LCD телевизори

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
А нешто не ти работи?
Ти затребале апдејти...
Пример за гледање IPTV.
1. Овие што имаат понови модели можат да си бираат сабтитлови, а кај мене не може.
2. Некоја апликација ако има понова верзија морам прво да ја деинсталирам рачно за да инсталирам понова верзија а тоа е бидејќи нема веќе апдејти, порано ми даваше инфо тв -то и со еден клик ја апдејтирав.
etc....
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Пример за гледање IPTV.
1. Овие што имаат понови модели можат да си бираат сабтитлови, а кај мене не може.
2. Некоја апликација ако има понова верзија морам прво да ја деинсталирам рачно за да инсталирам понова верзија а тоа е бидејќи нема веќе апдејти, порано ми даваше инфо тв -то и со еден клик ја апдејтирав.
etc....
Хм , ај пробај да одиш во официјална страница за LG и таму барај најнова WebOS верзија фримваер и рачно да апдејтираш во ТВто


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Хм , ај пробај да одиш во официјална страница за LG и таму барај најнова WebOS верзија фримваер и рачно да апдејтираш во ТВто


Sent from my iPhone using Tapatalk
на претходната страна постираше линк @xope , 02/06/2018...само samsung му е мајката....
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
на претходната страна постираше линк @xope , 02/06/2018...само samsung му е мајката....
аха самсунг доживотна подршка даваат, уствари и не мора апдејт на самсунг затоа што соврешено работат уште од првиот ден :tapp:

сите се бе исти, само гледаат нова серија да исфрлат на пазар, само да се шитка роба, а старите серии брзо ги забораваат
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
аха самсунг доживотна подршка даваат, уствари и не мора апдејт на самсунг затоа што соврешено работат уште од првиот ден :tapp:

сите се бе исти, само гледаат нова серија да исфрлат на пазар, само да се шитка роба, а старите серии брзо ги забораваат
Не знам...Јас мислев дека овие се поасални :unsure:....али јбг...затоа најдобро е да се купи некој тв со добри квалитети во смисла на слика (ова - она) пример Grundig со поголема дијагонала...кои се покажале како поиздржливи...и еден добар android box.... па после од ова смарт - тевеата, нека вадат секој ден нова серија...
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2016
Мислења
122
Поени од реакции
31
Zdr dq prasam imam tel elektra eden e sega sakam da logiram na gmail i go pisuvam emailot i lozinkata i mi veli ne se tocni a pak nema ni opcija nov da registiram ako znae nekoj neka mi pise
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Zdr dq prasam imam tel elektra eden e sega sakam da logiram na gmail i go pisuvam emailot i lozinkata i mi veli ne se tocni a pak nema ni opcija nov da registiram ako znae nekoj neka mi pise
адроид ли е тоа. види во accounts да не стои gmail, ако има избриши го.
или напрај му ресет па почни одново.
 
Член од
1 декември 2019
Мислења
2
Поени од реакции
1
4-5 godini koristam ST televizor od 32 inci i sum zadovolen. Gledam setec imaat eftini ST televizori od okolu 40 inci. Dali nekoj ima iskustvo so vakov? Ne mi se potrebni nekoi napredni opcii, samo da ima dobra slika na televizija.
 
Член од
16 јануари 2016
Мислења
122
Поени од реакции
31
адроид ли е тоа. види во accounts да не стои gmail, ако има избриши го.
или напрај му ресет па почни одново.
Da da android e ama nema nisto samo sing in pisuvam email i pasvord toj sto mi e i ne biva probav da napravam drug ama ne biva a koga vleguvam na google tamu se logirav ama dzabe e ne mi se okl ni yotube ni playstore soznam
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
243
Поени од реакции
323
4-5 godini koristam ST televizor od 32 inci i sum zadovolen. Gledam setec imaat eftini ST televizori od okolu 40 inci. Dali nekoj ima iskustvo so vakov? Ne mi se potrebni nekoi napredni opcii, samo da ima dobra slika na televizija.
Прво мислење и одма фалба а ;) Позната тактика на сетек е ова.
А да заборавив да кажам. Телевизорите не ги бива.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Samo razgleduvam televizori. Imam budjet okolu 200 evra, jbg. Ako mozes preporacaj mi druga opcija.
hitachi, vivax, бар тие во буџет делот се поквалитетни. Оние измислените брендови како ST, Fuego, Neo итн не ги ни гледај. Никој не е одговорен за нив, никој не дава подршка, никој не ги афирмира. Порачај од кина роба кажи им што лепенка да стават и наредена работа. Кој ги прави и што хардвер има внатре ни тие што ги набвуваат не знаат.
 
Последно уредено:
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Samo razgleduvam televizori. Imam budjet okolu 200 evra, jbg. Ako mozes preporacaj mi druga opcija.
Си имал среќа да ти се погоде. Иначе ST не постојат како бренд, тоа се само кинески Ш-класа делови спакувани у цел ТВ со име кое си го бара увезувачот, у вај случај сетец.
Поарно погледни ги овие два модела у Нептун. Хитачито е 2000 ден над твојо буџет, ама е смарт, има 3xHDMI и подржува DTS аудио.
Грундиг е 1000 ден поефтин, ама не е е смарт, има 1xHDMI и исто подржува DTS. И двата модела се у соптвеност на Vestel чии фабрики прават телевизори со добар квалитет у однос на цената. Јас веке имам хитачи 5 години и нема гајле. Само јас за разлика од тебе сега ќе одам на 4К ТВ 55 инча Самсунг.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.156
Поени од реакции
1.376
4-5 godini koristam ST televizor od 32 inci i sum zadovolen. Gledam setec imaat eftini ST televizori od okolu 40 inci. Dali nekoj ima iskustvo so vakov? Ne mi se potrebni nekoi napredni opcii, samo da ima dobra slika na televizija.

Јас имам многу позитивно искуство со СТ, веке 2 години ги имам 3 ТВа, Еден е 55 инчи 4К Андроид речиси не се гаси, во детската соба 32 инчи обичен и уште 1 32 инчи Андроид. Сите работат беспрекорно, има апдејти преку ВиФи сликата не е полоша од фалените вестел ТВа. Овие кои тврдат дека се ѓубре нити имале дома СТ ниту имат појма какви се, ама имаат мерак да плукаат. Одма да кажам ниту имам врска со сетек ниту ми е гајле за нив.
Значи ТВто е солидно, еден куп андроид АПП имам се работи ОК, 4К фимови тера, не го споредувам со Самсунг сони ЛГ ама вестел ТВата не се ништо подобри. Гаранција има СТ 5 години. Ја пратам темата и има поплаки за ЛГ Самсунг понекои расипани значи не биле ни тие чудо технике само од Сони никој не се пожалил

А да, на еден од нив батерии за далјинецот му сменав и тоа е се
 

Kajgana Shop

На врв Bottom