LCD телевизори

Член од
24 јули 2008
Мислења
666
Поени од реакции
134
Треба и од А1 да продолжувам договор па дали имаат нешто вредно од страна на ТВ? Од таму би зел и малку поскап ама којзнае дали чинат тие модели што ги имаат :D на пример овај
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Треба и од А1 да продолжувам договор па дали имаат нешто вредно од страна на ТВ? Од таму би зел и малку поскап ама којзнае дали чинат тие модели што ги имаат :D на пример овај
Со Samsung нема промашај.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Овај модел што го споделив, добар е за тие пари? Не можев да најдам која година е.
Несум сигурен ама мислам дека е 2018та. Samsung обично се држат со квалитет.
Еве ти линк со спецификации. Со VA панел е , тоа значи дека има супер слика. Другар мој мислам дека го има истио модел од 49 или 50 инча.
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
666
Поени од реакции
134
Несум сигурен ама мислам дека е 2018та. Samsung обично се држат со квалитет.
Еве ти линк со спецификации. Со VA панел е , тоа значи дека има супер слика. Другар мој мислам дека го има истио модел од 49 или 50 инча.
Фала за инфото, мислам тој да го земам бидејќи ќе го земам на рати......26 000 ќе го платам.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Фала за инфото, мислам тој да го земам бидејќи ќе го земам на рати......26 000 ќе го платам.
На другар ми мислам дека беше 7092 модел, ама сигурно е мала разликата у процесоро , процентуална.
 
Член од
17 март 2017
Мислења
315
Поени од реакции
513
Здраво дечки,сакам да земам 32" тв,за цената се мислам измеѓу Fuego,ST или VIVAX.Мислења,искуства некој со овие марки?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Здраво дечки,сакам да земам 32" тв,за цената се мислам измеѓу Fuego,ST или VIVAX.Мислења,искуства некој со овие марки?
Топ се сите, нема да погрешиш. За тетка ми и тетин ми земав Фуего, се немаат пожалено 2 години, СТ земав за баба ми пред една година се е океј а ВИВАКС има другар од Маџар Маало 8 години и срча му е уште.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Здраво дечки,сакам да земам 32" тв,за цената се мислам измеѓу Fuego,ST или VIVAX.Мислења,искуства некој со овие марки?
od tie trite jas bi odel na vivax. sepak se izgraden brend za razlika od drugite dve koi se samo nalepnici.
 
Член од
29 септември 2019
Мислења
20
Поени од реакции
8
zdravo da prasam predlog za TV da napomenam od 65" do 75" makar sto poveke bi preferiral 75 da ne e preskap inace se uste go imam grundig 5-6 god perfektno raboti full hd smart 55ka i sum prezadovolen osven smartot sto zaebava odvreme na vreme mora da se iskluci od struja za da proraboti
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Топ се сите, нема да погрешиш. За тетка ми и тетин ми земав Фуего, се немаат пожалено 2 години, СТ земав за баба ми пред една година се е океј а ВИВАКС има другар од Маџар Маало 8 години и срча му е уште.
За Филипс што ќе кажеш?
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.356
Поени од реакции
3.130
Поздрав,
Имам lg smart tv модел 32lb5800 -zm го користам долго време и до сега си работи ок. Претходно нон стоп имаше апдејти, сега стап, т.е. ништо, веќе година дена.
Па, ако некој има ваков тв или знае нешто околу ова, нека пише, до тв - то ли е или толку со апдејти за овој модел кој е прилично стар.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Поздрав,
Имам lg smart tv модел 32lb5800 -zm го користам долго време и до сега си работи ок. Претходно нон стоп имаше апдејти, сега стап, т.е. ништо, веќе година дена.
Па, ако некој има ваков тв или знае нешто околу ова, нека пише, до тв - то ли е или толку со апдејти за овој модел кој е прилично стар.

последното е ова. обично 2-3 години максимум и толку ја баталуваат серијата
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Поздрав,
Имам lg smart tv модел 32lb5800 -zm го користам долго време и до сега си работи ок. Претходно нон стоп имаше апдејти, сега стап, т.е. ништо, веќе година дена.
Па, ако некој има ваков тв или знае нешто околу ова, нека пише, до тв - то ли е или толку со апдејти за овој модел кој е прилично стар.
А нешто не ти работи?
Ти затребале апдејти...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom