice Search. Има добра слика секако како и сите тв денес, само според мене треба многу подесувања да се променат за да се гледа најдобрата слика, инаку фабричките подесувања нудат премногу процесирана слика која воопшто не е добра за око. Нема local dimming што е мала маана кога се гледа тв во целосна темница, но за тие пари нема модел што нуди подобра слика. Има одлично осветлување, одлични бои.

Ако не ти е важен тој вграден surround Onkyo систем, би те советувал да си земеш P725, речиси истиот тв само поевтин.
Фала,каде го купи дали само во Setec ги има или и на др места за да споредам понуди.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.649
Поени од реакции
1.538
По мене малку се прескапи кај нас ТЦЛ, во САД се алтернатива на Сони, ЛГ, Самсунг, како поефтин избор на телевизор, за евтини пари да земеш нешто многу добро. Но кај нас не се толку поевтини од светото тројство на телевизори ССЛ. Пример Сони за 45 илјади во Анхоч, или 39 за 43инчиот модел.
 

DEVIN

Super Сasual Dating - Actual Girls
Член од
30 јуни 2015
Мислења
176
Поени од реакции
51
Фала,каде го купи дали само во Setec ги има или и на др места за да споредам понуди.
Да, во Setec го купив, немаше TCL на друго место...
Провери во Ksamili, во Тетово.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
По мене малку се прескапи кај нас ТЦЛ, во САД се алтернатива на Сони, ЛГ, Самсунг, како поефтин избор на телевизор, за евтини пари да земеш нешто многу добро. Но кај нас не се толку поевтини од светото тројство на телевизори ССЛ. Пример Сони за 45 илјади во Анхоч, или 39 за 43инчиот модел.
TCL го има во Сити Мол и ако купиш кај нив TCL TV и гратис следува TCL саундбар , а јас пропуштив прилика а во сетек купив TCL 7xx не ми текнува модел , а во Сити Мол има специјална продавница само за TCL модели

Sent from my SM-N986U using Tapatalk
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.647
LG OLED 48C24LA

Nekoe vreme mi e favorit i sega dojde vreme za kupuvanje
Da gledam nekoj sony za tie pari 1100eur ili nesto podobro od ovoj dokaj 1k? 50inchi max.

striktno za gaming i netflix
 

Kajgana Shop

На врв Bottom